[ Mobtel @ 01.03.2012. 15:43 ] @
Pozdrav svima

Imam jedan mali ali opet problem pa mi treba pomoc

Naime moj cale ima desktop ali posto voli da skida sve i svasta i inastalira kojekavkve programne pokupi razne viruse i ostala cudesa od kojih spasa nema.

Posto ovim tempom bi trebao svake 2 nedelje da mu stavljam novi win da li bi ja mogao nekako da instaliram recovery particiju i da ga uputim da on sam uradi recovery.

Ja na svom laptopu imam program acer recovery manager i samo ga pokrenem i vrlo jednostavno se vrati na fabricki win i sa svim driverima i podesavanjima itd....

Dajte neki predlog kako da resim ovu situaciju,

Pozzz
[ plus_minus @ 01.03.2012. 16:34 ] @
Nekada davno sam koristio Norton Ghost-a za kloniranje i za vraćanje kompletne particije nazad.
Nakon toga, pojavio se Acronis. I to je bez imalo muke oduvalo Northon Ghosta te sam krenuo da koristim njega.

Acronis ima baš to što tebi treba, a to je kreiranje dodatne nevidljive particije, takozvani Rescue (Secure) Zone, tamo gde ti odrediš.
Izdvojiš par gb od particije gde ćeš da kreiraš takvu i onda odradiš bekap i bekap smestiš u tu nevidljivu particiju.
Tvoj ćale će teško uspeti da je skenya jer neće ni znati da je tu.
Osim ako ne krene da se interesuje za File Sistem i "Computer Management console".

Recovery se radi izuzetno lagano sa Acronisom, postoji opcija da se kreira butabilni disk koji vadi sistem iz mrtvih onda kada ga ubiješ totalno.
A naravno, ako kompresovani partition disk image ne zauzima više od 4.5gb .. srežeš image od particije i na dvd.
I miran si. Ako mu pande sistem, onda sve vraća nazad direktno sa harda.
Ako uspe da uyebe komplet hard disk, tako da mora da se kreira novi partition table, itd..
Onda lepo prvo botabilni acronis, zatim kad se učita, ubaci narezani bekap i klik, klik, klik.. kuvaj kafu.

Acronis ima odličan stepen kompresije i radi dosta brzo.
I toliko o tome što se mene i mog sećanja tiče...

Ako se u međuvremenu pojavilo nešto još bolje od Acronisa,
sačekaj još koji savet od nekog drugog pa odluči.

Pozz.
[ secureanywhere @ 31.05.2012. 09:37 ] @
Ovaj problem moze odlicno da resi kvalitetan program za bekap podataka koji automatski pravi svakodnevne bekape (po mogucnosti inkrementalne) i da ukoliko dodje do nekog problema vrati ceo sistem u predjasnje stanje.

Mislim da je to pametnije i brze nego da ponovo instalirate ceo sistem sa svim drajverima. Recovery kod programa za bekap podataka traje oko 15 minuta i posle toga je racunar potpuno funkcionalan.

Odlican prikaz najboljih programa za bekap mozete naci na sledecoj stranici:

Najbolji programi za bekap
[ Dacek Slobic @ 06.06.2012. 14:48 ] @
Recovery u novim verzijama samo sluzi dok radi da zatrpa sys particiju...