[ nap0le0n @ 01.03.2012. 21:59 ] @
postovanje svima,

e ovako prije par dana (tacnije 2dana) sam zakupio hosting i domenu kod dreamhost-a, na WELCOME stranici od control panel-a mi stoji ova poruka:

When you signed up, we automatically set up your first FTP user, your domain registration (if you so selected), your domain's hosting with us, and your first email address (just to forward to your current email)!

If things aren't working yet you may have to wait a day for the new DNS information to propagate across the whole Internet.

i kad odem na FTP user nema nista, ni jednog korisnika mada pise da ce biti automatski podeseno, ne mogu nista ni uploudati, sad ne znam u cemu je problem, jel' zbog ovog sto oni kazu da treba jedan dan za protok novih DNS informacija ili nesto stvarno nije uredu

i kad odem na MANAGE DOMAINS vidim domenu koju sam registrovao i sad tu imam opcije za brisati, editovati i sl. i ima jedna rubrika WEB HOSTING i tu mi pise DNS ONLY, a guglao sam i nasao screenshot-ove gdje kod ostalih korisnika tu na tom polju pise DNS, FTP, HOSTING... i sad me zanima dali je doslo do greske ili treba cekati par dana, jer mi ovako ispada da sam dzaba bacio novac

pa bi zamolio ako ima korisnika ovog hostinga da mi pomogne da rijesim ovaj problem
unaprijed hvala
[ RUN-Hosting.com @ 21.04.2012. 13:43 ] @
Pozdrav.
Posto si nov u koriscenju web hostinga vidim i nisi koristio nikad cPanel, mozda se varam, pomocicu ti ako sam te dobro razumeo.
Upload fajlova radis u Cpanel-u preko: File manager pa izaberes domen i kliknes ok. I usmerice te do mesta gde ces uploadovati fajlove.

Za domen je potrebno od 24-48 da se propagira, a to znaci da domen postane vidljiv na internet-u.

citat:
"When you signed up, we automatically set up your first FTP user, your domain registration (if you so selected), your domain's hosting with us, and your first email address (just to forward to your current email)!"

To se prikazuje svakom ko prvi put udje na svoj novonastali panel od novog domena.
Ako izaberes da zelis da krenes dalje, onda te vodi korak po korak: da napravis naloge od ftp, email adrese itd.

Nadam se da sam pomogao.
Sve najbolje! :)