[ GMC @ 02.03.2012. 08:54 ] @
Pozdrav ljudi,

Presa sam sa shared hosting na VPS i sve sam podesio tj. prenio foldere i fajlove ali mi phpbb3 forum pravi problem jer vise ne zeli prikazati slike u postovima (ali dobro taj dio sada nije ni bitan).
Eh, utvrdio sam da je problem zbog premisija ali i toga da se neki zez desio prilikom prebacivanja fajlova putem FTP-a... Uglavnom, savjetovano mi je da folder sa starog (shared hostinga) putem SSH prebacim na novi. Ali ja ne znam kako?
Folder ima oko 1,5GB ako je bitno.

Znam pokrenuti putty i logirati se ali ne znam kako da zapocnem transfer. Kako se logirati na oba servera, dati im naredbu da prenesu itd...

Ja vas molim da ako ima neko volje samo u nekoliko crtica napise korake koje trebam poduzeti. Npr:

Otvori putty i logiraj se
Upisi ovu komandu .....
Upisi neku drugu komandu.....
itd...

Hvala unaprijed!

P.S.
Ovo mi je bas hitno. Znam da je to moj problem ali eto da ga podijelim sa vama :))



[ maksvel @ 02.03.2012. 09:23 ] @
Pretpostavimo da hoćeš da sa server1 kopiraš na server2 direktorijum ~/public_html/sajt
1. Uloguješ se na server1 sa kojeg kopiraš (preko ssh - terminal, putty)
2. Kopiraš direktorijum na server2:
scp -r ~/public_html/sajt korisnik@server2:~/nekidirektorijum/

(Tu će ti tražiti lozinku za server2, a zatim početi kopiranje - ako je sve OK (prava, portovi itd.))

Obrati pažnju na tačne putanje direktorijuma - u primeru je dato da se nalaze u ~, kod sebe namesti da odgovara tvojim serverima.

Više informacijama o komandi i svičevima - na man stranama: http://linux.die.net/man/1/scp
[ zoranix @ 02.03.2012. 09:48 ] @
Po meni je najbolje da napraviš arhivu (zip, gzip....) iz terminala na udaljenom serveru i da celu arhivu iskopiraš na destinaciji, a onda je dearhiviraš na destinaciji. FTP sa velikim brojem malih fajlova je jako spor, a može praviti i probleme.
[ GMC @ 02.03.2012. 10:09 ] @
Hvala na odgovorima.

Sto se tice FTP-a, odustao sam od toga jer mi prvi put nije uspjelo kada je u pitanju ovaj folder. Zato i zelim da sada probam direktno sa servera na server prebaciti taj folde ru nadi da ce proraditi.

E sada malo sam i ja uspio pronaci dokumentacije pa vidim da se u primjerima savjetuje da se prvo folder taruje (tar) a onda da se tako prebaci na novi server. Ali kod mene se ne radi o jednom ogromnom fajlu vec oko 86.000 manjih fajlova (mislim da ni jedan nije veci od 1MB). Tako da ne znam da li da to sve spakujem u tar pa onda putem SSH prebacim na novi server ili da idem jedan po jedan fajl (u medjuvremenu sam naucio da se moze koristiti * kako bi se "oznacili" svi fajlovi u direktoriju koji se prebacuje).

Ako se treba tarirat (sorry ako se tako ne zove ispravno) molim i komandu za to tj. kako bi onda izgledao proces prebacivanja?

Hvala!
[ nkrgovic @ 02.03.2012. 12:02 ] @
Probaj ovako:

# rsync -avz --rsh=ssh /pocetni/dir [email protected]:/target/dir/ispod/

Mozes, naravno, i uz scp:

# scp -r /pocetni/dir [email protected]:/target/dir/ispod/

ali je rsync malo laksi jer kopira samo razlike. Doduse moras da imas rsync instaliran na obe sprave.
[ GMC @ 27.01.2014. 13:18 ] @
Molio bih jos za jednu malu pomoc.

Trebao bih da prebacim neke fajlove na server, ali stvar je u tome da vec ti isti fajlovi postoje na serveru i ne bih ih overwraiteao OSIM ONIH KOJI SU PROMIJENJENI ili nekih novih fajlova koji se vec ne nealaze na serveru.

Znaci od 3GB podataka mozda ce trebati overwrite max stotinjak fajlova i mozda 10-20 novih fajlova koji uopste ne postoje na serveru.

Da li je ovo komanda kojom cu to postici? Trebam li dodati jos sta u tu komandu?

Citat:
rsync -r /home/admin/NEKA_DOMENA.net/TEST/data/ user@NEKA_DRUGA_DOMENA.net:/home/user/public_html/TEST/data/


P.S.
Sama putanja na oba servera, nije problem jer sam je bezveze prepravio za potrebu ovog posta.
[ nkrgovic @ 27.01.2014. 14:53 ] @
Obicno ide rsync -avz, bar ja tako radim - inace je OK. Nadam se da znas sta znaci kad dir ima a kad nema / na kraju kod rsync-a :).
[ GMC @ 27.01.2014. 17:47 ] @
Hvala, a evo ja sam upravo i testirao slijedece i uradilo je bas ono sto mi treba, pa eto ako jos nekome pomogne (uz odgovor iznad ovog posta):

rsync --update -raz --progress /home/admin/public_html/test/ [email protected]:/home/user/public_html/test/

Komanda radi slijedece:
1) Kopira fajlove koji ne postoje
2) One koji postoje, overwritea samo ako su mijenjani tj. ako su noviji od onih koji su na serveru trenutno
3) izlista izmjenjene i dodane fajlove.