[ igor tomic @ 02.03.2012. 20:35 ] @
E ljudi ovako ako mi mozete pomoci trebam u php-u napravit da salje url zahtjev, koji se defenira na unusu txt. polja znam to napravit u ASP-u pa ako moze da mi netko pomogne kako to da uradim u php-u evo stavicu sliku i VB kod

[ pajaja @ 02.03.2012. 20:54 ] @
Mozes malo detaljnije da opises tacno sta ti treba? Za url request u php-u pogledaj curl.
[ igor tomic @ 02.03.2012. 20:59 ] @
npr u asp pomocu polja txt1.text, txt2.tekst itd kliknem i ono mi deginira link i onda taj link posalje urlzahtjev, evo ti primjer u ASP-u VB

Dim urlReq As HttpWebRequest
Dim urlResp As HttpWebResponse

linkod = "http://kuca je" & txt1.Text & "auto je" & txt2.Text & "ja ne znam php, kao ni" & txt3.txt & "

Try
urlReq = WebRequest.Create(linkod)
urlResp = urlReq.GetResponse

Catch ex As Exception
'MessageBox.Show("neuspijesno povezivanje.Detaljnije:" + ex.Message)
End Try


Nadam se da razumjes moje pitanje, trebao bi u PHP-u definirati link, i da taj link bude url zahtjev
[ pajaja @ 02.03.2012. 22:07 ] @
Znaci ako sam dobro shvatio imas tri neka parametra u formi od kojih pravis URL i na njega saljes HTTP zahtev?
Pogledaj tamo funkcije na linku koji sam ti ostavio iznad, a ovo sto si postavio bi recimo bilo ovako u najosnovnijem obliku:
Code (php):

$url = "http://kuca je" + $_POST['txt1'] + "auto je" + $_POST['txt2'] + "ja ne znam php, kao ni" + $_POST['txt3'];
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
$response = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
 
[ igor tomic @ 03.03.2012. 08:58 ] @
Da imam 3 parametra u formi od kojih pravim URL i na njega saljem HTTP zahtjev

To je to. Totalni sam PHP pocetnik pokusat cu ovo napravit, imam Aplikaciju radi u ASP ali radi servera sada mora biti u PHP. Nadam se da moje pitanje ne izgleda kao da trazim gotova rijesenja, evo ima na slici da sam pokusao i dosao do nekog dijela.
[ igor tomic @ 03.03.2012. 15:06 ] @
Mozel mi neko pomoci, da mi napravi u PHP-u gotovo, ja ne znam kako ovaj kod ubacit i da radi kad stisnem submit dugme.

Jbg mozda se krsi sa pravilima foruma, da trazim gotova rijesenja ali onda da imam ovo sto trazim kao PHP fajl nasao bi poveznicu kao radi php na odnos ASP (VB)

Hvala !
[ PHPovac @ 03.03.2012. 16:48 ] @
Problem je što ne znamo šta ti hoćeš. Meni taj kod ništa ne znači jer ne poznajem .net
Šta ti u stvari hoćeš da uradiš?
[ Mister Big Time @ 03.03.2012. 20:07 ] @
Da ti mozda ne trazis kako da pozoves neku externu URL stranu?


file_get_contents — Reads entire file into a string

http://php.net/manual/en/function.file-get-contents.php


Ili pak da korisnik na formi unese neki URL koji ces ti posle Submit-a da pozoves i ucitas, parsiras itd?
[ pajaja @ 03.03.2012. 21:08 ] @
Igore, ne znam bas asp ali posto je jednostavan primer mislim da sam ga razumeo. Ono sto sam okacio je u principu to (doduse bez hvatanja exceptiona). Od tri POST parametra txt1, txt2 i txt3 se pravi URL, koji se poziva i u $response dobijas odgovor na zahtev (tj. sadrzaj strane). To je kompletan PHP kod i ne vidim da se u tvom primeru desava jos nesto.
[ igor tomic @ 04.03.2012. 13:59 ] @
e ovako ponavljam o5, imam 3 parametra u formi od kojih pravim URL i na njega saljem HTTP zahtjev. Ne moram dobiti nikakav odgovor samo trebam poslati HTTP zahtjev koji je kreiran od URL-a. Mozel mi neko postavit taj php fajl, pa da nadjem onda poveznice izmedju ASP-a i PHP i da mogu dalje učiti PHP.

Pozdrav !
[ dakipro @ 04.03.2012. 14:06 ] @
Ja iskreno pratim temu od pocetka ali i dalje ne razumem sta pokusavas tacno da uradis. Za ovo sto si u zadnjem primeru opisao, zar ne mozes da koristis obican HTML, da formi stavis method="get" ?
I probaj da ne poredis toliko resenja i probleme u phpu sa ASPom, prvo nisu isto, a drugo retko ko ovde ima blage veze sta to u ASPu znaci i kako radi da bi mogo na taj nacin da ti pomogne. Kontam da ti je lakse da ucis drzeci se analogije izmedju dva jezika, al probaj bez analogije jer mozda nisu dovoljno bliski jezici.
Ili ti mozda ustvari treba Javascript/AJAX ?
[ igor tomic @ 04.03.2012. 14:14 ] @
Evo o cemu se radi napravio sam ovu ASP aplikiaciju i ona radi na serveru bespaltnom koji vrti ASP, a sada imam od prijatelja bespalatno pravi hosting koji ne moze izvrsavat ASP moze ga samo prikazivat. Evo imate na ovom linku moju web stranicu-aplikaciju i sta radi

imam 4 parametra u formi od kojih pravim URL i na njega saljem HTTP zahtjev, dobro malo prije sam pominjao 3 parametra ali svejedno koliko god ih ima bit e ista.

http://smszaga.somee.com/

Joj ja se u ovom PHP-u ne snalazim samo da mi bi ovo napravit, da idem dalje.

L.P
[ dakipro @ 04.03.2012. 14:17 ] @
a ovo sto sam ti ja pisao ne radi?
[ igor tomic @ 04.03.2012. 14:33 ] @
Neznam kako taj kod ubacit i gdje i da se izzvrsava kad stisnem kad stisnem submit button. Dali bi mi mogao poslati PHP fajl s tim sto si ti napisao da ima 4 txt forme. Jbg pocetnik sam u PHP, a ucim ga na nacin da trazim analogiju s ASP om

Ili samo da mi kazes gdje da ubacim taj kod da se izvrsava kad stisnem submit button

[ pajaja @ 04.03.2012. 16:26 ] @
Ako se ne snalazis sa php-om dakipro ti je dao odlicna dva resenja.
Citat:
Za ovo sto si u zadnjem primeru opisao, zar ne mozes da koristis obican HTML, da formi stavis method="get" ?

Ovo je HTML resenje, nema veze sa php-om, tako da posto znas asp (pa i html) ne bi trebalo da ti bude tesko. Drugo resenje koje ti je predlozio je ajax koji takodje ne zahteva nikakvo znanje php-a.
Ako ipak zelis php resenje iz nekog razloga, ono sto sam ti okacio je kompletan fajl sve sto mu fali je <?php i ?> na pocetku i kraju, sve sto treba da uradis je da izmenis koji url se pravi (ovo u primeru je ono sto si napisao u asp-u):
Code (php):

<?php
$url = "http://kuca je" + $_POST['txt1'] + "auto je" + $_POST['txt2'] + "ja ne znam php, kao ni" + $_POST['txt3'];
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
$response = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
?>

To je ceo php fajl, pozivas ga u html-u isto kao asp, nalazi se na istom mestu kao i asp.
[ igor tomic @ 04.03.2012. 23:16 ] @
Hvala pajaja

Napredujem pomalo.
[ igor tomic @ 05.03.2012. 09:10 ] @
ne znam kako bi postavio pitanje, ali pokusajte me razumjeti
ubacim kod :

<?php
$url = "http://kuca je" + $_POST['txt1'] + "auto je" + $_POST['txt2'] + "ja ne znam php, kao ni" + $_POST['txt3'];
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
$response = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
?>

napravim formu polja txt1, txt2, txt3, i kako napravit dugme submitt ili ok da radi gore navedeni kod u Dreamweaver-u :(

Mozel mi netko ovo uradit i poslati .php fajl jer ocito da ne kontam, a trudili ste se da mi objasnite

L.P
[ dakipro @ 05.03.2012. 10:21 ] @
konkatenacija u prvoj liniji se radi tackama umesto plusevima
umesto
$url = "http://kuca je" + $_POST['txt1'] + "auto je" + $_POST['txt2'] + "ja ne znam php, kao ni" + $_POST['txt3'];
treba

$url = "http://kuca je" . $_POST['txt1'] . "auto je" . $_POST['txt2'] . "ja ne znam php, kao ni" . $_POST['txt3'];

I ovaj kod ne moze da radi u Dreamweaveru vec negde na serveru

Takodje, probaj da otvoris temu u IT Berza poslova ako ti je hitno i ako ti je komercijalna skripta. Ako ces da ucis onda je ok ovde
[ igor tomic @ 05.03.2012. 11:23 ] @
Ucim, ali i postavljam pitanje nastaviti ili odustati :)

evo moga koda, i vizualno imaju 3 tekst forme i submit digme


Code:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>
<form id="form1" name="form1" method="post" action="">
  <p>
    <?php
$url = "http://kuca je" . $_POST['txt1'] . "auto je" . $_POST['txt2'] . "ja ne znam php, kao ni" . $_POST['txt3'];
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, $url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
$response = curl_exec($ch);
curl_close($ch);
?>
  </p>
  <p>
    <label for="txt1">kuca je</label>
    <input type="text" name="txt1" id="txt1" />
  </p>
  <p>
    <label for="txt2">auto jee</label>
    <input type="text" name="txt2" id="txt2" />
  </p>
  <p>
    <label for="txt3">ja ne znam php, kao ni</label>
    <input type="text" name="txt3" id="txt3" />
  </p>
  <p>
    <label for="txt4">ja ucim php, kao</label>
    <input type="text" name="txt4" id="txt4" />
  </p>
  <p>&nbsp;</p>
  <p>
    <input type="submit" name="ok" id="ok" value="Submit" />
  </p>
</form>
</body>
</html>


Radim u adobe dreamweaveru-u sad cu opet pokusat pokrenut u DW prewiev in chrome u DW kreiram server, zasto kazes da ne mogu pokrecati u DW, pokusat cu i u xampu, i ako treba na serveru, ali ja mislim da grijesim kod ovog submit button gdje njega i kako staviti ?
[ gotivac @ 05.03.2012. 18:32 ] @
Vidi ovako,

da bi ti se php kod izvršavao, MORAŠ da imaš sledeće dve stvari instalirane i podešene:

Web server (Apache, IIS...)
PHP

Pošto si početnik, preporučujem ti da instaliraš wamp, on prilikom instalacije podesi neke osnovne stvari, a kao bonus dobiješ i MySQL database server.

Dalje, potrebno je da kreiraš za svaki sajt koji radiš Alias directory (zapravo ne moraš, ali ovako je lakše), dakle, odrediš neki folder u koji ćeš da smeštaš projekte, na primer napraviš na D: disku folder "www", i u njemu kreiraš foldere za svaki sajt koji praviš. Recimo da ti se ovaj sajt zove smszaga, dakle u folderu D:\www\ kreiraš podfolder "smszaga".
Onda levi klik na ikonicu wampa u sistem treju (pre toga naravno pokreneš wamp), pa ideš na Apache->Alias directories->Add an alias. Kada izabereš ovu opciju, pojaviće ti se nešto nalik na DOS prozor u kome će pisati: "Enter your alias... bla, bla..." tu upiši smszaga, kad lupiš enter, pojaviće ti se sledeće pitanje "Enter the destination for your alias...", tu upiši ovako:

D:/www/smszaga/

(ne zaboravi ovaj sleš na kraju).

Fajlove tvog sajta smeštaj u ovaj folder, obavezno je da imaju ekstenziju ".php", i nemoj da zaboraviš ako nisi dirao podešavanja, po defaultu će ti biti postavljeno da php kod obavezno počinješ sa

<?php

a ne sa

<?

Pošto ovaj tvoj sajt ima samo (koliko vidim) ovu jednu stranu, ta strana bi trebalo da ti se zove index.php.

Takođe, preporučio bih ti da u kod ubaciš proveru da li su promenljive uopšte post-ovane, jer možeš dobiti grešku ukoliko se strani pristupa prvi put, zato na početak php koda stavi:

Code:

<?php

if (isset($_POST['txt1']))
{
... pa ovde stavi php kod
}
?>


Da bi pokrenuo svoj sajt/stranu/kod, u adresu browsera kucaš: http://localhost/smszaga/ (opet, ne zaboravi sleš na kraju!).

Ostalo ti je vidim lepo objasnio pajaja, a ja pretpostavljam da tebe ovde ne muči sam php, već podešavanje okruženja.

[Ovu poruku je menjao gotivac dana 05.03.2012. u 20:00 GMT+1]
[ igor tomic @ 05.03.2012. 19:44 ] @
Instalirao Xampp pokrenuo PHP ali nesto opet zeza. Evo slike



Notice: Undefined index: txt1 in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 47

Notice: Undefined index: txt1 in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 47

Notice: Undefined index: txt2 in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 47

Notice: Undefined index: txt3 in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 47

Notice: Undefined index: txt4 in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 47

Fatal error: Call to undefined function curl_init() in D:\xampp\htdocs\sms\verzija5.php on line 48

[ PHPovac @ 05.03.2012. 20:11 ] @
Curl ti neće raditi na lokalu.
Jel mora sve da se crta, nisi ni HTML lepo napisao!
[ igor tomic @ 05.03.2012. 20:20 ] @
evo stavio na pravi host server i o5 ne radi ?
Gdje je greska ?
[ PHPovac @ 05.03.2012. 20:46 ] @
Forma nije napravljena kako treba.
Imaš 4 <form> elementa. Drugo nemaš isset() da proveriš da li su poslate vrednosti uopšte...
[ pajaja @ 05.03.2012. 20:49 ] @
Ne valja ti HTML (fali vrednost action atributa) a i nemas proveru da li su poslate vrednosti, preporuka da prvo naucis HTML, i da batalis ucenje asp-a ili php-a do tad.
Za ovo u HTMLu za sve sto ti treba pogledaj ovaj link. Napravis formu koja koristi get metod, za action ima vrednost http://rest.nexmo.com/sms/xml i sva potrebna polja (username,password,from, to, text). Na linku koji ti je dat imas primer, samo izmenis imena tako da odgovaraju ovome sto ti imas.
[ igor tomic @ 06.03.2012. 10:05 ] @
Uradio sam ovo u ASP-u i radi funkcionalno. Ali mi treba rjesenje u PHP-u ili HTMLU, jer ovaj hosting nece da pokrece ASP
Nisam jos napravio ni PHP ni HTML rjesenje, a jebemu mozel tko pomoc da mi to napravi, onda cu uvdjeti na sto su se odnosle te preporuke sto ste pisali.

Eto, pozdrav !
[ dakipro @ 06.03.2012. 10:21 ] @
Ne citas bas svaki komentar
Citat:
dakipro: ... Takodje, probaj da otvoris temu u IT Berza poslova ako ti je hitno i ako ti je komercijalna skripta. Ako ces da ucis onda je ok ovde

Znaci, ako zelis da ti neko napise skriptu otvori temu tamo i slobodno napisi da nemas budzet i da ti treba usluga (za koju mozda mozes nekako da se oduzis). Ako zelis da naucis ovo da napravis onda pisi dalje probleme koje imas.

A drugo, stav koji ispoljavas ti nije na mesto ako cemo pravo. Petoro ljudi ti se javilo da ti pomogne a ti ko baba o ustipcima jedno isto vrtis, ne radi pa ne radi i hoces pomoc. Ne mozes pomoci nekom ako taj ne zeli da mu se pomogne.
Dakle, ako imas nesto konkretno o problemu da napises pisi ovde, ako hoces da neko sedne i da ti napravi ovo pisi na ovoj temi http://www.elitesecurity.org/f28-IT-berza-poslova a ako nista od toga da zatvaramo temu.
[ plus_minus @ 06.03.2012. 10:25 ] @
@igor tomic

Retko ko hoće da ti napravi ako ti samo čekaš da ti neko napravi. Php, asp, java.. to ti je kao što i sam ustanovio programiranje. Web programiranje. A ljudi koji se time bave, nazivaju se programerima. Juniori, seniori, nebitno. A programiranje nije ništa drugo nego rešavanje problema. Dakle, svaki programer ustvari vodi bitku sa problemima i rešenja nalazi sam uz pomoć svojih klikera, priručnika, šta već ima na raspolaganju. Kada nekome baš zapne za nešto, taj neko dođe, postavi kod gde mu je zapelo pa ako se ispostavi da stvarno ne može sam da ga reši, javi se druga osoba koja se razume u materiju i onda priskoči u pomoć i problem se uglavnom ili odgonetne ili se nađe alternativno rešenje.

Da ti neko napravi, na osnovu jebemu, hoće, ali će da ti kaže i cenu.
Pročitaj pravilnik foruma.

Citat:
Nisam jos napravio ni PHP ni HTML rjesenje, a jebemu mozel tko pomoc da mi to napravi, onda cu uvdjeti na sto su se odnosle te preporuke sto ste pisali.


a pre toga..

Citat:
Ne valja ti HTML (fali vrednost action atributa) a i nemas proveru da li su poslate vrednosti, preporuka da prvo naucis HTML, i da batalis ucenje asp-a ili php-a do tad.


Niko ovde nije serviran na tacni pa da se odaziva ili aktivira na dugme, na pročitani tekst kao muva bez glave i da ispunjava želje.

Svako ko zna materiju i rešenje problema je upotrebio svoje lično vreme koje i tebi (kao i nama što je) nedostaje ili je manjka.

Šta će tebi da fali ako se organizuješ malo i kreneš da savladavaš materiju?


[ igor tomic @ 06.03.2012. 13:00 ] @
Trudim se ali staje ovaj PHP ???Cime nesto nije od Microsofta, to je komplicirano , kako se jednostavno ovo uradi u ASP-u, evo koda.
Ali ja zbog hostinga pokusavam PHP.


Code:
   Dim linkod As String
        Dim urlReq As HttpWebRequest
        Dim urlResp As HttpWebResponse
   
        linkod = "http://rest.nesto.com/=" & txt4.Text & "&password=" & txt4.Text & "&from=+" & txt1.Text & "&to=" & txt2.Text & "&text=" &    txt3.Text
        

        Try
            urlReq = WebRequest.Create(linkod)
            urlResp = urlReq.GetResponse

        Catch ex As Exception
            'MessageBox.Show("neuspijesno povezivanje.Detaljnije:" + ex.Message)
        End Try


Pokusavo sam ja i hvala vam na odgovorima, ali ima i dio koda, ne trazim ja nesto puno. ALi vidim ja da je to vec neko gotovo rijesenje samo mu fale neke sitnice da bi radilo...e sada sam ja zamolio ako netko moze pomoci ispravit te sitnice, i da se to rijesi,

Do tada ne zatvarajte temu, pokusat cu ja to naucit, evo gledam, citam, pitam prijatelje koji studiraju racunarstvo, ali nisu u PHP fazonu. Sta se onda uci na tome racunarstvu ?

10 linija, a koliko ce ih trebat u PHP-u ?
[ PHPovac @ 06.03.2012. 13:06 ] @
U php-u ti treba 5 linija koda... možda 6 ako hoćeš dodatnu sigurnost
[ igor tomic @ 06.03.2012. 13:15 ] @
Sa zadovoljstvom cu napisati rjesenje ako uspijem :) Blizu sam.

Pozdrav za sve PHPovce ma gdje god se nalazili :)
[ peromalosutra @ 06.03.2012. 14:11 ] @
koliko ja vidim njemu treba najobicnija html forma, nikakav php. Znaci ukucaj u google "html forms" i ako ne uradis to sam za pola sata, onda batali programiranje. Kucam s telefona pa mi se ne da pisati kod, stavicu veceras cisto da vidis koliko je truda trebalo. Ako nisam shvatio sta ti treba onda se unaprijed izvinjavam.
[ plague @ 06.03.2012. 16:14 ] @
Mislim da ti trazis ovo zapravo: PHP request
[ Mister Big Time @ 06.03.2012. 21:58 ] @
Citat:
igor tomic: Trudim se ali staje ovaj PHP ???Cime nesto nije od Microsofta, to je komplicirano , kako se jednostavno ovo uradi u ASP-u, evo koda.



10 linija, a koliko ce ih trebat u PHP-u ?



Upravo takvo "majkrosoftovsko" razmisljanje te je dovelo do suzenih vidika da ne mozes vrlo prostu stvar da odradis u drugom jeziku, cak ti je problem da se izrazis i da formulises zahtev sta je to sto tebi zapravo treba jer ovo sto navodis da bi nekome dao, pokazao, prodao/whatever nema smisla, bolje i lakse je da kazes sta se doslovce od tebe trazi u celom poduhvatu/projektu da napravis u PHP-u pa ce ti mozda neko uraditi i celu skriptu. DA se ne ponavljam jer su ti drugi vec dosta toga rekli da ti je nacin razmisljanja fundamentalno pogresan (poredjenje 1:1 dva okruzenja).

[ peromalosutra @ 06.03.2012. 22:27 ] @
Evo iz glave.

HTML Forma:

Code:

<form action="http://neka_adresa/index.php" method="get">
Kuca<input type="text" name="txt1" />
Auto<input type="text" name="txt2" />
Trece<input type="text" name="txt3" />
</form>


Pod action atribut stavljas adresu stranice kojoj podaci treba da se isporuce i to je sve sto ti treba da odradis request ka nekoj stranici iz HTML forme.

Ako trebas da prvo radis neko procesiranje na svojoj strani, onda mozes prvo poslati podatke svojoj skripti. Vrijednostima upisanim u formi pristupas kroz $_REQUEST niz, npr. $_REQUEST['txt1'], pa dalje koristis CURL ako treba da postujes na neku trecu stranicu.

Ipak cini mi se da tebi treba samo ovaj prvi dio.
[ vodich @ 19.03.2012. 13:57 ] @
Sve ovo gore + u form action stavi da ti salje post na istu stranu
Code:
<form method="post" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'];?>"
[ vodich @ 19.03.2012. 14:01 ] @
Ups! Nisam video da ima i druga strana :)
[ plus_minus @ 19.03.2012. 14:34 ] @
Citat:
vodich: Sve ovo gore + u form action stavi da ti salje post na istu stranu
Code:
<form method="post" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'];?>"


Još bolje je ako stavi samo action="#"

Ako mu se skripta za validaciju nalazi u sklopu istog dokumenta.
[ bantu @ 20.03.2012. 07:37 ] @
Ako samo ovo treba, pa tebi ne treba nikakav php niti httprequest ili boga ti pitaj šta, dovoljno ti je da napravis obicnu html web stranicu, pogledaj dole.
Snimi je kao neki htm file i pokreni je. Unesi neke vrijednosti u polja i onda klikni na "posalji" pa pgledaj kako se formira url, i onda samo doraditi da tebi odgovara.

Mislim kao neko ko se već bavi programiranjem asp ili ko zna šta ovo ne možeš da neznaš, bilo kakav alat, programski jezik ili okruženje da koristiš, ako se baviš web razvojem moraš da znaš HTML, bez toga jednostavno nema smisla ništa dalje.


Code:

<html>
    <head>
    <title>Naslov</title>
    </head>
    <body>
        <form action="http://rest.nesto.com" method="get">
            password:<input type="password" name="password" />
            to:<input type="text" name="to" />
            from:<input type="text" name="from" />
            <input type="submit" value="posalji"/>
        </form>
    </body>
</html>
[ plus_minus @ 20.03.2012. 15:23 ] @
A zašto ne method="post" ..... ?
[ pajaja @ 20.03.2012. 16:02 ] @
Zato sto tako salje odmah get zahtev umesto da ima php (koji ne zna) koji ce da uradi taj get zahtev.