[ Enjoy @ 03.03.2012. 03:33 ] @
Pozz svima , dakle kako mogu da saznam da li mi uopste nedostaje neki drajver za graficku karticu zato sto imam problem sa slikom kad igram novije igrice? ( imam windows 7 ) Hvala.
[ Cyber01001 @ 03.03.2012. 03:59 ] @
koja graficka i ostalo? kakav problem imas? navedi malo vise detalja - ne gatamo mi iz kave ;)
[ Enjoy @ 03.03.2012. 14:09 ] @
Evo slike Device Menager iskren da budem ne znam koja mi je graficka pise ATI a ima i Nvidia ne znam sad sta je graficka pa mi recite jel mi nedostaje mozda neki drajver i drajveri su svi updejtovani pise mi "The best driver software for your device is already installed"

A imam problem tacnije kad igram Counter Strike na Steamu u igru su mi slova izostrena i nekako im je slabiji kvalitet a takodje imam jos 1 obican Counter Strike i na njemu je sve ok , uveren sam da je problem u drajverima pa sad ako moze neko da mi objasni kako i sta da radim. Puno vam hvala
[ gilopile @ 03.03.2012. 14:20 ] @
Mislim da to nema veze da drajverima, vec na kjoj rezoluciji se igras, tj. koja rezolucija se OK ponasa na monitoru koji posedujes, a nije, recimo native koja pruza i najbolji prikaz.

Inace, graficka kartica ti je Ati radeon HD iz serije 4600. Skini gpu-z i podaj nam tacan model kartice, pa cemo ti reci koji drajver da skines ako bas hoces da ih update-ujes.
[ Enjoy @ 03.03.2012. 16:06 ] @
Nije do rezolucije menjao sam sve moguce a sta je "gpu z" gde da vidim za to ? :))
[ gilopile @ 03.03.2012. 16:57 ] @
Mogao si priupitati Guglonija i sve bi ti bilo jasno.:)

GPU-Z Video card GPU Information Utility. Preuzmi i postavi nam sliku da vidimo koja je tacno karta i koje drajvere trenutno koristi.

Evo najnoviji 12.1 za 4600 seriju ppa probaj:

http://www2.ati.com/drivers/12-1_vista_win7_32_dd_ccc.exe
[ plus_minus @ 03.03.2012. 17:16 ] @
Ja mislim da ti i ne trebaju drajveri sa ati.amd sajta uopšte.

Ti drajveri koje je sedmica sama postavila su sasvim ok.
Imaju taman ono što ti treba i hoće i igrice da rade lepo. Bar je u mom nezahtevnom slučaju tako.
Ako ništa drugo nećeš imati amd logo i još 300 čuda u sklopu samog drajvera.

Jedino što bi mogao to je da apdejtuješ direct x za sistem, ako neka igrica traži.
Samim tim što ti je kartica (kao i moja, isto iz 4600 serije) već blagorečeno matora, neki pozamašni skok ili napredak u performansama, nećeš dobiti.
Dobićeš samo još par nepotrebnih servisa u pozadini i toliko.

Što se tiče uopšte drajvera, povodom onoga što se na slici vidi, tebi ne treba ni jedan.
Svi su na mestu.
Ne diraj ništa.

Da imaš nekog atija iz najnovije serije, tu bi priča bila malo drugačija i onda bi imalo efekta, ovako...

E sad, ja i nisam neki strastveni gejmer... tako da možda i nisam u pravu.
Sve u svemu, kod mene Need For Speed Shift radi prelepo sa M$ drajverima.
Sa istim kao kod tebe.

Ti drajveri koji su instalirani.

Citat:
pise mi "The best driver software for your device is already installed"


Nisu te izlagali.

Što se tiče problema sa slikom, opiši malo bolje kakve to probleme imaš..

Slika je rastegnuta, razvučena.. ? Umesto kruga vidiš elipsu na ekranu ili.. ?
Ako je tako, onda samo treba da staviš rezoluciju koja je istog formata kao i tvoj displej.

16:10 1680*1050 ili 1440*900 ..

Ako staviš rezoluciju od 1024 * 768, sve će biti spljošteno... itd.
Dakle, upališ igricu i video options pa menjaj.

Counter Strike inače ima 2 režima rada, grafičkog renderinga.. jedan je direct 3D, drugi je OpenGl.. tako je valjda bilo nekad.. sećam se kroz maglu..
Trebao bi da odabereš ovaj prvi, ne OpenGl i biće sve kako treba.
[ Teratron @ 03.03.2012. 17:16 ] @
Skinite programcic sa ovog linka

support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx
[ plus_minus @ 03.03.2012. 17:34 ] @
Ama ne treba mu bre nikakav drajver za tu seriju kartica, pre će da dobije degradaciju, a ne + na perfomanse.
Sve kartice iz te serije, 4600, 4650, 4670..

Ništa više toj seriji ne treba osim Win7 drajvera.
Najverovatnije će čak i System Rating da mu opadne za 0.1, nakon instalacije, što se kod mene - uvek desi.
A probao sam nekoliko zadnjih, najnovijih i na kraju zaključio da ovi iz amd/atija samo tako izmlatiše sa njihovim softverskim rešenjem.
[ kratos3 @ 03.03.2012. 17:48 ] @
Problem koji imas u Counter Strike mislim da ces resiti tako sto ces staviti u obe instalacije isti cfg fajl.
[ Goran Mijailovic @ 03.03.2012. 18:58 ] @
Citat:
Najverovatnije će čak i System Rating da mu opadne za 0.1, nakon instalacije, što se kod mene - uvek desi.


Ja imam 4600 i ne opada nista sa najnovijim ATI drajverima.
[ citizenx @ 03.03.2012. 20:35 ] @
mislim da nije problem do drajvera, jer ako je grafika ok na non-steamu, onda su drajveri u redu. Problem je verovatno u podesavanjima za steam. Dacu ti par hintova posto sam kanter igrao vise od 10 godina, doduse jako malo na steam-u, uglavnom na non-steam-u.

U opcijama uradi sledece:

Render stavi na "OpenGL", pretpostavljam da imas widescreen monitor, pa to isto stavi u opcijama i uzmi najvecu rezoluciju koju ti nudi. Ako imas 19'', trebao bi da ti ponudi 1440x900. Obavezno stavi 32 bita. Kad to sve uradis, udji u igru i kucaj sledece:
gamma 99
brightness 99
gl_sp + tab 0

Ako ovo nista ne pomogne, daj ss da vidim kako ti izgleda slika u steam-u
[ plus_minus @ 03.03.2012. 20:46 ] @
Citat:
Goran Mijailovic: Ja imam 4600 i ne opada nista sa najnovijim ATI drajverima.


4650 512mb nekakve hyper memorije koja se utrostručava (na koji način, pojma nem') i ispisuje 1700 kasnije... asus... I opada.
Verovao ili ne. I onda šta ću nego vratim stare, Win7 update drajvere.
Uporedim performanse u igrici, sliku,.. prikaz, sve što mogu da opazim golim okom.. isto.
Onda ustanovim to što sam ispisao.
[ Enjoy @ 03.03.2012. 21:09 ] @
Vidi ovako , sve opcije su podesene kao na non steam cs-u , ja sam rekao da je problem sa slikom i tu sam se zeznuo a problem je samo u ovom tekstu sto izlazi malo je drugaciji nego na non steam cs-u pa me zato nervira i voleo bih da to nekako napravim ..

[ plus_minus @ 03.03.2012. 21:14 ] @
Baš lepo što si se setio da to saopštiš.. na vreme.

Ovaj... Ti imaš jako, jako nemilosrdan problem.
Prosto mi sada dođe da zaplačem od muke umesto tebe, majke mi.

A verujem i ostali, također..

Da tebi ja dam jedan savet. Vidim da voliš starije igrice. A cs je dinosaurus.

Instaliraj Black & White i pređi igricu do kraja.
[ citizenx @ 03.03.2012. 21:29 ] @
tako i treba da bude na steam-u, pomiri se sa tim.
[ Enjoy @ 03.03.2012. 21:43 ] @
Jos jedan decko je imao ovakav problem i resio ga je tako sto je reinstalirao windows tacnije preso je na xp i igre normalno rade a i cuo sam da se dosta njih zali na w7 jer ima puno propusta tako da cu najverovatnije i ja preci na xp ukoliko ne sredim ovaj problem..
[ Aleksandar Đokić @ 04.03.2012. 01:37 ] @
ukljuci aero pa probaj, iskljuci aero pa probaj
[ Enjoy @ 04.03.2012. 15:51 ] @
Mozes mi pojasniti kako ukljuciti taj "aero" jer nemam puno iskustva sa racunarima ??
A i ako mi mozes reci da li smem da Skeniram ovo sto trazi Windows Defender - Action Center evo ss ( Ranije mi je pao sistem zbog windows update pa sad ne znam da li smem ovo jer nije org win )?
[ plus_minus @ 04.03.2012. 18:24 ] @
Otvori my computer pa onda kao na slici.
A možeš i preko desnog klika na desktopu.

[ Enjoy @ 06.03.2012. 01:16 ] @
Ne pomaze :S
[ plus_minus @ 06.03.2012. 09:30 ] @
IMa leka i za to.

Zabatali da igraš gloopi kanter strajk i bacaj se na sql programiranje i napravi ludi sistem za cs statistike koji će ostali klinčosi da krenu da instaliraju po jako finoj ceni i da troše i da upoređuju rezultate iz istog kasnije.