[ nesazmaj @ 26.02.2004. 21:27 ] @
kompljuter mi je AMD-1800,ploca matsonik-jeftiniji model.
XP-profesional sam instalirao pre tri meseca i poceo je da blokira cesto i nikako nece da radi dok ne restartujem racunar.Zatim sam formatirao particiju C na kojoj mi je windows i podigao sistem ponovo ali se situacija nije promenila.
Imali neko slican problem.
ili je u pitanju neko stelovanje....POMOC
[ Hum@X @ 26.02.2004. 21:30 ] @
AMD procesor je katastrofalan to je greska .
[ MMX @ 26.02.2004. 22:14 ] @
A da li je na starom sistemu pravilo iste probleme? Ne bih rekao da je problem do procesora, pre bih rekao da je do ram memorije.
[ Goran Mijailovic @ 26.02.2004. 22:23 ] @
Ako nije ploca onda memorija, graficka, procesor... ja bih proverio tim redom.
[ nesazmaj @ 26.02.2004. 22:42 ] @
blokirao mi je i pre ponovnog podizanja sistema,memorija mi je 2 x po 128 ddr,inace kompljuter je star 5-6 meseci.ali sve mi se cini da je to do XP-a
[ Milan Andjelkovic @ 26.02.2004. 23:12 ] @

Ako ti blokira pre dizanja sistema onda nije do xp-a. Probaj da izvadiš jedan ram modul, ako i dalje blokira, onda vrati prvi pa izvadi drugi, onda grafička...
U jednom trenutku bi trebalo da sve radi ok i tada znaš da si našao neispravan deo hardvera.

Imaš i programe za testiranje ram memorije (memtest86, gold memory,...).
[ dzezer @ 27.02.2004. 19:33 ] @
Promjeni Windowse pa ces vidjeti sta ce biti.
Ako ti i dalje bude stekalo znaci da ti je problem u hardveru.
[ Hum@X @ 27.02.2004. 20:05 ] @
Samo kako da izvadi procesor pa onda da napravi reboot , za to jos nisam cuo .
Imao sam i ja AMD i osjecao sam se kada me vratilo u kamena doba .
[ maestro @ 27.02.2004. 23:46 ] @
moj drug je imao isti problem i na kraju se ispostavilo da je u pitanju tastatura

CAK JE I BIOS FLSHOVAO.

sa novom tastaturom nije imao problema!

SIGURNO TI NEKI HARDVER NIJE DOBAR!
[ kUdtiHaEX @ 28.02.2004. 17:10 ] @
Citat:
Hum@X:
Samo kako da izvadi procesor pa onda da napravi reboot , za to jos nisam cuo . ;)
Imao sam i ja AMD i osjecao sam se kada me vratilo u kamena doba .


Ti stalno prozivas AMD procesore jer ocito nemas pojma i pokusavas da pokrenes FLAME. Cisto da ti kazem da ti to nece uspeti. Tvoji komentari ne pomazu u ovoj situaciji, ali ih ja necu obrisati.

Elem, moj savet je da krenes prvo od softvera, tj. drajvera, jer pretpostavljam da je do njih problem.
[ Paramecijum @ 28.02.2004. 18:31 ] @
Meni lici da je konfiguracija preslaba za XP, mozda ne za prvi trenutak instaliranja dok sistem nije zatrpan programima, ali vremenom, kako se šta instalira i sve to štrpne po parče resursa, očas posla nastane problem.

Windows okruzenje je oduvek preferiralo dosta RAMa i uvek je to bio najjeftiniji nacin nadogradnje sistema.
[ Ivan Starčević @ 28.02.2004. 18:46 ] @
Veoma je mala verovatnoća da je do hardware-a. Preorjentiši se na software čim je kako kažeš pre XP-a sve bilo OK.
P.S. Ne treba odmah pljuvati po procesoru...
[ Paramecijum @ 28.02.2004. 18:58 ] @
Ne pljuje se po procesoru, nego po svega 256 RAMa sto je otprilike minimum za XP.
Pre toga je covek imao mozda win98 i sve je naravno letelo.
[ Goran Mijailovic @ 28.02.2004. 19:05 ] @
Gospodo meni je XP radio godinu dana sa 128 Mb rama, sve dok nisam pozeleo da igram Heroje 4. Neprijatno skrolovanje se primetilo u igrici a ne u windowsu prema tome nemojte odma da prozivate win, sa 128 rama ce raditi malo sporije ali ce raditi, bez obzira koliko softvera instalirate na comp...
[ Goran Mijailovic @ 28.02.2004. 19:10 ] @
Citat:
Whirlwind:
Veoma je mala verovatnoća da je do hardware-a. Preorjentiši se na software čim je kako kažeš pre XP-a sve bilo OK.
P.S. Ne treba odmah pljuvati po procesoru...

XP je mnogo osetljiviji na hardverske neispravnosti od drugih win...

[Ovu poruku je menjao linuxscg dana 29.02.2004. u 23:15 GMT]
[ pctel @ 28.02.2004. 21:00 ] @
Citat:
Sto puta mi je prosla instalacija W98 na neispravnom compu gde xp nije hteo ni da prismrdi, sto znaci da je on mnogo osetljiviji na hardverske neispravnosti od drugih win...

Dobro, meni nije bas 100 puta, ali mogu samo da potvrdim da jedno 2-3 puta jeste. Najlakse je da istestiras memoriju, skini Gold Memory. Ako je dobra, sledeci je procesor.
[ Goran Mijailovic @ 28.02.2004. 21:48 ] @
Nije ni meni bas sto puta al' sad se prisecam za jedno 3 racunara sam 100% siguran.