[ kolesrecko @ 04.03.2012. 10:46 ] @
E ovako imam par pitanja. Imam otvorenu VISA ELECTRON u postanskoj stedionici,zanima me da li mogu sa njom da uplacujem na poker? Igram POKER 888 i imaju u ponudi VISA ELECTRON karticu ali nemam trenutno para na da proverim...zanima me da li je neko placao sa njom i kako ide?
Da li mogu na nju ja recimo da odem sada i uplatim 20$?
[ djoka_l @ 04.03.2012. 15:28 ] @
Visa electron kartice su uglavnom namenjene za plaćanje na POS i podizanje para na ATM. Pogledaj svoju karticu i proveri da li na prednjoj strani ima 4 grupe po 4 broja. Ako ima samo poslednju grupu od 4 broja, onda definitivno ne može njome da se plaća preko neta.
Ako ima 4 grupe po 4 broja, pogledaj poleđinu i proveri da li ima odštampane 3 cifre (takozvani CVV). Umesto tri cifre može biti 4 cifre (poslednje 4 cifre od broja kartice) za kojima sledi 3 cifre CVV. Ako nema, onda ništa od plaćanja na netu.

Ako sve to ima (16 cifara na prednjoj i 3 cifre na zadnjoj strani), postoji mogućnost da može da se plaća preko interneta, ali to još uvek nije sigurno, možeš jedino da probaš...
[ kolesrecko @ 04.03.2012. 17:05 ] @
da ima 16 brojeva i 3 nazad. Ovde gde ja igram pise da moze VISA ELECRTON kartica...jbg da imam para probao bi odma :D
Reci mi posto planiram da uplatim na nju,jer mogu odma u dolarima da uplatim? i da mi dolari stoje na njoj? Jer citam tu neko menjanje valuta i ostalih 100 cuda
[ kolesrecko @ 04.03.2012. 17:05 ] @
I da li treba u posti da trazim neku dovolu za placanje preko neta
[ djoka_l @ 05.03.2012. 08:29 ] @
Nemoj da uplaćuješ dolare, nego evre. Visa radi kliring sa srpskim bankama isključivo u evrima. Možeš da imaš koju god valutu na štednji, da plaćaš u bilo kojoj zemlji, Visa će po svom kursu da konvertuje transakciju u EUR, a onda će banka po svom kursu da konvertuje valutu koju imaš u EUR, tako da dva puta radiš konverziju ako nemaš evre na računu.

Ne treba da tražiš dozvolu za plaćanje preko neta, ali da si pratio ES forume proteklih dana video bi da se sprema hajka na on-line klađenje. Bolje bi ti bilo da uplate kladionici ne radiš direktno sa svoje kartice, nego preko Money Bookers-a (tj. Skrill, kako se sada zove).

Uzgred, nigde na sajtu PŠ ne piše da Visa elektron može da se koristi za plaćanje na internetu. Piše jedino za Masters i to limit je 3,200 dinara, a za povećanje limita treba da se daje zahtev...
[ kolesrecko @ 05.03.2012. 17:07 ] @
Aha sad je keva otisla da uplati pa cu da vidim sta i kako,dal moze...pitace u posti. Ako ne onda cu napraviti nalog nna tom sajtu pa preko njega. Stavice 10e pa da probam,reci mi kad otvaram racun na tom money...izbaci mi da stavim valutu,sta da stavim? jer vidim da ima u ponudi srpski dinar...A sto se tice tog limita od 3200 ,ni ne treba mi vise :D
[ dragancesu @ 16.03.2012. 07:06 ] @
I sta je bilo na kraju?

Pogledao sam sajt postanske stedionice i pise da imaju kartice vezane za dinarski racun i za devizni racun. Ne bi trebalo biti problema da to moze sa jednom karticom (kao kod nekih drugih banka), medjutim nepostoji bez razloga VISA INTERNET kartica.

Razlog je sigurnost. Recimo visa credit card, limit u dinarima ali mozes koristiti u inostanstvu i internetu. Mana je da je ta kartica uvek "otvorena". Zato postoji visa internet koja ima kraci rok vazenja (obicno godinu dana) i moze da se "zatvori" pozivom centra za autorizaciju banke.

Pozovi call centar postanske stedionice, reci im sta ti treba pa ces cuti da li moze. Ako ne moze samo promenis banku...