[ SA34 @ 04.03.2012. 13:17 ] @
Interesuje me hostovanje kod naših/regionalnih ili nekog od evropskih hosting provajdera, imate li kakav predlog (CPanel mi nije pretjerano bitan)?

Pomenuo bih da sam do sada imao iskustava sa američkim provajderima (npr. Hostgator, skup, pouzdan, ali za odziv/brzinu učitavanja od 1-5, dao bih 3 ), isto tako imam iskustva sa Loopiom (cijena povoljnja, ali vremenski ograničena komunikacija sa podrškom, u poslednje vrijeme česti ispadi, odziv od 1-5...jedva 3), Adriahost (manje više ok...CPanel, ali odziv od 1-5 otprilike 3 za cijenu od 69 Eura mi ne odgovara).

Da pomenem da su ocjene odziva rezultat hostovanja različitih formi sajtova, npr. odziv kod Hostgatora je odličan (u svako doba dana "linearan", nema fluktacija kao kod ostalih pomenutih), ali je jednostavno par hiljada km dalje pa je odziv sajta konstantno dobar (3), ali ne i odličan. Npr. odziv kod Loopie je u kasnim satima, oko 01-03 odličan, ali samo tada (najmanja zagušenja na čvorovima u Švedskoj) itd...

Neko vaše mišljenje ili savjet?

P.S. ove ocjene brzine/odziva su moje lično, subjektivno mišljenje
[ Darklord @ 04.03.2012. 13:20 ] @
Hmm pod odzivom mislis prelazak paketa ili odziv generisanje neke php stranice?
[ SA34 @ 04.03.2012. 13:27 ] @
Hvala na brzom javljanju. Pod odzivom prvenstveno mislim na generisanje strana, ali činjenica je da krajnji korisnik vidi proizvod generisanja i transporta paketa. Pomenuo bih i to da isključivo hostujem na linux/unix serverima.

Nisam htio previše da zalazim u tehničke detalje, ali eto da kažem da sam radio eksperimente na način što sam određene kompleksne stranice sajta prevodio u statične i uočavao razlike u odzivu, kako bih lakše ustanovio gdje su problemi (npr. MySql serveri)... U tim eksperimentima sam koristio mnogobojne aplikacije (npr. NeoTrace), addon-ove za browsere, radio komprimovanje fajlova, setovao cache itd...Ali činjenica je vrlo prosta, džaba sve dorade, najveću ulogu igraju sami serveri.



[Ovu poruku je menjao SA34 dana 04.03.2012. u 14:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SA34 dana 04.03.2012. u 14:54 GMT+1]
[ Darklord @ 04.03.2012. 13:51 ] @
Aha ok, doduse malopre si spomenuo Loopia cvoriste koje bi rekao da verovatno nema veze sa problemom koji si imao sa njima. Veca je mogucnost da u peak periodu usled velike posecenosti sajtovima www nodovi nisu u stanju brze da generisu stranice.

Sto se tice geografske udaljenosti sam ping do USA je oko 150 - 200ms, u evropi mozes da dobijes od oko 40 - 80 odziv. Dakle sama razlika od 110 - 160ms nebi trebala da ima veliko znacenje ako se uzme u obzir da ljudsko oko trepne za oko 350ms

[ Darklord @ 04.03.2012. 14:23 ] @
Izmenio si svoju temu pa da dopunim odgovor. Po tvom pisanju znas sta radis, sto je veoma vazno. Veliku ulogu ima hardware kao i software ispod haube. Cache stranica sa puno cestih mysql upita je veoma pozeljno za aplikaciju. Takodje veliki deo brzine otvaranja stranica ima i aplikacija, ukoliko se non stop koristi odredjena tabela, doci ces u stanje table locking-a gde ce svi ostali upiti trebati da sacekaju da se tabela otkljuda da zavrse svoj deo posla, ovo takodje povecava vreme potrebno za ucitavanje na koje sam hosting provajder ponekad ne moze da utice. Stoga preporuka je koriscenje innodb engina.
[ SA34 @ 04.03.2012. 23:33 ] @
Darklord hvala za odgovore, slažem se da InnoDB ima svoje prednosti u odnosu na MyISAM, posebno kod sajtova sa velikim saobraćajem i velikim brojem istovremenih upita (što si pomenuo bolje row-lock nego table lock), ali predložio bih da ne idemo dalje u tom pravcu sa temom (uz još jedno veliko hvala na potpuno jasnom odgovoru, sa kojim se slažem u potpunosti).

Da se vratim na početak teme, interesuje me neki predlog ili više, bez obzira na cijenu i Cpanel, prostor diska od sasvim dovoljnih 2GB i saobraćajem kojeg ne bih posebno isticao.
Značilo bi ako broj baza nije ograničen na samo 1 bazu, ali ako mora šta je tu je...

[ Darklord @ 04.03.2012. 23:50 ] @
Vecina provajdera nudi mysql u neogranicenim kolicinama, osim u paketu sa veoma niskom cenom. Generalno ne znam kako mogu vise da ti pomognem :) gledaj u odabiru da pronadjes nekog ko se razume u materiju, one man show i kidds ponude ti preporucujem da preskocis.
Danijel,

[Ovu poruku je menjao Darklord dana 05.03.2012. u 02:25 GMT+1]
[ DusanSukovic @ 06.03.2012. 06:44 ] @
Citat:
Darklord: Vecina provajdera nudi mysql u neogranicenim kolicinama, osim u paketu sa veoma niskom cenom. Generalno ne znam kako mogu vise da ti pomognem :) gledaj u odabiru da pronadjes nekog ko se razume u materiju, one man show i kidds ponude ti preporucujem da preskocis.
Danijel,


Pa i Hostgator je bio historijski one man show, sa tri servera sa sedistem u studentskom domu. Mislim da nije bitno da li iza firme stoji jedan covek ili vise njih, najvaznije je da se savesno radi svoj posao.
[ Darklord @ 06.03.2012. 08:40 ] @
Ali Dusane 2012 je godina i covek trazi neko stabilno resenje. Koliko moze jedna osoba da bude redudantna?
[ DusanSukovic @ 06.03.2012. 08:57 ] @
Citat:
Darklord: Koliko moze jedna osoba da bude redudantna?


Tesko