[ peca89bg @ 05.03.2012. 02:21 ] @
Interesuje me gde kupiti kod nas po nekoj normalnoj ceni?
Kako je sa cenama u inostranstvu i gde je najbolje pazariti?
Pitam posto imam neke rodjake iz USA i Svajacarske pa da mi oni donesu ako su cene pristupacnije nego kod nas.
Stariji su ljudi pa ne znaju bas oko tehnike pa zato vas pitam :)
Zanima 7.0 plus i 10.1 eventualno 7.7 ali skuplji je dosta, imam vec P1000 ali bi ga prodao i dodao kintu da pazarim ove novije...
Sta mi predlazete? :)

[ milanche @ 05.03.2012. 03:25 ] @
10.1 preporucujem od srca. Za poslednjih pola godine mi je postao najomiljenija IT sprava
u kuci. Imao sam neko vreme i 7' verziju u kuci (klijentska masina za testiranje Android koda),
koji isto nije los, ali je 10.1 ipak nesto specijalno. Ako zadjes malo po mom profilu, mozes naci
da sam ga na vise tema prilicno hvalio.

32GB verzija se valja za oko 550USD, dok 16GB verzija moze da se nadje za oko 400USD.
[ peca89bg @ 05.03.2012. 03:38 ] @
Pa da :) I ja vise pucam na 10.1 :)

A kazi mi sta da prenesem rodjacima u USA za shopping?
Pretpostavljam da je nov 400$?
Gde da gledaju?
Oni su u Cikagu...
[ ventura @ 06.03.2012. 04:47 ] @
A što ne bi za te pare kupili pravu stvar - Apple iPad, a ne (blede) kopije, koje uz to po user expirience-u ne mogu dase porede sa iPadom?
[ ChanMaster @ 06.03.2012. 06:25 ] @
Citat:
ventura: A što ne bi za te pare kupili pravu stvar - Apple iPad, a ne (blede) kopije, koje uz to po user expirience-u ne mogu dase porede sa iPadom?


Koristim ipad2 i postala je najomiljenija stvarcica u kuci. Cesto mi prodje kroz glavu kako bi bilo lepo da postoji android sa istim ili boljim performansama, kako bi se to uopste desilo ako bi svi kupovali samo ipad?
[ milanche @ 06.03.2012. 06:31 ] @
@peca

Nov, naravno. Ne znam sta je tacno najbolja radnja za tehniku u Chicago-u, ali verovatno
ima Best Buy, Costco, ...

@ventura, @ChanMaster
covek je lepo u naslov naveo sta ga zanima. Poredjenje iPad-a i Galaxy tab-a bi moglo da se
obavi u zasebnoj benchmark temi.
[ ventura @ 06.03.2012. 07:25 ] @
@milanche:

Ako neko želi da kupi škodu po ceni mercedesa, valjda je red da mu se na to skrene pažnja... Moje lično mišljenje je da ti galaxy tabovi imaju smisla samo ako su 50% jeftiniji od iPad-a, a po istoj ceni ili eventualno 20% nižoj, ne isplati se uopšte razmišljati da kupuješ krnjivu kinesku verziju iPad-a.
[ milanche @ 06.03.2012. 14:08 ] @
@ventura

Uopste nisam ubedjen da je ukupna razlika porediva sa razlikom skode i mercedesa,
stavise vise ide linijom poredjenja Toyota vs. Honda.

U svakom slucaju, otvorio sam ti zasebnu temu gde mozes da detaljnije argumentujes
svoju dosta avangardnu tezu:

http://www.elitesecurity.org/t447273-0#3071253
[ endre85 @ 07.03.2012. 11:10 ] @
Ne znam koliko OP moze da ceka razvoj situacije. Ali posto Apple danas predstavlja IPad 3, zar nije pametnije malo odloziti kupovinu high end tableta? Pretpostavljam da ce zbog novog Ipada pasti cena prethodnoj generaciji, sto ce prouzrokovati i pad cene Galaxy taba. Vec su krenuli sa obaranjem cene druge generacije Apple tableta, i procene su da ce jos biti popusta u skoroj buducnosti.
[ ChanMaster @ 07.03.2012. 18:52 ] @
Citat:
endre85: Ne znam koliko OP moze da ceka razvoj situacije. Ali posto Apple danas predstavlja IPad 3, zar nije pametnije malo odloziti kupovinu high end tableta? Pretpostavljam da ce zbog novog Ipada pasti cena prethodnoj generaciji, sto ce prouzrokovati i pad cene Galaxy taba. Vec su krenuli sa obaranjem cene druge generacije Apple tableta, i procene su da ce jos biti popusta u skoroj buducnosti.


Milance objasni coveku da gresi :-)
[ milanche @ 08.03.2012. 03:27 ] @
Nemam nikakav problem sa rezonom u @endre85-ovom postu, to je potpuno domacinsko razmisljanje,
sa kojim se u potpunosti slazem.

Takodje, s obzirom na izjednacenoscu oba proizvoda, mogucnost da se bilo koji od njih dobije za
manju cenu automatski nosi prevagu, bez obzira na ukus.

Ono sa cime imam problema su cudna vrednovanja, iz kojih se lako odlazi u mitomaniju, koju slabo
gde tolerisem, narocito ne u visokoj tehnologiji....narocito ne tamo gde objektivni parametri ne govore
nista tome u prilog.
[ peca89bg @ 17.03.2012. 18:35 ] @
Pozdrav ljudi!
Da vam javim da sam od danas ponosan vlasnik samsung galaxy 7.0 plus taba 6210 (wifi only) :)
Stigao iz svajcarske, i prezadovoljan sam :) A i cena je i previse dobra plus 2god garancije.
Jeste da nema 3g-a ali opet mi nije potreban toliko, imam ga na P1000 :)
Nosim tab na posao, na fax i po kuci i na svakom mestu imam odlican wifi tako da sam i isao na wifi only verziju :)