[ Mitkoni @ 05.03.2012. 06:06 ] @
Za pocetak ne znam da li pripada ovde.

Pokusavam uci na jednom sajtu ali javlja mi ovo:

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Access denied for user '*user_43'@'localhost' (using password: *) [1045]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

O cemu se ustvari radi?
[ bogdan.kecman @ 05.03.2012. 08:07 ] @
radi se o tome da user "user_43" koji se kaci sa localhost-a ili ne postoji ili koristi los password. Ako je tvoj server - napravi tog usera, ako je tudji server "kontaktiraj admina" kao sto pise :D

ako pravi sam:

grant all privileges on *.* to 'user_43'@'localhost' identified by 'nekasifra';

to naravno pravi "sve privilegije na sve" za tog usera, za detalje grant-a pogledaj manual
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 08:18 ] @
Nije moj sajt/server, vec samo pokusavam da udjem, nemam nikakav korisnicki nalog, kod druge osobe ista adresa otvara, kod mene nece...
[ bogdan.kecman @ 05.03.2012. 08:28 ] @
sta znaci "ista adresa otvara" ... mysql nema nikakve adrese

ucigledno je da to sto ti pokusavas da otvoris koristi pogresan password. Da li ga ti pogresno ukucavas ili je na klijentu pogresno upisan ... ali to je jedini razlog sto ne mozes da se konektujes na bazu
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 08:49 ] @
Evo da ti po drugi put kazem da prethodno nisam 'pokusao' ukucati korisicno ime i password, cak na tom forumu i nemam nalog...

to mi otvara u prvom postu kada pokusam otvoriti http://*.net/forum/
a kada pokusam otvoriti samo stranicu javlja mi ovo: Error establishing a database connection

Isti problem mi javlja kako na google chrome, tako na firefox-u, i na iExplorer-u (mislio sam da je nesto do cookies pa sam pokusao na ostalim browserima)
adresa - sajt...
[ bogdan.kecman @ 05.03.2012. 08:53 ] @
taj sajt ne moze da se okaci na bazu. Kako nije tvoj ni sajt ni mysql server nema nista sto ti mozes da uradis po tom pitanju. Max sto mozes da uradis je ako su sajt pisali neki kreteni pa imaju klasican problem sa kolacima da obrises kesh i cookies iz browsera pa probas opet. Njihov problem sa bazom ne mozes da resis
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 09:33 ] @
Ti ne citas sta ja pisem??

Ili morat po ko zna koji put citirati samoga sebe?

Dam drugaru sajt da otvori, njemu otvori.

Pokusam preko ostalih browsera gde ne postoje cookies otvoriti i isto mi javlja, ne nameravam ulaziti u bazu, niti ista dirati vezano za sajt, vec jednostavno uci na sajt, procitati neke vesit. Nadam se da nece imati potrebe vise da citiram po ko zna koji put samog sebe.

Hvala u svakom slucaju, ipak ako ne mozes pomoci, ne moras se truditi. Ima ih jos tu, pa ako neko bude znao u cemu je problem reci ce mi.
[ Milos911 @ 05.03.2012. 10:00 ] @
Citat:
Mitkoni: Za pocetak ne znam da li pripada ovde.
Ne pripada.
Kako god, bogdan ti je odgovorio
Citat:
bogdan.kecman: taj sajt ne moze da se okaci na bazu. Kako nije tvoj ni sajt ni mysql server nema nista sto ti mozes da uradis po tom pitanju. Max sto mozes da uradis je ako su sajt pisali neki kreteni pa imaju klasican problem sa kolacima da obrises kesh i cookies iz browsera pa probas opet. Njihov problem sa bazom ne mozes da resis
sto je tacno(a ti ne moras odmah da skaces i pljujes neciji trud da ti pomogne).

Postoji par razloga zbog kojih ti ne mozes da otvoris stranicu, a to su: slucajnost, mozda sad radi. Drug te laze, ne radi ni njemu (najverovatnije). Forum koristi neku retardiranu zastitu, pa ne mozes da mu pristupis.

Enivej: ili daj adresu, ili ces tesko dobiti pomoc jer se ovako napamet nesto vise od ovoga ne moze.
I objasni ovo
Citat:
to mi otvara u prvom postu kada pokusam otvoriti http://*.net/forum/
a kada pokusam otvoriti samo stranicu javlja mi ovo: Error establishing a database connection
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 10:37 ] @
Rec je o:
Code:
http://www.srpskatribina.net/forum/index.php


Poslao sam link i kod treceg drugara isti problem ima kao ja, a bice da je isti problem kao i kod tebe sto nece da ti otvori. Ali ako na recima laze na slici ne laze

njegov screen:
http://img17.imageshack.us/img17/1262/v8kkg8.jpg

moj screen:
http://img207.imageshack.us/img207/673/23401409.jpg

p.s. ne pljujem nikoga, vec samo sam ga pitao da li moram u svakom postu citirati samog sebe...

[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 05.03.2012. u 12:28 GMT+1]
[ bogdan.kecman @ 05.03.2012. 10:57 ] @
1. taj sajt ne radi
2. taj sajt nije tvoj, dakle ti ne mozes nista da uradis po tom pitanju, treba da ga popravi onaj ciji je sajt
3. tvoj drug vidi kesiranu verziju sajta (dal iz svog lokalnog kesa ili iz provajderovog kesa, ali ne vidi sajt)
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 11:28 ] @
1. Svestan sam da ne radi, tj. da nesto nije u redu...
2. Nije moj sajt, to sam i naveo u postovima, nije mi ni bila namera nesto raditi, pokusavati (prepravljati ili sta vec mislio)... vec sam imao pre par dana problem oko IP adrese sto mi je javljalo kao proxy dok sam pokusavao ulaziti na nekim sajtevima, pa sam mislio da je zbog toga nesto problem...
3. da, kesiranu verziju sajta(dalje odatle ne moze)

hvala
[ dragancesu @ 06.03.2012. 07:24 ] @
Sad citam ove poruke i probam taj sajt, meni radi i ide dalje od prve straner, recimo lepo otvara stranu za registraciju ...
[ bogdan.kecman @ 06.03.2012. 07:45 ] @
sad radi, nije radio kada je bila ova prepiska ... ljudi opravili