[ montenegro88 @ 06.03.2012. 09:33 ] @
Zdravo svima. Htio bih da pitam neka pitanja a oni koji znaju da mi odgovore.

Ovako rodjak je odlucio da me casti 1000 eur i kako sam zagrizen za online kladjenje pitao sam ga da li moze da mi posalje to sa njegovog moneybookersa na moj ( kakva greska ) ... Pristao je i oko nove godine novac je bio na mom MB racunu. Malo sam sljakao kladionicu i kad mi je dosadilo bio sam na pozitivnoj nuli (naravno da se nisam kladio sa svim parama) . Tako da sam posle nekog vremena odlucio da podignem te pare, prijatelj mi je rekao za karticu i ja sam izvadio jednu Visa Pripaid karticu u Hypo Alpe Adria banki. Uspjesno sam verifikovao karticu ali valjda da li samo za Crnu Goru ili za sve nije dozvoljena isplata na karticu vec su mi trazili broj racuna vezan za tu karticu. U banku sam trazio broj mog racuna i nisu mi dali Iban code jer kazu da ne postoji,samo Swift code. I cudno je bilo sto mi MB nije uopste trazio Iban code,samo Swif code. Zatrazio sam isplatu 750 eur preko tog racuna. To je bilo 23 februara. Dan kasnije javili su sa MB da je moj novac upravo poslat i da je sada sve do moje banke,znaci MB vise nema nikakve veze sa tim parama jer su ih poslali ,u prevodu tako izgleda. Ja sam istog dana(23 februar,cetvrtak) na jednoj online kladionici uplatio 250 eur sa MB, i 5 eur sa kartice(da je verifikujem),istog dana sam zatrazio isplatu 250eur na kartici, i od njih je stigao e mail da je novac poslat 24-tog ujutro. U subotu 25 februara ujutro, novac je bio na mojoj kartici. Sto je odlicno, ali to nije glavni dio kolaca. Jer MB jos uvjek nije uplatio novac. Iskreno ja nisam isao u banku do sada, samo sam slao sestru u gradu da na bankomat provjerava da li ima novca na mojoj kartici(tog sa MB). Do juce ga nije bilo. A onda sam ja jutros malo razmisljao i shvatio da li je moguce da je MB uplatio novac na moj racun a ne na karticu? Kada sam e mailom kontaktirao banku oni su mi dali samo transakcije moje,znaci verifikovanje MB racuna, uplata na kladionicu sa moje kartice,pa isplata sa kladionice na moju karticu i kazu od MB nema nista( na karticu). Sada sam i njima poslao e mail da je moguce da mi novac stoji na racunu a da ga nema na karticu,jer to je racun vezan za karticu. E sad ko zna kad ce oni odgovoriti pa da vas pitam,ko ima iskustva, da li je neko zatrazio isplatu preko MB a da mu nije MB trazio Iban code i koliko je cekao na tu isplatu?
Hvala svima na odgovorima i na strpljenju da procitate ovako dug post.
[ montenegro88 @ 08.03.2012. 09:44 ] @
Nista ljudi, u banku mi je covjek ladno rekao da je to bio racun za domace trziste i da vise ne dolazim jer novca nece biti. Necu se moci naplatiti... Totalno sam razocaran
[ al1contact @ 15.03.2012. 09:56 ] @
MB ne salje novac na kartici za Crnogorske korisnike samo na devizni racun. Dakle morao si otvoriti devizni racun u banci i potraziti instrukcije od banke za placanje iz inostranstva ka tebi. Taj racun i instrukcije si trebao da prijavis na MoneyBookers. Novac sitize od 2 do 5 radnih dana. Ako ti je kartica vezana za tekuci racun neces moci preko bankomata da vidis stanje deviznog racuna, jedino na salteru banke.

Obzirom da si iz CG trebao si na forumu cafemontenegro potraziti pomoc, ja bih ti pomogao da povuces novac s MB.

Ako si odradio pogresno mimo ovoga sto sam naveo onda moras ispraviti instrukcije za placanje na njihovom sajtu i kontakirati Moneybookers online podrsku i objasniti problem.
[ djordjeno @ 16.03.2012. 08:45 ] @
Novac se sigurno nije izgubio.

Dakle ili je kod moneybookers-a ili je u banci ili si ga ti potrosio :)

U istoriji transakcija na mb racunu se vidi cela aktivnost tako da pogledaj mozda su ti vratili pare.

Mada me cudi kako si mogao da ostavis taj IBAN kod kad tamo, kod unosa, ima provera banke.. Tj moneybookers iz SWIFT koda, tacno zna o kojoj banci je rec, i to ispise u tvom profilu.

[ montenegro88 @ 14.07.2012. 20:47 ] @
Samo da javim da sam dobio pare negdje krajem marta kad sam vec bio poludio , isao sam stalno u banku u centar Podgorice i nista nije bilo i onda sam otisao u glavnu banku kod vektre i cim sam pitao radnica je rekla da su mec cekali mjesec ipo, MB je poslao novac i banka je odmah meni napravila devizni racun i tamo proslijedila novac,samo je trebao moj potpis za otvaranje tog racuna da bi pare bile moje. Kad sam potpisao,sacekao sam 5min i stigao je novac. :)