[ Predrag Supurovic @ 06.03.2012. 18:26 ] @
http://www.elitemadzone.org/t4...anete-svemiru-suncevom-sistemu

Decko je pokrenuo temu i pitao je nesto sto je zeleo da sazna. Na to je krenulo sprdanej nekh clanova koji ocigledn pitanej nisu razumeli a nisu znali da odgovore, a moderator (nisam siguran ali mislim bas Shadow je temu umesto da ocisti od sprdaceine, premestio u MadZone.

Posto tema nije moderisana naravno da je prerasla u izivljavanje nad deckom koji je postavio pitanje i drugim korisnicima koji su ga branili od pod*ebavaca.

Temu je na kraju Shadow zakljucao sa napomenom korsinickma da ako zele diskusije bez sprdacine da treba da pokrecemo teme van MadZone. Pa tema i jeste pokrenuta van madzone pa je moderator prebacio u madzonei tako u stvari samo podrzao opstu sprdacinu.

Ovo nije prvi put da se Shadow i jos nekoliko drugih modeatora ovako ponasaju - da savrseno normalne teme, iz nekog svog hira prebacuju MadZone i ne samo podrzavaju i odobravaju nego neretko i ucestvuju u izivljavanju nad korisnikom ciju su temu prebacili u Madzone.


[ superbaka @ 06.03.2012. 18:32 ] @
kako znas da tema nije moderisana? imas pristup 'recycle bin' odeljku foruma?

[ Predrag Supurovic @ 06.03.2012. 18:38 ] @
Pa ako na nekoliko strana vrši stalno iživljavanje, vređanje i ponižavanje korisinika a to nije ni na koji način sankcionisano, očigledno je da se ne moderiše. Ne treba uvid u Recycle Bin, vidi se u temi, a uostalom, ko ucestvuje u temi, valjda vidi šta se briše a šta ne i šta je razlog zakljucavanja teme - ne bezobrazno ponasanje nekih korisnika, već to što se neko usudio da se pobuni protiv takvog ponašanja.

A kada se neko pobuno protiv tako bezobraznog ponašanja onda odmah dobija pretnju banovanjem od tog istog moderatora koji sve ostalo dopušta.
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2012. 18:41 ] @
Nope, "decko" nije pokrenuo temu da nesto sazna, sto se moze videti i na samoj temi - a moglo se naslutiti i iz istorijata ranijih postova.

IMHO, tema je cist sum i nije trebala ni da postoji, to je jedina greska.


[ Shadowed @ 06.03.2012. 18:51 ] @
Ne bi bilo lose da ostavis link do profila moderatora Shadow da pogledam sta je taj radio.

Inace, tema ja bila u Madzone-u, premestena je u podforum UMZ jer je bila ili za tamo ili za brisanje.
Da je u startu postavljena u Fiziku i da se nije offtopic-ovalo i flame-ovalo, ne bi bila ni zakljucana.
Sa druge strane, da, mogao sam i da pobrisem temu i banujem one koji su se svadjali i vredjali. Ako hoces - mogu to i sada.


Edit:
Citat:
Predrag Supurovic: A kada se neko pobuno protiv tako bezobraznog ponašanja onda odmah dobija pretnju banovanjem od tog istog moderatora koji sve ostalo dopušta.

Zasto si dobio upozorenje ti pise tamo. Tvoje ucesce na forumu ne cini samo tvoj poslednji post vec svi oni zajedno a tvoje konstantno pljuvanje po moderaciji svuda unakolo je prevrsilo meru.
[ Milos911 @ 06.03.2012. 19:05 ] @
Citat:
Shadowed
Sa druge strane, da, mogao sam i da pobrisem temu i banujem one koji su se svadjali i vredjali. Ako hoces - mogu to i sada.
Znam da si verovatno ironican, ali mislim da ce ti normalna strana foruma biti zahvalna do neba ako banujes one koji su se svadjali i vredjali...
[ Shadowed @ 06.03.2012. 19:15 ] @
Nisam uopste ironican.
[ vilil1 @ 07.03.2012. 11:13 ] @
"Ultra MadZone je MadZone, ali Ultra. Ovde su sve teme koje po svojoj prirodi prevazilaze okvire MadZone. Samo odabrani mogu prevazici te okvire i diskutovati u transcedentnoj ravni Ultra MadZone. Molimo sve ucesnike da se sudrze realiteta i zdrave logike, jer ce navedeni biti podlozni strogoj moderaciji."

Ovo je opis podforuma Mad Zone. Zasto ne mogu moderatori da ispostuju ono sto je navedeno? Kad god se neka tema otvori, ma kakva ona bila, nadje se nekoliko pojedinaca koji pocnu sa podcenjivanjem, omalovazavanjima, vredjanjima...uz precutno odobravanje moderatora. I skoro svaka tema se pretvori u flame.

Sada @Shadowed pise -
Citat:
Shadowed
Sa druge strane, da, mogao sam i da pobrisem temu i banujem one koji su se svadjali i vredjali. Ako hoces - mogu to i sada.

Zbog cega ovo? Prvo dozvoli svakakva trolovanja, a kada krenu i odgovori u tom stilu, onda pominje ban za sve. Pa, moderacija se ne vrsi tako, vec se upozore oni koji zapocnu flame na bilo koji nacin, ili im se edituju - brisu postovi, a oni se opomenu. Ovako, ispada da su trolovi zasticeni, u krajnjem slucaju prema njima se isto ponasa kao i prema ucesnicima u temi koji pokusavaju nesto da napisu bez da vredjaju sagovornike. Da ne navodim trolove, opste su poznati.

Na kraju, ili ukinite UMZ, ili radite svoj posao kako treba.
[ Shadowed @ 07.03.2012. 11:28 ] @
Citat:
vilil1: Zbog cega ovo? Prvo dozvoli svakakva trolovanja, a kada krenu i odgovori u tom stilu, onda pominje ban za sve. Pa, moderacija se ne vrsi tako, vec se upozore oni koji zapocnu flame na bilo koji nacin, ili im se edituju - brisu postovi, a oni se opomenu.

To pricas jer ti vidis ovaj konkretan slucaj. Pa, Predrag truje godinama i opominjan je ko zna koliko puta a vec je i banovan (ovo mu je drugi nalog).
Isto i inace vazi, brisanja i opomene se prvo i dele, kao i privremeni banovi u poslednje vreme od kako su uvedeni. Jedini slucajevi kada se neko banuje po kratkom postupku su ako je neko bas bezobrazan (reklamira se iznova iako mu se brisu prethodne reklame, psuje i vredja korisnike, vec je bio banovan, ponovo se registrovao i nastavio po starom, i tome slicno).
[ vilil1 @ 07.03.2012. 11:45 ] @
Citat:
Shadowed: To pricas jer ti vidis ovaj konkretan slucaj. Pa, Predrag truje godinama i opominjan je ko zna koliko puta a vec je i banovan (ovo mu je drugi nalog).
Isto i inace vazi, brisanja i opomene se prvo i dele, kao i privremeni banovi u poslednje vreme od kako su uvedeni. Jedini slucajevi kada se neko banuje po kratkom postupku su ako je neko bas bezobrazan (reklamira se iznova iako mu se brisu prethodne reklame, psuje i vredja korisnike, vec je bio banovan, ponovo se registrovao i nastavio po starom, i tome slicno).

Dobro znam ko je Broker. Ali za ovo drugo sto si napisao, koliko je vremena potrebno da neko konstantno vredja, podhebava, podsmeva se...sagovornicima, da bi bio opomenut, banovan? Pa ti dobro znas sta Odin.D, 3Way...rade clanovima koji postuju u UMZ i koliko to traje. I jos mu se pravdas pre neki dan da ga nisi ti banovao. ;) Nema smisla, stvarno. Mozda je tebi licno duhovit, zanimljiv...ali pitaj clanove koje maksimalno vredja kako je njima.
[ Shadowed @ 07.03.2012. 11:56 ] @
Nema ja sta da mu se pravdam, rekao sam da nisam ja da me ne bi ispitivao dalje (posto sam mu vec rekao da jeste, sto mogu da vidim u administratorskom delu foruma).
I kao sto vidis, upravo je tu na delu to za sta se zalazes. Bio je opomenut 2 puta, sada je dobio temp ban.
[ Shadowed @ 08.03.2012. 11:25 ] @
Dakle, bez offtopic-a i bez prepucavanja ovde na temi.
Pobrisacu opet (i u kracem roku) sav dalji offtopic i sav flame.

Ostavio sam nekoliko poruka koje se koliko-toliko ticu teme ali u sustini, jedino jos sto vidim kao relevantno ovde je da se Predrag javi povodom onog sto mu je odgovoreno.
[ adzo_ @ 08.03.2012. 12:19 ] @
^^
Moderises temu koja se tebe tice?
Da li je to eticki?
[ Miroslav Jeftić @ 08.03.2012. 12:40 ] @
Citat:
adzo_: ^^
Moderises temu koja se tebe tice?
Da li je to eticki?


Samo Administratori i mogu da moderišu Predloge i pitanja, to im je u opisu posla
[ Shadowed @ 08.03.2012. 13:10 ] @
Citat:
adzo_: ^^
Moderises temu koja se tebe tice?
Da li je to eticki?

Eticki ili ne, gledamo da izbegnemo takve situacije. Medjutim, to nije uvek moguce.
[ Predrag Supurovic @ 08.03.2012. 22:39 ] @
Malo je bezobrazno sto kad god ti zatreba ti istices kako sam ja eto bio banovan iako moj ban nema nikakv veze sa ovim/ Ja sam banovam upravo zato sto sam se pobunio kada je Gojko pokupio slag sa torte koju smo mi prvili godinam na ovom forumu - rasteraso stare kavlitetnemoderatore i prepustio forum ovakvim kao ti.

Svojevremeno mi smo svaki flame zatirali u korenu i nije bilo sanse da se to rasplamsava osim ako moderatori to ne dopsute. A sad, vi namerno podgrevate flame jer to Gojku odgovara - vise se para obrce na banerima.

I naravno da cu da trujem, kada radite kako ne treba. uostalom, sve je jasno i iz ovoga, temu sa primedbema na tvoje ponasanja ti moderises. To je vrhunac. :)

I usput, decko je onu temu pokrenuo van madzone, pa je prebacivama kako je kome od vas dunulo.

Nekad je ES bio izvor znanja a sada se gaji samo sprdacina i pljuvanje po drugima.

Pretis ti meni banovanjem vec dugo, ali zacudo, drugima koji zista prave problemena forumu ne da ne pretis nego ih u svakoj prilici podrzavas i spasavas tako sto pretis banovanjem svakome na koga se oni navrzu... bas ti je neki cudan sistem vrednosti.

A sad lepo zakljuci kako primedbe na tvoj rad nemaju osnova i zakljucaj temu da vise ne trolujemo i ne hejtujemo.
[ Shadowed @ 08.03.2012. 22:56 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Malo je bezobrazno sto kad god ti zatreba ti istices kako sam ja eto bio banovan iako moj ban nema nikakv veze sa ovim/ Ja sam banovam upravo zato sto sam se pobunio kada je Gojko pokupio slag sa torte koju smo mi prvili godinam na ovom forumu - rasteraso stare kavlitetnemoderatore i prepustio forum ovakvim kao ti.

Bezobrazno bi bilo da isticem kada nema potrebe. A banovan si zato sto si se svadjao sa svima redom. Mozda se i dogodilo u trenutku kada si se bunio sto ne dobijas pare od banera, ali ne znaci da je razlog samo to sto je bilo u tom trenutku.
Isto je i sada, a i inace. Pravis gomilu malih problema, pa kada si sankcionisan navodis samo poslednji kako bi ispao nevinasce. Zbog toga i jesam u situaciji da svako malo pominjem istoriju tvog "doprinosa" forumu, u koju naravno da spada i taj ban koji si dobio.

Citat:
Predrag Supurovic: Svojevremeno mi smo svaki flame zatirali u korenu i nije bilo sanse da se to rasplamsava osim ako moderatori to ne dopsute. A sad, vi namerno podgrevate flame jer to Gojku odgovara - vise se para obrce na banerima.

S obzirom na kolicinu flejma koju si ti sam proizvodio, ostali ti nisu ni bili dorasli. No, vidim da te bas pece sto ne dobijas pare od banera kad sve pokusavas da okrenes na pricu o tome.

Citat:
Predrag Supurovic: I usput, decko je onu temu pokrenuo van madzone, pa je prebacivama kako je kome od vas dunulo.

Jednom sam ti vec rekao - tema jeste bila u mz. Prebacena je u umz. Treci put ti necu ponavljati.

Citat:
Predrag Supurovic: Pretis ti meni banovanjem vec dugo

Vise necu.

Citat:
Predrag Supurovic: I naravno da cu da trujem

Neces.



Ova tema je vec bila zakljucana (s pravom). Otkljucao sam je kako bi upravo ti imao mogucnost da odgovoris. Medjutim, umesto da odgovoris na ono sto se tice upravo teme koju si sam postao, skreces u drugu pricu. Da, svakako cu zakljucati ponovo.

Edit: Sto se tice toga sto moderisem temu u kojoj ucestvujem - tacno je da izbegavamo to da radimo. Medjutim, ovde smo moderatori Gojko, Ivan i ja. Ivan i ja smo obojica ucestvovali u temi a Gojko ipak nije tako cesto na forumu ovih dana, tako da je neko morao. S druge strane, obrisane poruke su bile cist offtopic (trazenje banovanja, brisanja tema, i sprdnja upucena upravo tebi).