[ dendic @ 09.03.2012. 06:43 ] @
Kod kolege na NanoStation 5 anteni CCQ zna pasti sa prosjecnih 80 % na 35 % i tako biti los nekoliko sati.Signal jacine signala mu je -72 dB.Sad mene zanima ako je guzva kod provajdera koji mu daje signal recimo u vecernjim satima jel i to utice na CCQ.Inace na anteni kad se radi skeniranje dostupnih AP-ova primjeti se dvadesetak AP-ova koji emituju.Kod njegovog provajdera je AP tipa Mikrotik,promet im kazu nikad nije veci od 3-4 Mbps.
[ Predrag Supurovic @ 09.03.2012. 07:03 ] @
Na CCQ utice stvast ali se ne zna šta tačno :)

Prva stvar: signal mu je nizak. Treba da bude između -65 i -55 dBm. Ako taj provajder dozvoljava takve signale kod korisnika, onda nije ni čudo što je takav CCQ.


[ dendic @ 09.03.2012. 07:49 ] @
Kod mene kuci je signal isto oko -72-73 dB i dobro mi radi internet.E sad kad ja skeniram AP-ove imam ih samo 5-6 koje vidim i kod mene je CCQ oko 95 %.Uglavnom ostaje mi dilema da li na CCQ utice to da je ukupan promet kod provajdera povecan u tim satima ili je CCQ los sto npr. uvece puno ljudi surfa po gradu na raznim wireless mrezama na ovim 5 GHz frekvencijama,pa neke interferencije slabe CCQ?
[ BigFoot @ 09.03.2012. 10:14 ] @
Osim jačine signala, utiče i šum, tj. odnos signal / šum (SNR). Ukupan promet takodje utiče, ako je usko grlo.
[ burex @ 09.03.2012. 16:18 ] @
CCQ nije baš tačan ukoliko nema protoka na interfejsu, jer Mikrotik koliko sam primetio računa CCQ kvalitetnije i poverljivije ako ima paketa podataka na osnovu kojih će da to računa... pustite uvek neki speedtest dok gledate CCQ.