[ joba1303 @ 09.03.2012. 16:46 ] @
Sitacija je sledeca.
Nas dvojica treba da obradjujemo jedan mail nalog.Ja od moje kuce a kolega od svoje.
Kako je i da li je moguce sinhronizovati nase OE tako da kada ja odgovorim na neki mail njemu se prikaze da je na taj mail odgovoreno i obrnuto, da ne bi dolazili u situaciju da dva puta odgovaramo na jedan isti mail.
Veoma je bitno da sve mailove koje sam oznacio kao procitane i kolega vidi da su procitani.

Ako postoji neko resenje cak i da se placa (po mogucstvu ne previse) bio bih veoma zahvalan.
[ madcama @ 09.03.2012. 16:48 ] @
A da li dolazi u obzir da koristite webmail?
[ joba1303 @ 09.03.2012. 19:51 ] @
Dolazi i tako se vec radi ali je preterano spor zato i trazim neko ovakvo resenje.
[ madcama @ 09.03.2012. 22:14 ] @
Da li mozes da nam kazes o kom webmailu se radi? Ako ne mozes, da li je na njemu moguce preusmeravanje na yahoo mail ili neki drugi "veci" webmail?
[ todra @ 10.03.2012. 09:58 ] @
Ja koristim gmail. Nalog koji sam napravio u Thunderbird-u je IMAP a ne uobicajni POP3. Ovo je moguce, naravno, i u OutlookExpress-u. Iako radim iz lokala (Thunderbird) zapravo radim direktno sa bazom poruka na gmail serveru. Bilo da radim na racunaru na poslu ili kod kuce uvek koristim istu bazu, orginal na gmailu, pa tako uvek imam azurni pregled. Ovako je brze a i preglednije nego webmail, laksa je pretraga i koriscenje adresara.

Pitanje je samo da li provajder kod koga imas otvoren nalog dozvoljava IMAP (npr. Yahoo.com ne dozvoljava za besplatnu verziju, a mislim da Yahoo.uk dozvoljava).

Zamisli sada da sam na poslu korisnik X a kod kuce Y. Oba korisnika koriste istu bazu, ako posmatraju folder "Sve poruke" i koriste niti, sve je jako pregledno. Probaj.

Sve najbolje.
[ joba1303 @ 10.03.2012. 11:45 ] @
Webmail je "veverica" a za ovu foru preko gmail znam ali mi to ne dozvoljavaju nazalost.
Hvala Vam na trudu.
[ joba1303 @ 11.03.2012. 19:49 ] @
I jel ima nade za mene?
[ madcama @ 11.03.2012. 22:28 ] @
Ko ti ne dozvoljava? Veverica? Poslodavac? Preusmeri i radi svoj posao.
[ joba1303 @ 12.03.2012. 08:37 ] @
Poslodavac naravno.

Moracemo nesto da smutimo :)

Hvala u svakom slucaju.