[ ***$ONE*** @ 27.02.2004. 07:18 ] @
Ovako, skoro sam apgrejdovao komp. Konfiguracija je sledeća: MB­Asus A7N8X-De Lux, 2x256ddr Kingston333 koje rade u dual chanel modu, AMD 2500+(BartonBox),pomenuta 9600XT Asusove izrade itd. Od kako sam promenio procesor, ploču i grafiku imam konstantne probleme (naručito sa grafikom) tj. rezultati u 3D Marku 2001se su dosta lošiji nego sa starom dosta slabijom grafikom (9000proII).Ali su zato bolji u 3D Marku 2003, predpostavljam da je problem u pdršci za DirektX 9 kako u grafičkim kartamo tako i benchmarku.Igrice Klize odlično i u najagresivnijem štelovanju (sem BF1942 koji pravi vrlo blage probleme ),a drugi problem je sa overlejem dok sam ranije bez problema puštao titlove (DivX) na TV­u u theatre modu sa BS­Playerom npr. Sada to nemogu sem ako ne koristim DivXG400 ili VobSub,dok se RadLight zakoči pri poštanju bilo kakvog DivX­a.U kompletu komp se lošije (sporije) ponaša što mi je vrlo čudno. Dali neko ima neka iskustva o ovome i dali neko zna kako se tačno podešava BIOS dotične ploče. Sve pomenute komponente su kupljene nove i fabrički (retail) zapakovane tako da ako neko misli da je hardwerski problem nek mi kaže da znam da mogu da reagujem na vreme (reklamiram).
[ B@nbo @ 27.02.2004. 22:02 ] @
skini najnoviju verziju catalist drajvera ali sa ati-jevog sajta, i u overlay tabu idi u "clone mode options" i izaberi same "same on all", trebalobi da radi (bar kod mene funkcionise). sto se tice brzine masine probaj sa najnovijim drajverima i bioso, a ako i to ne pomogne javise pacemo videti.
[ boki @ 27.02.2004. 22:11 ] @
reinstaliraj windows
[ ***$ONE*** @ 28.02.2004. 03:17 ] @
I ja mislim da je problem u Windowsu, jer sam drajvere izmenjao nove verzije 4.10 kako sa Atijevog tako i sa Ausovog sajta. Neznači mi ništa da izaberem opciju Same on all ,jer meni baš treba da radi u theatre modu da bi na TV­u film išao u full screen­u sa tiltlovima dok ja na kompu radim neke druge stvari zašta theatre mod radi meni i sad on funkcioniše samo ne mogu da izvučem titlove što sam ranije mogao ako u opcijama BS­playera u setingsima za titlove izaberem opciju draw subtitles to overlej surface.Inače preformanse sam uspeo da popravim (14200­3D2001 a 3900-3Dmark03) nisam lepo podesio opcije drajvera u svakom slučaju hvala na trudu