[ asko_271 @ 13.03.2012. 19:02 ] @
Pozdrav, potrebno mi je da kablovski internet radi na dva racunara, modem od kablovske je motorola sa jednom usb + 1 eth konekcija imam iz naslova wlan modem-router dali mogu kako sa ova dva "modema" proslijediti inetrnet na oba racunara...drugi racunar je laptop i na njega sam planirao bezicni internet....
P.S. kablovski provajder dopusta samo jedan racunar, a T-Com Speedport W 500V ima smao jedan eth konektor.

Hvala unaprijed.
[ bane4444 @ 13.03.2012. 19:17 ] @
Hm, probaj da tu motorolu povezes lan kablom na ovaj tcom, i onda bi trebalo da imas wifi, ako hoćeš vezu preko kabla, kupi neki ruter sa 4 porta pozadi, koštaju oko 20-25 €.
[ calexx @ 13.03.2012. 21:01 ] @
Ne može kako si zamislio, ako povežeš kablovski modem i adsl modem/ruter kablom, onda jedan komp može da ide na internet preko wireless veze, drugi ne može. Jedino da povežeš jedan komp na modem a drugi komp na prvi pa da on stalno bude uključen i da radi kao ruter ... što je malo bzvz.
Pristojno rešenje je neki normalan ruter i sve će da radi. Taj T-Com u ovom slučaju ne može da radi kao ruter.
[ asko_271 @ 14.03.2012. 18:01 ] @
ok, a moze li da i na drugi instaliram wlan karticu i tako bezicno oba povezem na net dok ne nabavim drugi router?
[ calexx @ 14.03.2012. 19:30 ] @
Možeš da povežeš jedan komp i modem kablom, ili modem i ruter kablom i opet samo jedan komp wireless vezom. Jedino što bi nekako odradilo to što hoćeš je da povežeš modem i komp USB kablom, da na njemu podesiš šerovanje konekcije i onda drugi komp povežeš na prvi. Prvi mora da radi da bi drugi imao internet. Dok sve središ, proći će te volja za tim, bolje odmah idi i pazari ruter. ;)