[ biske86 @ 13.03.2012. 19:20 ] @
Unutar virtuelne mašine sam pokušavao da prenesem bazu podataka na heroku nalog ali mi se javi tajmaut greška. Pogledao sam u dokumentaciji heroku.com i tamo piše da treba proveriti da li radi telnet. U pitanju je:
telnet s1.runtime.heroku.com 5000

Međutim kad ovo pokrenem prijavljuje
Trying 107.20.246.116...
telnet: Unable to connect to remote host: Connection timed out



Kada probam:
telnet google.rs 80

sve je u redu.
Očigledno da telnet radi. Takođe s1.runtime.heroku.com je u redu, sto posto. Znači jedino ostaje port 5000. Da li je problem do zaštitnog zida Ubuntua ili do rutera (imam Telekomov ADSL HG552a1)?
[ maksvel @ 13.03.2012. 19:26 ] @
Šta kaže iptables -L ?
[ biske86 @ 13.03.2012. 19:30 ] @
Citat:
maksvel: Šta kaže iptables -L ?

Probaj na ruteru da isključiš UPnP


Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target prot opt source destination

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
[ maksvel @ 13.03.2012. 19:31 ] @
Probaj na ruteru da isključiš UPnP, moguće da on guši port 5000.
Kod mene to izgleda ovako:
[ biske86 @ 13.03.2012. 19:34 ] @
Citat:
maksvel: Probaj na ruteru da isključiš UPnP, moguće da on guši port 5000.

Podrazumevano je isključen.
[ maksvel @ 13.03.2012. 19:38 ] @
Hm.. imaš li kakva network podešavanja na tom Horokuu??
[ biske86 @ 13.03.2012. 22:57 ] @
Nema, tamo je sve ok. Mislim da sam pogrešio što sam to uopšte i pominjao. Hoću da kažem da treba da se skoncentrišem kako da otvorim port 5000. Nisam to nikad radio a ako je neko pokušao neka pomogne. Kopao sam malo po internetu i uglavnom ljudi kažu da treba da se odradi port mapping. Našao sam tu opciju u ruteru ali ne pomaže.
[ maksvel @ 13.03.2012. 23:22 ] @
U stvari, ne znam kako ti tačno može pomoći ako otvoriš port 5000 kod sebe - a on verovatno nije ni zauzet, a ni firewall ga ne blokira.
Jer, ti gađaš telnetom taj server na port 5000, a sam telnet koristi neki random port.
[ biske86 @ 13.03.2012. 23:26 ] @
Citat:
maksvel: U stvari, ne znam kako ti tačno može pomoći ako otvoriš port 5000 kod sebe - a on verovatno nije ni zauzet, a ni firewall ga ne blokira.
Jer, ti gađaš telnetom taj server na port 5000, a sam telnet koristi neki random port.

Ok, hvala na pomoći.
[ Aleksandar Đokić @ 14.03.2012. 02:01 ] @
Citat:
ti gađaš telnetom taj server na port 5000


wrong, telnet koristi onaj port koji mu navedes

nisi ti bas objasnio sta zelis i kako si uradio
[ maksvel @ 14.03.2012. 21:25 ] @
Telnetom praviš TCP konekciju (port lokalno, port tamo), a drugi kraj konekcije je na portu koji mu navedeš, tj. telnet "gađa" taj remote port.
Koristi ga, naravno - remote, ali lokalno uzima neki od visokih portova.

Evo npr. šta se dobija kada unesem telnet google.com 80
[ biske86 @ 14.03.2012. 21:58 ] @
Citat:
guslac: wrong, telnet koristi onaj port koji mu navedes

nisi ti bas objasnio sta zelis i kako si uradio

Ako se druga rečenica odnosi na mene, onda je stvar sledeća. Cilj mi je da mi proradi komanda:
telnet s1.runtime.heroku.com

Ako mislite da ovaj sever ne radi onda možete da probate na svom računaru, naravno ako ne idete preko telekoma na net. Od onoga što sam do sada istraživao problem su valjda ovi ruteri koje je telekom podesio tako da neki portovi nisu otvoreni.

Citat:
maksvel: Telnetom praviš TCP konekciju (port lokalno, port tamo), a drugi kraj konekcije je na portu koji mu navedeš, tj. telnet "gađa" taj remote port.
Koristi ga, naravno - remote, ali lokalno uzima neki od visokih portova.

Evo npr. šta se dobija kada unesem telnet google.com 80

Kao što sam rekao u prvom postu, i kod mene radi telnet na gugl na portu 80, to mi nije problem, zato što je port 80 naravno otvoren, inače ne bi mogao da idem na net.
[ maksvel @ 14.03.2012. 22:18 ] @
Ovim screenshotom sam samo ilustrovao princip, a propo posta pre.
Po svemu sudeći, postoji neki problem sa provajderom.
Meni radi ovo sa 5000 (nije telekom).

Hajde neka teme još malo ovde, a onda je prebacujem, očito nije do Ubuntua.
[ biske86 @ 15.03.2012. 02:50 ] @
Zvaću sutra tehničku podršku pa ću javiti u čemu je problem i da li postoji rešenje.
[ Aleksandar Đokić @ 17.03.2012. 18:09 ] @
razumem, ni kod mene ne radi (preko telekoma sam),

pa pazi ne mogu oni za jednu ip da zabrane 23, a za drugu da puste, naravno mogu ali nema poente,

zasto ne probas kroz neki proxy (socks)?

edit:

ovaj s1.runtime.heroku.com server ne radi uopste

[Ovu poruku je menjao guslac dana 17.03.2012. u 19:29 GMT+1]
[ biske86 @ 17.03.2012. 18:58 ] @
Citat:
guslac: razumem, ni kod mene ne radi (preko telekoma sam),

pa pazi ne mogu oni za jednu ip da zabrane 23, a za drugu da puste, naravno mogu ali nema poente,

zasto ne probas kroz neki proxy (socks)?

edit:

ovaj s1.runtime.heroku.com server ne radi uopste

[Ovu poruku je menjao guslac dana 17.03.2012. u 19:29 GMT+1]

Nikad nisam probao to preko proksija. Možeš li da mi daš primer ili link kako da odradim?

Server radi, snašao sam se kasnije tako što sam stavio da mi telefon bude ruter i onda je proradilo. U principu meni ne treba da uradim telnet ka tom serveru već da migriram bazu podataka preko Ruby komande heroku rake db:migrate. U dokumentaciji piše da ako ovo ne radi treba probati telnet ka onom serveru. Ako neće problem je sa mrežom.
Kad sam se prebacio na mobilni internet proradila je migracija baze podataka. Sreća pa sama baza nije mnogo velika i ne moram to često radim (baza ima samo jednu tabelu).
[ gojnik @ 18.03.2012. 21:44 ] @
Potpuno isti problem sam imao pre neki dan kad sam hteo da radim migraciju baze podataka na heroku. Problem je do Telekoma, zablokirali su port 5000.
Ja sam ovaj problem rešio tako što sam komandu pokretao "otkačenu" od terminala.

$ heroku run:detached rake db:migrate


A posle toga pogledaš log da bi video šta se desilo za izvršavanjem.
[ biske86 @ 18.03.2012. 22:33 ] @
Citat:
gojnik: Potpuno isti problem sam imao pre neki dan kad sam hteo da radim migraciju baze podataka na heroku. Problem je do Telekoma, zablokirali su port 5000.
Ja sam ovaj problem rešio tako što sam komandu pokretao "otkačenu" od terminala.

$ heroku run:detached rake db:migrate


A posle toga pogledaš log da bi video šta se desilo za izvršavanjem.

Nisam znao za tu foru, probaću.

Nevezano za temu, radiš li sa heroku za ovaj SaaS kurs koji se trenutno održava ili onako radiš neku svoju aplikaciju?
[ gojnik @ 18.03.2012. 23:34 ] @
Ne, radim CMS za potrebe jednog klijenta, a s obzirom da ce krajnja destinacija aplikacije biti heroku, tamo radim testiranje.

SaaS kurs, to nesto online?

[ biske86 @ 19.03.2012. 10:48 ] @
Citat:
gojnik: Ne, radim CMS za potrebe jednog klijenta, a s obzirom da ce krajnja destinacija aplikacije biti heroku, tamo radim testiranje.

SaaS kurs, to nesto online?

Da, Berkli univerzitet organizuje SaaS kurs onlajn. Koristi se Agile tehnika programiranja, Ruby jezik, SOA arhitektura, Behavior & Test Driven Development, dobije se virtuelna mašina sa podešenim softverom, a pored toga posle prvog urađenog domaćeg zadatka smo dobili kupone za github.com kao i za amazon za one koji ne koriste virtuelnu mašinu već rade u cloud-u.
Aplikacija mi je na heroku pošto treba da se ocene domaći zadaci, tako da mora da se prebaci ono što radiš u lokalu na heroku :)