[ spud @ 14.03.2012. 15:30 ] @
Imam instaliran Windows 7.
I posle nekog vremena sam odlučio da batalim 'Webmejliranje' i ponovo instaliram Mozilla Thundrebird v. 11.0. Pre sam koristio Thunderbird i sve je radilo odlično, ali sada kada sam instalirao verziju 11.0 ne mogu da je podesim da radi sa mojim Gmail nalogom
Stavljao sam da radi i preko IMAP i POP3 protokola ali uvek sam dobijao malu ikoničicu žutog trougla sa znakom uzvika u sredini i tekstom "Configuration could not be verified-is the username or password wrong?" i pored ukucane šifre ista ikoničica i tekst "Username or password invalid". Preko Webmail-a sam proverio i šifru i username i u redu su (funkcionišu normalno). Slično mi se dešava i u Outlook-u, The Bat-u, Foxmail-u i Evolution-u (sve ove programi sam probao u najnovijim verzijama), probao sam i starije verzije Thunderbirda v. 8.0 i v. 3.1.20 i isto nisam mogao da ih 'nateram' da rade sa Gmail-om!
Guglao sam i nisam pronašao rešenje za ovaj moj problem.

Inače imam Telekomov ADSL paket brzine 4Mb.

Pomagajte ljudi. Kako da podesim thunderbird da radi sa Gmail-om???
[ Jbyn4e @ 14.03.2012. 16:08 ] @
Jesi ti to uopste podesio da smes? Ulogujes se na web nalog, settings,Forwarding and POP/IMAP, pa omogucis imap recimo ili pop3/smtp ili oba.
[ calexx @ 14.03.2012. 19:39 ] @
Nisi podešavao dodatne detalje? Za čitanje postavi pop.gmail.com na portu 995, SSL/TSL i Normal Password. Za slanje smtp.gmail.com, port 587, Password, transmitted insecurely i STARTTLS, if available. Mislim, možda sve ovo nije neophodno i može negde i drugačije ali meni to radi pa ne proveravam da li mora baš sve ovako.
[ spud @ 14.03.2012. 20:26 ] @
Jbyn4e nisam bio podesio da smem. Sada sam podesio po tvom uputstvu, ali i dalje isto pokazuje, ali nisam siguran da sam sve namestio kako bi trebalo, da li bi molim te mogao da napišeš kako da omogućim IMAP ili POP3/SMTP pošto sam to pokušao da uradim ali ne znam da li sam dobro to uradio?

calexx probao sam ta tvoja podešavanja ali i dalje je problem isti (odnosno kod mene ne funkcuionišu) :/

[Ovu poruku je menjao spud dana 14.03.2012. u 21:39 GMT+1]
[ MvZ @ 14.03.2012. 22:42 ] @
A da probas da iskljucis AV dok podesavas Thunderbird/Gmail, meni je avast pravio probleme ( ne svidja mu se gmail IMAP/SSL/TSL).
[ spud @ 15.03.2012. 15:30 ] @
Probao sam da ga isključim (ja inače imam Eset Smart Scurity 5.0.95.0) pa čak i da napravim exclusion za thunderbird, i nije pomoglo :(
[ Jbyn4e @ 15.03.2012. 19:10 ] @
Podesavanja ima i google na svom help delu:
otvaranje za pop/imap
podesavanje thunderbirda
[ spud @ 15.03.2012. 21:33 ] @
Znam, probao sam ta podešavanja (samo što su ona za Thunderbird 3.0 i malo se razlikuje verzije 11.0 koju ja imam instaliranu mada sam probao i na verziji 3.0) i još nekolicinu drugih ali ništa A i ono uputstvo za podešavanje na Gmail-u se baš i ne poklapa sa onim što ja dobijam kada odaberem taj deo Gmail setingsa (kao da je za neki od starijih Gmail-a).
D:

Inače od Thunderbirda kada pokušam da skinem sa Gmail-a mail dobijem sledeću poruku u donjem delu prozora : "Alert for account [email protected]:Application-specific password required: http://support.google.com/accounts/bin/answer.py?answer=185833 (Failure)" a otvori se i prozorčić pod imenom Login Failed u kome piše Login to server imap.gmail.com failed ili piše pop.gmail.com ili googlemail.com (sve zavisi od adrese koju sam uneo u podešavanju tog naloga) i na dnu tog prozočića imam tri dugmeta jedan je "retry" "Enter New Password" i "Cancel" a kada ukucam ponovo šifru opet od početka ovog pasusa

A da, probao sam i sa earlybird-om v. 13.0a2 i sve mi se isto dešava.

Šta li ne radim kako treba?
[ enthusy @ 25.04.2012. 11:11 ] @
Tebi je uključeno "2-step verification" u Google nalogu tj. svaki put kada se loguješ u Gmail ti dobiješ i SMS poruku sa dodatnom šifrom. Ili napravi "Application-specific password" za Thunderbird, ili isključi "2-step verification", ili se drži webmail-a.
[ spud @ 25.04.2012. 14:18 ] @
Hvala "enthusy"!
Uključen mi je, bio, 2-step verification i čim sam ga isključio i thunderbird mi je proradio !!!

Hvala i ostalima!!!