[ pv_plavi @ 15.03.2012. 17:46 ] @
Problem je sledeći: Ponuđeno mi je da radim jedan seminarski iz programiranja DSP.Ja sam zainteresovan za to, ali nemam nikoga sa iskustvom da pitam. Rečeno mi je da se može programirati DSP u matlabu, tačnije u simulinku, u biblioteci EMBEDDED LINK, pa ako neko nešto više zna, bio bih mu veoma zahvalan. Druga opcija je da radim u C-u, ali kao lakše je u Matlabu, a i ja sam početnik.....
[ HeYoo @ 15.03.2012. 18:07 ] @
Moze sigurno. Nisam upucen u detalje ali jedan kolega se bas zanimao oko DSP i crtao je program u simulinku. Ako nije nesto suvise komplikovano ima dsp biblioteka pa mozes direktno u C pisati
[ bogdan.kecman @ 15.03.2012. 22:17 ] @
koji bi dsp programirao?

na primer za dsPIC mikrokontrolere koji imaju dsp u sebi imas microchip tool u kome mozes da nacrtas razne filtere koje hoces da napravis i on ti izgenerise kod koji posle stavis u svoj projekat.

http://www.microchip.com/stell...eId=1406&dDocName=en023602

imas lite verziju koja je free

[ pv_plavi @ 16.03.2012. 08:25 ] @
Trebao bih da programiram DSP TMS320F24x, koga proizvodi firma TECHNOSOFT
[ bogdan.kecman @ 16.03.2012. 11:28 ] @
TMS320F24x je Texas Instruments. Technosoft samo pravi razne module koji koriste taj cip, da bi programirao cip, treba ti alat od TI-a.

ne vidim kako ce ti simulink ovde pomoci, alat od TI-a za ovaj dsp nema za dz, ali mozes da trazis od TI-a demo verziju (trial)