[ popmilan76 @ 15.03.2012. 19:56 ] @
Imam bazu podataka racunprihoda,imam forme preko kojih ubacujem podatke,i imam report koji stampam
Baza izgleda ovako otprilike

redbroj iznos
1 150.00
2 350.00
3 400.00

Ono sto meni rtreba jeste da mi izvestaj stampa samo poslednji unos i to da bude na mestu na kome bi trebao da bude i kad su svi podaci na papiru....Nadam se da sam bio jasan...Hvala
[ savkic @ 15.03.2012. 22:12 ] @
> Ono sto meni rtreba jeste da mi izvestaj stampa samo poslednji unos i to da bude na mestu na kome bi trebao da bude i kad su svi podaci na papiru....Nadam se da sam bio jasan..

Znaci ako ima i 50 stavki samo poslednju da stampa? Napravi normalan report samo stavi da se onih prvih 49 ne odštampa tj. odštampa '' kao vrednost. Postoje OnBeforePrintText eventi gde to možeš srediti ili možeš u dataset komponenti na OnGetText za polje.
[ popmilan76 @ 16.03.2012. 17:36 ] @
da,to znam,ali kako da odredim koji je poslednji
[ savkic @ 16.03.2012. 19:28 ] @
> da,to znam,ali kako da odredim koji je poslednji

RecordCount će ti dati ukupan broj slogova a RecNo tekući slog, kada je RecNo = RecordCount - 1, imaš poslednji.
[ popmilan76 @ 16.03.2012. 20:33 ] @
u mom slucaju imam redni broj i iznos,na reportu imam qrdbtext1(rednibroj) i qrdbtext2(iznos) u detail band,koji se povezani sa datasetom preko table i ako ukucam u beforeprint event sto si rekao izlazi mi mnogo tsrana i prijavljuje greku...jel treba da ukucam qrdbtext1.dataset.recno := qrdbtext1.dataset.recordcount - 1;
[ savkic @ 16.03.2012. 23:36 ] @
> u mom slucaju imam redni broj i iznos,na reportu imam qrdbtext1(rednibroj) i qrdbtext2(iznos) u detail band,koji se povezani sa datasetom preko table i ako
> ukucam u beforeprint event sto si rekao izlazi mi mnogo tsrana i prijavljuje greku...

Koju grešku?

> jel treba da ukucam qrdbtext1.dataset.recno := qrdbtext1.dataset.recordcount - 1;

Kucaš
if DataSet.RecNo < DataSet.RecordCount - 1 then
Text := ''; // Dakle ako su u pitanju recordi pre poslednjeg onda ispisuješ '' tj. prazan tekst.

Ne mogu da probam sada, pa ne znam da li ide RecNo ili će možda trebati CurrentRecord ili ActiveRecord, bitno je da ta vrednost ukazuje na slog koji se štampa, probaj sve varijante.

[ popmilan76 @ 17.03.2012. 21:17 ] @
nece ovaj kod,prikazuje i dalje sve recorde
[ savkic @ 18.03.2012. 00:20 ] @
> nece ovaj kod,prikazuje i dalje sve recorde

Probao si sve tri varijante i ni za jednu nema promene vrednosti RecNo, CurrentRecord odnosno ActiveRecord? Ako ne može u QR eventu onda stavi u OnGetText eventu polja dataseta.
[ popmilan76 @ 20.03.2012. 09:49 ] @
kucam ovako

DataSet.edit;
if dataset.RecNo < dataset.RecordCount -1 then
table1rednibroj.Text := '';
table1iznos.Text := '';

i dobijem izmiksovane recorde,znaci prva dva tri imam,pa nemam i doduse ne prijavljuje sada nikakvu gresku
ali nije resenje koje mi treba,ja imam popunjeno ovako

1. 150
2. 300
3. 450

gde je ovo poslednje poslednji record,i treba da mi izadje

(prazno polje)
(prazno polje)
3. 450
[ savkic @ 22.03.2012. 14:20 ] @
> DataSet.edit;

Ovo nikako, ti ne menjaš originalnu vrednost polja već samo vrednost za prikaz.

> if dataset.RecNo < dataset.RecordCount -1 then
> table1rednibroj.Text := '';
> table1iznos.Text := '';

Ne znam u kome eventu si ovo pisao, ako QR nema event gde možeš podesiti tekst za prikaz onda ne trebaš koristiti taj event već OnGetText polja. Po tvom kodu to bi trebalo da bude za Table1RedniBroj polje. U njemu imaš Text parametar koji ćeš podesiti.
[ popmilan76 @ 22.03.2012. 19:12 ] @
ovo sam pisao u ongettext eventu polja table1rednibroj ,i izlazi mi poruka da dataset nije u insert ili edit mode,ne znam sta vise da radim...
[ popmilan76 @ 22.03.2012. 19:51 ] @
sada sam
stavio if dataset.recno < dataset.redordcount - 1 then
text := '';
i ne izlazi mi nijedan record,sve je prazno....
[ popmilan76 @ 22.03.2012. 21:13 ] @
uspeo sam,hvala savkicu....pozdrav