[ rale2rale @ 16.03.2012. 08:55 ] @
http://www.rts.rs/page/stories...0%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5.html



URS: Sprečiti partijsko zapošljavanje

Pozivam Borisa Tadića, Tomislava Nikolića, Ivicu Dačića i Čedomira Jovanovića da potpišu sporazum o profesionalizaciji upravljanja javnim preduzećima, kako bi se obustavilo partijsko zapošljavanje, rekao lider URS-a Mlađan Dinkić.

Predsednik Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić pozvao je nosioce izbornih lista na parlamentarnim izborima da potpišu sporazum o profesionalizaciji upravljanja javnim preduzećima.


Dinkić je potpisao Sporazum o profesionalizaciji upravljanja javnim preduzećima, kojim bi se zaustavilo zapošljavanje partijskih kadrova u tim firmama i pozvao lidere ostalih stranaka da to učine.

Mlađan Dinkić je na konferenciji na kojoj je predstavljena lista URS za Beograd, rekao da nosioci lista za parlamentrane izbore treba da se obavežu da će na prvom redovnom zasedanju novog saziva Skupštine Srbije doneti izmene Zakona o javnim preduzećima kojima će se ukinuti upravni odbori i direktori birati na poštenim javnim konkursima.

"Mi smo ovaj predlog izneli prošle jeseni, a juče je to (gradonačelnik Beograda Dragan) Đilas podržao javno. Ali da to ne bi ostala samo izjava, ja ću iskoristiti priliku da pozovem sve nosioce lista da potpišemo sporazum o profesionlizaciji upravljanja javnim preduzećima", naveo je Dinkić.

"Pozivam (Borisa) Tadića, (Tomislava) Nikolića, (Ivicu) Dačića, (Čedomira) Jovanovića da potpišu dokument čija bi suština bila ista, da se ukine 'partokratija' i da od naredne vlade prestanu stranačka zapošljavanja", rekao je Dinkić.

Govoreći o listi URS za Beograd, Dinkić je rekao da je Beogradu potreban spoj mladosti i iskustva i da je lista URS sastavljena od onih koji se bore za tradicionalne vrednosti do onih koji su korak ispred svih u uvođenju nove tehnologije.

Zoran Stanković nosilac liste za Beograd

Mlađan Dinkić je rekao da je Dragan Đilas dobro radio svoj posao, ali da uvek može bolje i dodao da je nosilac izborne liste Zoran Stanković koga "oličavaju rad i red" što je i slogan kampanje URS u Beogradu.


"Beogradu treba brži razvoj, treba izgraditi periferiju kao što se gradi centar, treba omogućiti da glomazna naselja dobiju mogućnost za posebne opštine, potreban je rad i red, i upravo je Zoran Stanković najbolja asocijacija za slogan koji promoviše našu kampanju", naveo je Dinkić.

Stanković je rekao da tokom kampanje neće biti nerealnih obećanja, već samo ono što može da se ispuni.

On je rekao da su iza njega ljudi koji imaju svoju biografiju i dobre rezultate u svim segmentima društva. Na listi za Beograd pored ostalih nalaze se Veselin Jevrosimović, Goran Paskaljević, Dragan Pušar i Miroslav Čučković.

Predsednik kompanije "Komtrejd" Veselin Jevrosimović predstavio je projekat "tehnograd" i istakao da je upravo izlazak iz krize jedino moguć uz pomoć informacionih tehnologija. On je naveo da informatika otvara nova radna mesta i nove poslove koji do pre par godina nisu ni postojali.

Vest nije moguće komentarisati
[ deerbeer @ 16.03.2012. 09:10 ] @
http://vukajlija.com/zabava/posteri/456334
[ madcama @ 16.03.2012. 09:22 ] @
Licemerje na vrhuncu. Kao niko se do sada nije zaposlio preko stranke u kojoj je on bio. Do skora to je jedino i bio način zaposliti se u državnim institucijama.
[ deerbeer @ 16.03.2012. 09:27 ] @
To isto su obecavali i posle 5 oktobra ...
[ rale2rale @ 16.03.2012. 09:49 ] @
Ovo je vrhunac ludila, u stvari oni smatraju da smo mi svi imbecili! Čovek (M.D) koji je partijsko zapošljavanje doveo do ,,savršenstva'' tako gde god u koju instituciju je ušao prvo šta je uradio jeste, da je ukinuo konkurse makar i formalne u zapošljavanju i i krenuo da puni institucije svojim ,,ekspertima'' pritom otpuštajući ljude (bilo da ih je proiglašavao viškovima ili penzionisao) koji su koliko toliko poznavali posao, a ove svoje eksperte koje je dovodio faktički uništavao te iste institucije i njihovo funkcionisanje sa njihovim ne-imanjem pojma o poslu. Da se razumemo partijsko postavljanja je oduvek bilo,a li uglavnom na višim rukovodećim funkcijama, dotični ekspert je to uradio u osnovi svih poslova u institucijama koje su mu pripale i napravio od njih gomile nesposobnih koji samo tu simuliraju rad i prave ,,biznis'' za lične odnosno partijske potrebe!!!
[ Virked @ 16.03.2012. 22:37 ] @
Ne znam da li da se smejem ili da placem :(
[ Braksi @ 16.03.2012. 23:22 ] @
Iskreno se nadam da nece preci cenzus i da ce uskoro na zasluzenu robiju, mada za njega ni psihijatrija ne bi bila losa .
[ burex @ 16.03.2012. 23:42 ] @
Citat:
Vest nije moguće komentarisati

A šta je tu čudno kod RTS-a? Pogledaj po koji članak o RTV pretplati i videćeš samo pohvale...
[ Braksi @ 16.03.2012. 23:54 ] @
mislim da ce ova kampanja biti rekordna po broju nebuloznih izjava.
[ boccio @ 17.03.2012. 09:31 ] @
Ja ne znam sta se lozite, stvarno... Ispocetka ide isti ciklus populistickih parola kao sto slusamo otkad znam za sebe.

I svaki put isti komentari -- "da li su oni normalni", "jel misle da smo mi imbecili", i slicno. Paaa... da, misle da smo imbecili, sto ne bi mislili -- upali svaki put :)

Kada bi ovce, pardon, biraci, dali nula glasova svakoj stranci koja izlazi na izbore sa programom "Bolje ziveti sto godina kao milijunas, nego sedam dana u bedi", mozda bi se malo pocesali po glavi, i mozda bi mi kao narod zasluzili kvalitetnije politicare.

A ovako... na zapadu nista novo :)
[ Braksi @ 17.03.2012. 11:29 ] @
^
znaci glasaces ovog puta drukcije npr za radikale ili Kostunicu ?
[ boccio @ 17.03.2012. 11:59 ] @
Mozda nisam bio dovoljno jasan :)

Nikom od ponudjenih necu dati glas. Od kad sam stekao biracko pravo, pre 18 godina, svaki put glasam "protiv" nekoga. Svaki put biram manje zlo, nadajuci se da cu skinuti sa vlasti krvopiju, ili ne dozvoliti krvopiji da dodje na vlast.

Mislim da je sad jasno da je to uzaludna taktika, i ja moj glas vise necu dati niti jednoj stranci koja me tretira kao idiota, smatra da bolujem od amnezije i nije u stanju da ima iole izvodljiv i realan politicki program.

Makar to znacilo da sledecih 20 godina ne izadjem na izbore...
[ Jovan 1988 @ 17.03.2012. 12:22 ] @
A ovaj Dinkic je kao bio opozicija pa sad kao moli za ovako nesto.
Pa sto to nije trazio kad je bio u vlast?
[ Braksi @ 17.03.2012. 12:38 ] @
Citat:
Makar to znacilo da sledecih 20 godina ne izadjem na izbore...


... sto ce njih veoma istraumirati.
[ Nabukodonosor @ 17.03.2012. 12:53 ] @
Da, bas me zanima sta ce biti sa tvojim praznim glasackim listicem.
[ Teratron @ 17.03.2012. 13:53 ] @
Evo ja cu glasati za onog ko ukine placanje RTS-a kao i protiv onih koji nameravaju da naprave da stalne registracione tablice (na biciklu sa motorom -49ccm) vise ne vaze .

Sto se tice pobednika - bilo ko da pobedi morace slediti evropski put tako da je svejedno . Naravno to svi politicari i moraju da slede a sa strane mogu samo da talasaju .
[ since1986BC @ 17.03.2012. 13:57 ] @
Ni jednu vest sa sajta RTS-a, iz odeljka Izbori 2012
nije moguce komentarisati.

I moderatori su zivi ljudi i oni imaju dusu. Eno vam fejs pa se tamo pljujte i psujte medjusobno.
[ Teratron @ 17.03.2012. 14:03 ] @
A zasto Fejs ? Pa para valjda treba ES-u a ne Fejsbuku !
[ boccio @ 17.03.2012. 15:21 ] @
Citat:
Braksi: ... sto ce njih veoma istraumirati.

Heh, druze, ako bi 80% gradjana izabralo da ne glasa ni za jednu od ponudjenih opcija, bilo apsinencijom ili ponistavanjem listica (tipa glasas za paju patka) -- da, veoma bi se istraumirali. Dogod im dajete svojim glasom instrument da trguju sa svojih 5-10-20 ili koliko vec posto biraca i uzimaju deo kolaca u pljackanju, dzabe krecite. Samo se vi nadajte da cete time sto cete umesto DS dovesti neku drugu troslovnu skracenicu od ponudjenih ista uraditi.

Imate iste svirace, istu muziku... Samo menjaju instrumente...

Citat:
Nabukodonosor: Da, bas me zanima sta ce biti sa tvojim praznim glasackim listicem.

Evo ga opet ovaj sa "ne mozes nista sve je namesteno". Brate mili, nismo u belorusiji... Moj prazan listic ce ostati prazan listic.
[ ArsenLupen @ 17.03.2012. 15:29 ] @
Nikad mi nece biti jasni koji ne glasaju iz neke namere ili ponistavaju listice. To samo daje vecu tezinu onima koji glasaju, sa takvim bojkotom se ne postize nista. Mada moram da priznam, ni ja necu glasati za vec protiv nekoga.

Citat:
Heh, druze, ako bi 80% gradjana izabralo da ne glasa ni za jednu od ponudjenih opcija, bilo apsinencijom ili ponistavanjem listica (tipa glasas za paju patka) -- da, veoma bi se istraumirali


Samo kad hoce. Sve im se dupe smrzlo. Sve dok ima i jedan covek koji ce da glasa, izbori su legitimni.

Citat:
Moj prazan listic ce ostati prazan listic.

Voleo bih da je tako, ali iskreno, ne verujem
[ cika dacha @ 17.03.2012. 15:49 ] @
Teratron@ ukidanje pretplate su dveri obecale koliko sam cuo na tv! :-)
ja cu izaci na izbore i glasam za one koji su protiv vlasti! a ne u saradnji sa njima! jer ovi su me mnogo razocarali!
[ vlada131 @ 17.03.2012. 16:02 ] @
Budućnost Srbije u 3 sekunde:




[ jnk @ 18.03.2012. 01:00 ] @
Svako ko glasa za neku stranku iz nekih ideja i ubedjenja je blago receno totalni idiot.
[ Braksi @ 18.03.2012. 03:08 ] @
Citat:
Svako ko glasa za neku stranku iz nekih ideja i ubedjenja je blago receno totalni idiot.


ajde ?

A sta ako je ubedjen ili ima ideju da posle izbora zasedne u odbor i isisa iz drzavne kasice par miliona nezasluzenih para za nista rada ?
[ New Village DC @ 18.03.2012. 16:01 ] @
Kod mene u okolni je opste poznato da ako hoces posao ides kod URS-a. Tamo su pare, tamo je posao. Znam par ljudi koji su u omladini doticne stranke i koji su ubedjenja da ce im licno biti bolje ako se angazuju kroz stranku.

Ovo sto se ne moze komentarisati, mogu i da razumem, jer mislim da bi moderatori prsli. Problem je sto cenzurisu argumentovane i pristojne komentare koji se odnose na kritiku vlasti. Dok se sa druge strane svakakve vulgarnosti prozimaju.

Citat:
jnk: Svako ko glasa za neku stranku iz nekih ideja i ubedjenja je blago receno totalni idiot.


Nije tacno. Osim ako je rec najpopularnijim strankama. Mislim da one ne drze do ideja vec do interesa, ideje su im samo kroz parole. Sa druge stane, trebaju nam ideje i principi, i posteni ljudi koji ce odlucno uci u borbu za promenu drustva (bavljenje politikom je izvikan termin). Jos je vaznije da takvi ljudi budu prepoznati od strane plebsa, na izborima. Sto ce ici malo teze :)

[ jnk @ 18.03.2012. 16:14 ] @
Citat:
Sa druge stane, trebaju nam ideje i principi, i posteni ljudi koji ce odlucno uci u borbu za promenu drustva (bavljenje politikom je izvikan termin). Jos je vaznije da takvi ljudi budu prepoznati od strane plebsa, na izborima.


Smatram da tako nesto trenutno nije moguce. Posteni ljudi koji se bave politikom zarad promene drustva postoje samo u totalitarnim diktatorskim drustvima a mi kolko god to delovalo ipak nismo. Zato kazem, glasanje i uclanjenje u neku stranku ima smisla samo ako ti je u pitanju najdirektiniji interes a pritom nemas uslova i sposobnosti da svoje ciljeve ostvaris na drugi nacin. Ako ti glasas za naprdnjake jer mislis da ce zato sto oni dodju biti bolje(u bilo kom smislu) nego da su demonokrate na vlasti onda si u debeloj zabludi.
[ herzog @ 18.03.2012. 18:34 ] @
Nisam nesto pratio politiku ali ako pobede opet ovi
Miloševićevi ili Šešeljevci upucaću se ili uzeti
One way ticket da otperjam što pre u neku istinski demokratsku državu npr. Sloveniju.
[ Braksi @ 18.03.2012. 23:55 ] @
Citat:
Nisam nesto pratio politiku ali ako pobede opet ovi
Miloševićevi ili Šešeljevci upucaću se


mozes onda da pribavis pistolj (posto Dacic vlada vec 4 godine), a ako mu se prikljuce i vadikavi posle izbora onda kupi i metkove.
[ Sarastro @ 19.03.2012. 03:06 ] @
Neko pod hitno treba da osnuje udruzenje naivnih Crvenkapi posto su one ocigledno toliko naivne da same to nikada nece uraditi.
[ Otto23 @ 19.03.2012. 04:05 ] @
:)
[ Braksi @ 19.03.2012. 10:47 ] @
jao kako je fenomenalan ovaj Somborac !
[ vladd @ 19.03.2012. 15:58 ] @
Somborac ume genijalno da iznenadi.

Medjutim u ovoj sali ima cak i malo sale.

Na ovim izborima cu verovatno poslednji put glasati "protiv", a sledecih cemo da vidimo, sledeci su verovatno vec krajem godine, ako bas ne budu neki veci nemiri izmedju.

Sto se tice nemoguceg komentarisanja, zaista je nemoguce, kako uopste komentarisati takav nivo imbecilnosti, lazi i bezobrazluka. A gde ce da nadju doticne experte? Kada su upropastili sve cega su se dohvatili, kada ne postoji nikakav jasan plan nekakvog funkcionisanja drzave, kada se svi bave otimanjem novca i otimanjem za licne interese.

Zato i glasam "protiv", neka se sekiraju, neka se pljuju i menjaju, i neka otimaju jedni od drugih..

Poz
[ Sarastro @ 19.03.2012. 23:22 ] @
E, a ja sam siguran da ce Srbija, kao i svaki put do sada, dobiti tacno onakvu vlast kakvu i zasluzuje. Ipak je neko i ove sada izglasao, mozemo svi sada da se pravimo naivne Crvenkape ...

Isto ce biti i ovaj put.
[ wujaymarkoff @ 20.03.2012. 02:09 ] @
Dinkic je maher za populisticke parole (eno citam u novinama ponovo licitira sa akcijama, sad ce doduse vredeti 500 evra) :-))
Anomalija na politickoj sceni kao i niz tih sitnih politicara sa kombi strankama koji se posle izbora uglave u vlasti i krckaju svoj plen.
Zao mi je sto nije promenjen izborni sistem, zbog glupog proporcionalnog sistema vecito cemo trpeti ovakve likove i trule koalicije.
[ Bata @ 20.03.2012. 07:42 ] @
Citat:
...što pre u neku istinski demokratsku državu npr. Sloveniju.
Jaoj, njihova demokratičnost se sada može opisati parafraziranom izrekom "gde siromaštvo zakuca na vrata, demokratičnost iskače kroz prozor"...
Samo su u poslednjih dvadesetak godina imali relativnu geopolitičku sreću, pa su se pravili gospoda, inače nisu neki državotvorni kapacitet.


Ja ću izaći na izbore i učiniti listić nevažećim (još nisam siguran da li se to radi preškrabavanjem, ili ispisivanjem vulgarnosti)

Kako sam čuo, neizlaskom se ništa ne postiže, ali nevažeći listić je već neka vrsta poruke, nedvosmisleni bojkot... Ako ništa drugo, bar će ući u neku statistiku, biće izbrojan, valjda.


U vezi pominjanog politikanta i njegove najnovije političke inkarnacije, citirao bih samog sebe od pre nekoliko meseci: LINK
[ Braksi @ 21.03.2012. 09:24 ] @
svako ko ne izadje na glasanje ili pak ucini listic nevazecim pomaze direktno vlasti. Zato sto vlast vec ima svoje glasace koji nece omanuti. Moguce je da opozicija ima i vise, ali ej bitno da ne dobije glas nekoga ko je nezadovoljan !
[ rale2rale @ 21.03.2012. 09:39 ] @
Ja ću da izađem na glasanje, da precrtam listić i da dopišem sledeće:

,,Dragi moji, od 96 godine i studenskih dana,,šetam'' i borim se da da ova država bude normalna i pristojna u kojoj će ljudi živeti od svog rada i znanja, a ne od lopovluka i bezobrazluka, ali nakon 12 godina velikih razočarenja tome je došao kraj, za vas da glasam ne mogu, a za ,,vašu opoziciju'' tek ne mogu, a vi sad razmislite zašto je to tako!
[ vladd @ 21.03.2012. 10:46 ] @
Bolje da glasate za autsajdera ili nekog ko po "istrazivanjima"(narucenim propagandnim rezultatima) ima najmanji procenat a nije u vlasti.

Pravljenjem nevazeceg listica, ili jos gore, pomazete velike partije, protiv kojih ste principijelno(da ste za, glasali bi za njih).

Mehanizam je da se u masi pripisuju nevazeci procentualno osvojenim glasovima. Sto vise nevazecih, to ce srazmerno veci procenat da pripadne onima sa najvecim procentom.

Beli listic, ili nevazeci, pride i mala izlaznost je upravo ono sto velike partije prizeljkuju i rade na tome(spinovanjem i obesmisljavanjem situacije), da bi partijske vojske i interesno integrisani pojedinci, sa svojim usmerenim glasanjem dosli do maksimalnog izrazaja. Tako da glas jednog clana neke partije vredi 1,02, umesto 1,001 glas.

Ocajno losa aktivnost, je, izrazavati nezadovoljstvo prema huljama na nacin kojim hulje profitiraju.

Kao da dzeparosu bacis hiljadarku u lice, iz protesta



Poz
[ Braksi @ 21.03.2012. 11:03 ] @
Citat:
,,Dragi moji, od 96 godine i studenskih dana,,šetam'' i borim se da da ova država bude normalna i pristojna u kojoj će ljudi živeti od svog rada i znanja, a ne od lopovluka i bezobrazluka, ali nakon 12 godina velikih razočarenja tome je došao kraj, za vas da glasam ne mogu, a za ,,vašu opoziciju'' tek ne mogu, a vi sad razmislite zašto je to tako!


bas bih voleo biti te noci u komisiji da ih vidim kako se budu cepali od smeha citajuci tvoj srceparajuci sastav.
[ rale2rale @ 21.03.2012. 11:06 ] @
Citat:
Braksi: bas bih voleo biti te noci u komisiji da ih vidim kako se budu cepali od smeha citajuci tvoj srceparajuci sastav.


Jel? ;-)
[ 3MAJ86 @ 21.03.2012. 11:20 ] @
Ali kako da glasaš za nekoga, ako si apsolutno protiv SVIH koji se trenutno nalaze na našoj političkoj sceni. Baš protiv svih. Nekako ne mogu u glavi da se pomirim sa time, te mislim da je jedini preostali izbor - ne izaći na izbore / napraviti nevažeći listić.

Jeste da time možda na neki način pomažeš stranke sa armijom poslušnih glasača, ali šta drugo da uradiš?

Da glasaš za nekoga za koga znaš da sigurno neće preći cenzus? Neku stranku manjina možda? Any ideas?
[ jnk @ 21.03.2012. 11:46 ] @
Citat:
vladd: Bolje da glasate za autsajdera ili nekog ko po "istrazivanjima"(narucenim propagandnim rezultatima) ima najmanji procenat a nije u vlasti.

Pravljenjem nevazeceg listica, ili jos gore, pomazete velike partije, protiv kojih ste principijelno(da ste za, glasali bi za njih).

Mehanizam je da se u masi pripisuju nevazeci procentualno osvojenim glasovima. Sto vise nevazecih, to ce srazmerno veci procenat da pripadne onima sa najvecim procentom.

Beli listic, ili nevazeci, pride i mala izlaznost je upravo ono sto velike partije prizeljkuju i rade na tome(spinovanjem i obesmisljavanjem situacije), da bi partijske vojske i interesno integrisani pojedinci, sa svojim usmerenim glasanjem dosli do maksimalnog izrazaja. Tako da glas jednog clana neke partije vredi 1,02, umesto 1,001 glas.

Ocajno losa aktivnost, je, izrazavati nezadovoljstvo prema huljama na nacin kojim hulje profitiraju.

Kao da dzeparosu bacis hiljadarku u lice, iz protesta:D:D:D



Poz



Ajde objasni mi kako ćeš ti time što ćeš glasati za naprednjake više doprineti da dođe neko normalan na vlast nego ja što ću ubaciti nevažeći listić? Upravo velike stranke i propagiraju da se ne ubacuju nevažeći listići da bi se u zadnjem trenutku predomislili i glasali za njih.
[ herzog @ 21.03.2012. 11:51 ] @
Citat:
Ali kako da glasaš za nekoga, ako si apsolutno protiv SVIH koji se trenutno nalaze na našoj političkoj sceni. Baš protiv svih. Nekako ne mogu u glavi da se pomirim sa time, te mislim da je jedini preostali izbor - ne izaći na izbore / napraviti nevažeći listić.
Jeste da time možda na neki način pomažeš stranke sa armijom poslušnih glasača, ali šta drugo da uradiš?
Da glasaš za nekoga za koga znaš da sigurno neće preći cenzus? Neku stranku manjina možda? Any ideas?



http://www.peticije24.com/peticija2012


: ]
[ Braksi @ 21.03.2012. 11:59 ] @
nije tacno da nema smisla glasati protiv. Ukoliko niste zadovoljni sa vladajucom partijom, treba glasati za opoziciju. Zasto ? Zato sto je oduzimanje nekom vlasti poprilicna kazna. Ruse mu se svi dilovi, poslovni planovi, poduhvati u novim pljackama narodnog blaga, zatim, ostaje bez mocne zastite mocnih sluzbi. Od lovca postaje plen. Zavrsava na sudu, plenidba imovine, prugasto odelo.

To nije mala satisfakcija i veoma je jasna poruka sledecima koji dolaze na vlast. I tako posle jedno dve-tri trijaze i izborna ciklusa doveli bi smo svoj politicki zivot u red...
[ rale2rale @ 21.03.2012. 12:01 ] @
Citat:
Braksi: nije tacno da nema smisla glasati protiv. Ukoliko niste zadovoljni sa vladajucom partijom, treba glasati za opoziciju. Zasto ? Zato sto je oduzimanje nekom vlasti poprilicna kazna. Ruse mu se svi dilovi, poslovni planovi, poduhvati u novim pljackama narodnog blaga, zatim, ostaje bez mocne zastite mocnih sluzbi. Od lovca postaje plen. Zavrsava na sudu, plenidba imovine, prugasto odelo.

To nije mala satisfakcija i veoma je jasna poruka sledecima koji dolaze na vlast. I tako posle jedno dve-tri trijaze i izborna ciklusa doveli bi smo svoj politicki zivot u red...


Jel se vi ovo šalite :-D
[ Igor Gajic @ 21.03.2012. 12:03 ] @
Koliko me secanje sluzi, ustav je izmenjen posle petog oktobra da bi se omogucilo strankama da budu izglasane, cak i u slucaju da nemaju dovoljan broj glasova. Tj. ako je izlaznost manja od 50%. Tako da se obesmisli glasanje praznim listicem. Nadam se da neko ima tacnije informacije o ovome.

Moj stav je da ce dobiti prazan listic posto nemam ni najmanju nameru da dajem nekoj stranci legitimitet da vlada Srbijom. 20 godina gledam iste face, ili face koje se vade iz naftalina, npr. Kori, koji mazu oci svima. DOKLE !?!

[ Braksi @ 21.03.2012. 12:25 ] @
Citat:
Moj stav je da ce dobiti prazan listic posto nemam ni najmanju nameru da dajem nekoj stranci legitimitet da vlada Srbijom. 20 godina gledam iste face


onda ces ih gledati i dalje.
[ 3MAJ86 @ 21.03.2012. 12:34 ] @
Ja mislim da ćemo ih gledati u svakom slučaju, i da ćemo prestati da ih gledamo samo onda kada pomru od starosti...
[ ArsenLupen @ 21.03.2012. 13:23 ] @
Da se ponovim

Fora je sto mislim da u zemlji od 8 miliona stanovnika NE MOZE biti iste tezine glasanje a samim tim i vlas` kad:
- na izbore izadje 3 miliona ljudi(od cega pobednicka koalicija jedva namuze 1.5m); ovako ispada da tih 1.5m ljudi odlucuje o sudbini cele zemlje, 1.5m je glasao za opoziciju, a ostalih 4m moze slobodno da kaze - precrtao sam listic/nisam otisao na glasanje jer su svi oni isti/rekao sam vam da ce tako biti/sve je to bagra...

-kad izadje skoro 7 miliona ljudi pa kaze da zeli tu vlast sa tim programom pa onda dobiju 4 miliona glasova. Verujem da bi bilo malo vise odgovornosti pri donosenju odluka, barem mrvicu odgovornije bi se ponasali koji god da su zauzeli poziciju(ne dirajte mi Mrku lol), znojili bi se i te kako kad javno mnenje raspali hajku na ministra jer u subotu poslepodne menja vlasnicku strukturu svoje bivse firme i sl.
[ Braksi @ 21.03.2012. 14:31 ] @
Citat:
Da se ponovim

Fora je sto mislim da u zemlji od 8 miliona stanovnika NE MOZE biti iste tezine glasanje a samim tim i vlas` kad:
- na izbore izadje 3 miliona ljudi(od cega pobednicka koalicija jedva namuze 1.5m); ovako ispada da tih 1.5m ljudi odlucuje o sudbini cele zemlje, 1.5m je glasao za opoziciju, a ostalih 4m moze slobodno da kaze - precrtao sam listic/nisam otisao na glasanje jer su svi oni isti/rekao sam vam da ce tako biti/sve je to bagra...

-kad izadje skoro 7 miliona ljudi pa kaze da zeli tu vlast sa tim programom pa onda dobiju 4 miliona glasova. Verujem da bi bilo malo vise odgovornosti pri donosenju odluka, barem mrvicu odgovornije bi se ponasali koji god da su zauzeli poziciju(ne dirajte mi Mrku lol), znojili bi se i te kako kad javno mnenje raspali hajku na ministra jer u subotu poslepodne menja vlasnicku strukturu svoje bivse firme i sl.


Bas vlast briga koliko je narodnih glasova dobila. pravila su pravila i niko ne moze kriviti vlast sto je dobila 100,000 glasova u zemlji od 8 milona ako ih 7,900,000 nije izaslo na izbore.

ONAJ KO NE IZADJE NA IZBORE ILI GLASA NEVAZECE NE ODLUCUJE O POBEDNIKU IZBORA I NIKO MU ZATO NIJE KRIV.

Drugo, secam se 96-te kad se ZAJEDNO svadjao sa RTS koliko je ljudi doslo na miting. ZAJEDNO kaze preko 100,000 gradjana koji zele promene, RTS kaze bila je sacica od 15,000 simpatizera stranih placenika i opozicionog sljama. Onda kaze ZAJEDNO e bilo je vala 150,000 i na kraju seti se Sloba ili neko iz njegove svite i kaze, pa sta i da je bilo 500,000, pa ne mogu oni da traze moju smenu kad je mene biralo 2,000,000 ljudi.

Jedino sto ovde ne vredi matematika prosta jer demonstrant vredi kao 10 nezadovoljnika. Primer. Najvece demonstracije i ZAJEDNO i DOS su pravili gde ? U Beogradu i Novom Sadu brate, gde moze da im dodje dosta ljudi. E sad onaj u vreme krize nije mogao lako da putuje i zamisli kad recimo dodje na trg Republike 300 kilo coveka, a na SPENS recimo 100,000. Pa to je oko 4,000,000 nezadovoljnih, pa ti Slobice vidi.

[ Odin D. @ 21.03.2012. 14:36 ] @
Citat:
ArsenLupen: Verujem da bi bilo malo vise odgovornosti pri donosenju odluka, barem mrvicu odgovornije ...

Licno mislim da je svaki sistem koji je takav (ili dominantno takav) da se narod mahom oslanja na "odgovornost" i "savjest" pojedinaca koje je izabrao, i u kome je stalna kontrolora izabranih i "dostimavanje" izabranih svedena na minumum ili nikakva - osudjen neminovno na nesupjeh i lose rezultate, ako ne i na samu propast.

Srbijanski sistem vladanja, da bi bio uspjesan, zahtjeva u najmanju ruku da nekim cudom na vlast bude izabran neki lik kalibra nekog mesije, poput Isusa, Bude, i njima slicnih, koji bi "sami po sebi", a bez ikakvih pritisaka od strane naroda - cinili ono sto je najbolje za narod, a ne za svoju gu2icu.
Realnost i statistika pokazuju da se takvi likovi javljaju komada 1 na par iljada godina, pa ja ni od kakvih izbora ne ocekujem nista - dok god se ne promjeni nacin na koji se ostaje na vlasti, a papazjanija oko toga kako se dolazi na vlast je apsolutno zanemarljiva i nebitna cinjenica, sem ako se ne radi o tiranijama i sl., a ne radi se u slucaju Srbije.
[ vladd @ 21.03.2012. 17:54 ] @
Citat:
jnk: Ajde objasni mi kako ćeš ti time što ćeš glasati za naprednjake više doprineti da dođe neko normalan na vlast nego ja što ću ubaciti nevažeći listić? Upravo velike stranke i propagiraju da se ne ubacuju nevažeći listići da bi se u zadnjem trenutku predomislili i glasali za njih.


Da objasnim, i zbog tebe i zbog svih onih koji ne razumeju "proporcionalni" izborni sistem.

Skupstinu-vladu, sacinjavaju stranke koje su prosle cenzus. S obzirom da nisu mogle da uzmu svih 100% od izaslih, oni(desetak stranaka-koalicija) ce sa nekih realnih 80-85% zbirnih glasova, deliti 100% skupstinskih mesta Onih 15-20% rasutih i nevazecih se proprocionalno dele i dodaju onima koji su presli cenzus.

Pa onda oni koji osvoje 30% od izaslih dobiju i 30% od nevazecih i onih koji nisu presli cenzus.

Pravljenjem nevazeceg listica se povecava "prazan" procenat glasova, povecava broj onih koji ne prelaze cenzus, a umanjena izlaznost omogucava izrazajnost "partijskih vojnika", prakticno clanstvo stranaka i ljuti navijaci odredjuju zivot svih ostalih.

Prazan listic je smrt u boji, omogucava kontroloru(stranacki aktivista) da opusteno glasa za svog kandidata, posto je javasluk i "nedisciplina" na birackim mestima. Selektivna nedisciplina, prema nevazecima i prema praznim listicima.

Kao drugo, nevazeci listic je otvorena mogucnost za zamenu listica, ispisanim listicem pozeljnog kandidata, a te privilegije imaju stranke u vlasti(koje barataju mestima presednika komisija i barataju izbornim materijalom).

Veliki procenat nevazecih(recimo 10-15%) se tada smanjuje na "normalnih" 2-3%, koje ce priznati svaka nadzorna grupa, a glasovi ce biti dodeljeni najjacim strankama.

Eto, to su dva nacina kako se glasa za "najjace", sa nevazecim listicem, i dva od desetak nacina za izbornu kradju..

Ono boldovano sam ostavio za kraj, prosto je netacno, svaka stranka(i najmanja i najveca) poziva gradjane da glasaju za njih, ako glasaju, a velikim strankama velika izlaznost moze i da odgovara i da ne odgovara, zavisno da li su trenutno u vlasti ili opoziciji...odnosno da li je rejting u padu ili u porastu
A zahvaljujuci prethodnim tezama, najvecima apsolutno odgovaraju nevazeci i beli listici...sto je inace gubljenje vremena, realno..

Ako se zeli kazna za vladajuce stranke, tada se izadje i glasa za najprihvatljiviju kaznenu opciju. TO je prava "kazna"..da svi strepe dok su na vlasti, a ne da se ucaure tako sto ce ubediti gradjane da se odreknu demokratskog prava izbora, i prepustiti stranackoj vojsci da pravi vlast.

Poz

P.S.
Na izbornim mestima je svinjac, daleko je od zamisli da su svi "ozbiljni i odgovorni", vecina mladjarije zeli da zbrise i dosadno im je brojanje i uklapanje brojki, sto je za iskusne kontrolore i sefove izbornih mesta(predsednike i zamenike) prava poslastica kako da dobave svojim strankama dodatnih 5-10%, sto je recimo san snova koji se ne moze postici nikakvom kampanjom.
Jedan ukraden glas je u stvari 2 glasa(razlike), jedan manje onome od koga se uzima i jedan vise onome ko otima.
A po birackim mestima, 20-ak glasova je 2% od upisanih odnosno oko 4% izaslih a realno 8% razlike...medju strankama...po birackom mestu.

Pa im urucite priliku da OSTANU na vlasti..sa desetak minuta akcije i gomilom "protestanata" koji stancuju NEVAZECE listice...

[Ovu poruku je menjao vladd dana 21.03.2012. u 19:04 GMT+1]
[ Braksi @ 21.03.2012. 18:52 ] @
bravo vladd, evo ti jedan X.

sad samo me interesuje jedna stvar. otkud taj imbecilizam sa cenzusom. Cenzus od 5% prakticno znaci da cim ga predjes odmah dobijas 12 ili 13 poslanika. Valda bi cenzus trebao da je npr 0.4% i onda dobijas 1 poslanika itd...

Ne razumem sta znaci cenzus od 5% ? Koliko je glasalo glasalo za stranku i tacka.
[ jnk @ 21.03.2012. 19:08 ] @
Kapiras da je apsolutno nebitno ko ce pobediti? Sta vise smatram da je najrealnije da pored ovakve vodece opozicije ova vlast ma koliko retardirana bila nema sta da brine. Te price kako ce ti neko prepraviti nevazeci listic je ta propaganda o kojoj pricam, tako nesto se danas tesko desava.

Ukoliko bi bilo 30% nevazecih listica makar bi bilo neke nade za ovu drzavu.
[ Odin D. @ 21.03.2012. 20:03 ] @
Citat:
jnk: Ukoliko bi bilo 30% nevazecih listica makar bi bilo neke nade za ovu drzavu.

Nista lake od toga. Sve sto treba je napisati na listicu da se umjesto uobicajenog zaokruzivanja imena kandidata, izbor vrsi upisom odredjenog ispravnog slova u kvadratic ispred imena zeljenog kandidata, a to potrebno slovo za upis bude bude nrp. cirilicno slovo 'I', ili latinicno slovo 'N' ili npr. "Dž".
Min. 70% listica bi bilo nevazece, ali ne vjerujem da bi to ista pomoglo boljitku ove drzave.
[ rale2rale @ 22.03.2012. 07:24 ] @
vladd

Citat:
Ako se zeli kazna za vladajuce stranke, tada se izadje i glasa za najprihvatljiviju kaznenu opciju. TO je prava "kazna"..da svi strepe dok su na vlasti, a ne da se ucaure tako sto ce ubediti gradjane da se odreknu demokratskog prava izbora, i prepustiti stranackoj vojsci da pravi vlast.


Znači da glasam za vadikale!!?? ;-)
[ vladd @ 22.03.2012. 12:04 ] @
Ne, necu ja da sugerisem za koga treba glasati, radikali ce uzeti svojih 6-10%, ali recimo, ako je bas neophodan primer, u lokalu grupe gradjana mogu da iznenade i najvece partije, bas zbog losih i pokvarenih stranackih vojnika.

Velike stranke su u panici, realno, iako to kriju, kao sto bokser pred mec krije strah, posto ce se pokazati da nisu bas toliko "velike", pa beze u koalicije da se glasovi ne rasipaju. DS nikada, u 22 godine postojanja nije imala 25%, a barataju, nakon neuspesnog mandata, ciframa od 30 i kusur posto, na primer..zbog neke ZES koalicije(5 stranaka, relano 15..) koja je uzela 38,4%..u punoj snazi, prilika i obecanja, pre krize, smanjenja standarda i obecanih 1000 evra...itd..

I treba raditi potpuno suprotno od onoga sto velike stranke ili stranke u vlasti zele. Rasipati glasove na grupe gradjana, koje u lokalu prelaze cenzus i dovode "velike" stranke u tezi polozaj da bahate i orgijaju.

Sa druge strane, zagovornik sam promena na vlasti, pa makar vrsioci vlasti bili uspesni, posto je u Srbiji vlast kvarljiva roba, i ako je neko dobar u jednom mandatu, sigurno ne izdrzava i drugi, ukiseli se.

Kada su ceste promene, partije se unormale, brinu vise o glasackom telu, manje se foliraju i vise proizvode rezultate, realne a ne statisticke. Teze se otudjuju od naroda, sa kojim tokom opozicionog perioda prave intenzivne kontakte. A oni koji imaju mandat, trude se da ga zadrze kvalitetnijim radom.

Nazalost, kada je situacija takva kakva je...

Poz

P.S. @jnk
Apsolutno je bitno ko ce pobediti. Ako pobedi trenutna opcija na vlasti, u nesto izmenjenom imenskom obliku(nije g17 nego urs, nije zes nego koalicija ova ona, nije LDP nego "preokret"..valjda sa BOSS-a na Pal zilerija) onda lose vodjenje drzave dobija legitimitet i bice jos gore..
Lose vodjenje se ne moze opravdati "krizom", posto je kriza u celom svetu, evropi i okruzenju, a mi smo najvise potonuli, ali se drzavni aparat uvecao, imamo najvise birokratije, procedura i papirologije srazmerno stanju privrede odnosno BDP-u..sto je direktna posledica nesposobnosti i namere vlati..namere da se namire svi koji treba da se namire po cenu zaduzivanja bez granica...i sami shvataju da je kraj mandata..


[Ovu poruku je menjao vladd dana 22.03.2012. u 13:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladd dana 22.03.2012. u 13:24 GMT+1]
[ Vasastajić @ 22.03.2012. 12:34 ] @
Citat:
rale2rale:
Znači da glasam za vadikale!!?? ;-)

Nije valjda da si ubeđen u priču da su oni opozicija i bilo kakva pretnja vlasti u smislu,šta ti ja znam hapšenja krivaca,tajkuna,trt-mrt?!?
Svi oni su samo isturene figure Boljševičke Inform.Agencije i dokle god igraju kako im OVI sviraju,a do sada jesu,privid višestranačja će biti na delu u praksi.
Stoga i jesam za opciju čiča-Gliše,gde god na lokalnim listama nema nekih ozbiljnijih građana.
Bar da se ovim večitima ospori legitimitet.
Biće dovoljno za ove izbore.
[ rale2rale @ 22.03.2012. 12:47 ] @
Citat:
Vasastajić: Nije valjda da si ubeđen u priču da su oni opozicija i bilo kakva pretnja vlasti u smislu,šta ti ja znam hapšenja krivaca,tajkuna,trt-mrt?!?
Svi oni su samo isturene figure Boljševičke Inform.Agencije i dokle god igraju kako im OVI sviraju,a do sada jesu,privid višestranačja će biti na delu u praksi.
Stoga i jesam za opciju čiča-Gliše,gde god na lokalnim listama nema nekih ozbiljnijih građana.
Bar da se ovim večitima ospori legitimitet.
Biće dovoljno za ove izbore.


;-)
[ Shadowed @ 22.03.2012. 13:08 ] @
Previse politike.