[ Gost22 @ 17.03.2012. 11:48 ] @
Zdravo svima!
Imam neispravan digi rsiver Echostar DSB-770 FTA. Bio pregoreo osigurac od 1A zbog variranje napona mreze. Zamenio osigurac kada sam uklucio resiver sveti zelena ledica "On", no disple nece da se upali. Dali neko zna da pomogne u cemu je problem?
Evo fotografija resivera.
Unapred veliko hvala!
[ Sava @ 18.03.2012. 07:53 ] @
Meni taj prijemnik stoji u kutiji i kada sam hteo da ga probam nije hteo da radi. Ne mogu da se setim da li je gorela zelena diodica, ali mislim da jeste u početku, a kasnije više nije. Sve u svemu kvar je bio u ostarelom filterskom elektrolitu čopera koji sam zamenio i uređaj radi i dan danas. Pretpostavljam da bi moglo i kod tebe da bude isto jer je kod tebe sve vreme bio na stdby pa je radio, a nakon tog šoka bio isključen pa kako je stajao i svi elektroliti se ispraznili više ne može da startuje. To ćeš lako da utvrdiš uz pomoć fena za kosu. Otvori uređaj, uključi ga u struju (naravno onaj prekidač pozadi na on) pa grej onaj najveći elektrolit u gornjem levom delu kutije (mislim da beše 47 uF/400V). Ako proradi nakon nekog vremena grejanja onda je to, ako ne traži dalje.

I NARAVNO PAZI GDE GURAŠ PRSTE KOD OTVORENOG UREĐAJA!!!
[ Gost22 @ 30.08.2012. 11:04 ] @
Interesantno bi bilo neko da kaze kako ide procedura trazenje na netu softvera za ovaj resiver i postupak ubacivanja softvera, a potom frekvencije sat TV-postaja (stanica) u ovaj resiver.
Hajde uzdravlje!
[ kale @ 01.09.2012. 07:32 ] @
Googlaj frocusat upload
Moze se instalirati sw i patch od Stronga 6155.
[ Gost22 @ 03.09.2012. 07:42 ] @
Posle nalazenja SW za ovaj resiver na netu sa kablom spajam resiver sa PC i tako prebacujem softver ili procedura je drugacija?
Pozdrav!
[ kale @ 03.09.2012. 12:51 ] @
http://upl.frocusa.net/down/strong6xxx/loading%20steps.txt
[ Gost22 @ 04.09.2012. 09:00 ] @
OK cu da probam na ovaj nacin.
Hvala
[ Sava @ 04.09.2012. 16:01 ] @
Da, sve se radi preko kabla. Prvo ubaciš software za Stronga pa patch, na kraju i key. Uslužni software imaš na Frocusu. Pazi da ne prekidaš rad pre vremena jer time možeš da uništiš software unutar prijemnika. Tu negde imaš i gotove liste kanala. ali možeš i sam da ih praviš pa ubaciš. Prilično dugo se nisam bavio ovim prijemnikom, ali ti svejedno pitaj ako nešto nije jasno pa ako mogu sigurno ću ti pomoći. To je dobar prijemnik koji može da radi sa emualacijom isto kao i svi drugi. Problem sam našao kod titlova, sećam se da tu nešto nije išlo najbolje, ali o tom potom.
[ kale @ 05.09.2012. 12:47 ] @
DVB titlovi ne rade na tom risiveru a oni se emituju na 99% titlovanih kanala :D
[ Gost22 @ 11.09.2012. 07:41 ] @
Nesto slabo ide sa ovim resiverom, mozda ima on neki kvar!?
Provericu ovih dana u cemu je problem.
Ako neko ima ideju neka preporuci temu gde se prica oko servisiranja ovog resivera.
Hvala na suradnji.