[ tomic15 @ 17.03.2012. 18:55 ] @
Pozdrav svima, problem je kao sto pise u naslovu, a izgleda ovako:

Citat:
Mosadd je najmanja, najnemilosrdnija i najhitrija od vodećih obavještajnih sluibi na svijetu. U prošlosti je Mosadd nesumnjivo počinio mnoga umorstva, služeći se jednom od svoj1111~1~Ot1 ekl~a (kidon je hebrejska riječ za bajunetu). Kidonim potpadaju pod Borbeni odjel (Komemjut). To su ljudi u dubokoj sjeni; tvrdi mom¬
ci. Ipak, čak i Mosadd se drŽi nekih pravila, makar ih je samom sebi postavio.
Likvidacije se dijele na dvlje kategorije, ~edne su "operativno nuzne". Tada je riječ o iwanrednoj, nepredvi~enOj Situ~Clji tije¬
kom izvedbe operacije, u kOjoj 5U UgrOŽenl prijateljski Ž1V011. ~SO¬ba koja stoji na putu izvedbi operacije mora biti uklonjena hitro i trajno. U takvu slučaju kaca - glavni operativac u to~ operaciji - ima pravo "riješiti se" protivnika koji ugrožava cijelu misiju; od šefova u Tel Avivu dobit će naknadnu suglasnost.
Druga kategorija obuhvaća likvidacije osoba otprije stavlje¬nih na nonis za odstrjel. Popis postoji u dva primjerka: u osob¬
nom sefu predsjednika Vlade i u sefu šefa Mosadda. Svaki novi premijer dobiva na uvid taj popis, na kojemu je izmedu trideset i osamdeset imena. Premijer može ili razmatrati jedno po jedno ime, dajući Mosaddu odobrenje, odredivši uvjete i vrijeme, ili pak inzistirati da ga se pita prije svake nove misije. U svakom slučaju, predsjednik Vlade mora potpisati svaku zapovijed za egzekuciju.


Da li neko zna resenje?
Hvala unapred i pozdrav.

[Edit: Tagovi]

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 17.03.2012. u 21:29 GMT+1]
[ calexx @ 17.03.2012. 19:52 ] @
Meni liči na skeniran tekst koji OCR program nije najbolje protumačio. Odakle je taj dokument?
[ tomic15 @ 17.03.2012. 20:12 ] @
To je jedan odlomak iz knjige, a inace skinuo sam vise verzija pomenute knjige i kao word i kao pdf file i uvek je isto bilo da ga otvaram iz Foxit-a, bilo da je rec o Word-u.
[ calexx @ 17.03.2012. 20:28 ] @
Nema nikakvih pravila a zamena slova S brojem 5 ili 1 umesto i prilično liče na loš OCR. Neko je skenirao ali se nije potrudio da sredi i to verovatno ostaje da ti uradiš. Eventualno da pošalješ deo knjige pa da još neko pogleda ... ali mi uopšte ne liči na problem sa kodnim rasporedom, fontom ili jezikom.
[ tomic15 @ 17.03.2012. 20:31 ] @
Jel postoji neki drugi program koji bi to mogao da odradi i da otvori fajl kako treba?
[ 3okc @ 17.03.2012. 20:33 ] @
Citat:
tomic15: To je jedan odlomak iz knjige, a inace skinuo sam vise verzija pomenute knjige i kao word i kao pdf..
Znači da je isti izvor samo jednom za Word, jednom za...

Imao si već temu sa istim problemom pre 3 godine: Problem sa tekstom u Word-u -jel moguće da ti i dalje nije jasno?!
[ tomic15 @ 17.03.2012. 21:08 ] @
Nisam se ni setio da sam pisao na tu temu, ipak to nije bilo tako skoro...