[ Petar dioda @ 18.03.2012. 15:38 ] @
Da li moze da se napravi jednosmerni izvor napajanja,sa 50-kanala izlaznih.
Treba mi za laboratorijska ispitivanja.
Ulaz napona je jednosmerni nestabilisan,i varira od 12v-15vdc,izlazni napon na svaki kanal mi je potreban 0-10vdc/0-2A.
Treba da postoji i signal generator frekfrencije 0-10kHz,gde se na jednom mestu podesava frekfrencija svih kanala,dok na svakom kanalu mogu da podesavam struju i napon u datom opsegu.
Potrebno je uredjaj da ima mikrokontroler,i interfejs karticu koja ce komunicirati sa kompjuterom,tako da podesavam frekfrenciju i kanale ponaosob,iz programa.
Sve to ne sme biti gabaritno,nesme postojati veliki transformatori,samo prigusnice fabricki motane,i transformatori SMPS.
PCB ploca ne sme biti vecih dimenzija od 170x170mm,sto znaci mogu se koristiti vise ploca.
Ko moze da mi objasni kako se to izradjuje ili neko da mi to izradi,jer ja to ne znam.

[ Petar dioda @ 18.03.2012. 15:48 ] @
Termometar isto tako sa 50 senzora temperature,temperatura se meri u opsegu 0-100 stepeni,a integrise se na pcb ploci na kojoj se pravi i laboratorijsko napajanje.
Senzori koji se koriste mogu biti u kucistu tranzistora to-92 LM335Z.
Program za pc koji se koristi mora imati prozore termometara 50-kanala,i prozore napajanja 50 grupe i u svakoj grupi monitoring trenutne struje i napona,stim sto moze da se dodirom misa podesava 0-10v i 0-2000mA struja.
izgled programa


[Ovu poruku je menjao Petar dioda dana 18.03.2012. u 17:24 GMT+1]
[ ZAS011 @ 18.03.2012. 16:40 ] @
Koliko si voljan da se ispr$$iš za ovako nešto?
Cifra bi mogla da bude i petocifrena (u €)
[ Petar dioda @ 18.03.2012. 18:04 ] @
Kako tolko neverujem,nemoguce da moze biti toliko,nemogu analogno da napravim jer mi ne odgovara brze mi je iz programa.
Neverujem da je to toliko komplikovano,ne znam kakav kontroler za to ide,el moze to recimo da se uradi neki generator frekfrencije sa vise kanala i samo se nakaci na 50 izvora napajanja,ali nemoguce preko pc-a da tolko kosta,ja sam to odavno sa drugom pravio dvokanalni i islo na rs232 port ali on je cini mi se pravio u C++ programu ja se ne razumem.
El ima neko semu kako bi to izgledalo,meni je lako to sve da bude analogno nije problem,ali digitalno manje zauzima mesta stim sto nema potenciometara nego digitalno sve.
A da li moze da se napravi verzija da biram kanale kroz meni i koji odaberem njega podesavam,ali da svi odjednom mogu raditi,i davati napone koji su odabrani.



[ ZAS011 @ 18.03.2012. 18:32 ] @
Pazi 'vako, zahteve koje si postavio u prva 2 posta (sa 1kW si se spustio na 100W), da ti bude SMPS, da ti prigusnice/transformatori budu "fabricki" motani/e, da bude "neki mikrokontroler" i "karticu" za komunikaciju sa kompjuterom, i jos svastanesto pa na 0-10 kHz pa sve to puta 50 i da bude k'o japanski kanister

Za dizajniranje toga sto je tebi potrebno je potrebno VREME, a Vreme = NOVAC, to predpostavljam da znas, a i Srbistan nije Kina, ovde se jede meso a ne pirinac.

Nemoj da se nadjes uvredjenim sto pisem na ovakav nacin, ali, recimo za izradu prototipa, sto se HARDVERA tice cifra bi bila Cetvorocifrena.

A i napisi TACNO sta je tebi potrebno a ne samo nabacano zbrdazdola.

Npr.:
* 50 kanala meranja temperature
* 50 kanala merenja napona
* 50 kanala merenja struje (i jos napon/struja od DC do 10 kHz)
* 50 kanala zadavanja napona
* 50 kanala zadavanja struje
* zajednicko za sve kanale zadavanje frekVencije

nije malecka stvar da se razvije.
[ Petar dioda @ 18.03.2012. 19:24 ] @
Kolega elektronicar sa jednog americkog foruma resio problem,imam zadavanje frekfrencije za 100 kanala zajednicko,a svaki kanal ima tuning 0-12v 50w maksimalno,i odgovara mi ulaz je 0-48vdc.
Nije cifra 00000,nego 500eura.
Trud svaka,cast nisam se nadao da cu dobiti ovakav brz odgovor.
Sistem ima LCD displej i tu biram vrednosti kroz kanale posebno,a a daljiskim upravljacem se to izabira,ko kad menjas kanale na televizoru :)

[ Darko_zed @ 18.03.2012. 19:29 ] @
Dioda ponovo napada , ko ga zna i pakao mu nece tesko pasti .
Cuo sam od nekih ljudi iz Bora da si spreman na sve cak i vrsis zavarivanje u dnevnoj sobi i palis parket samo tako .
Nemoj da se ljutis mala sala ,a ujedno i istina
Pozdrav
[ bogdan.kecman @ 18.03.2012. 19:33 ] @
Citat:
Petar dioda: Kolega elektronicar sa jednog americkog foruma resio problem,imam zadavanje frekfrencije za 100 kanala zajednicko,a svaki kanal ima tuning 0-12v 50w maksimalno,i odgovara mi ulaz je 0-48vdc.


verovatno si jasnije postavio zahtev ... to sto si u startu napisao moze da bude 100 nemaca ako se zanemare neke stvari ili 100000 nemaca ako neke stvari koje si napisao uzmu ozbiljno... moras da budes precizan kod zahteva
[ Petar dioda @ 18.03.2012. 19:46 ] @
Tacno je darko i to sa Merkle redmig 2000k na malim podesavanjima,i parket i malo regal,ali to je bilo odavno.

[ ZAS011 @ 18.03.2012. 19:46 ] @
Sa bravarima od sada mogu samo da pijem (i to na njihov racun)

Dzaba se druziti sa sveznalicama.

BTW: sa PC aplikacije spalo na LCDejce
[ Darko_zed @ 18.03.2012. 20:02 ] @
Petre al znas ti da se Bogdan-car momentalno povukao odavde sa foruma kada si ti pristupio ????
[ Petar dioda @ 18.03.2012. 20:51 ] @
Nije mi jasno da je ovako lak projekat,cak mogu i da zadajem osciloskopske oblike napona ali sa kompjutera,a sema elektronike uredjaja,je samo primalac signala poslat sa kompjutera koji to obradjuje u vidu napona datog i date struje.
Nisam napomenuo,mogu preko lcd-a i preko kompjutera da zadajem oblike ima neki specijalni modulator signala za svaki kanal.
[ Darko_zed @ 18.03.2012. 20:54 ] @
Lock !!
[ ZAS011 @ 18.03.2012. 21:01 ] @
Katanče !!!