[ 01011011 @ 27.02.2004. 16:41 ] @
Sve stepove sam uradio u skoli i sve je radilo kako treba, samo je razlika sto u skoli imam Oracle Database a kod mene na kompijuteru ja koristim mysql. Sta me nervira je sto sam instalirao MYSQL 4 (najnoviju verziju), i koristim JSK1.4 server i deployment tools takodje.server sam sredio tako da sve radi kako treba ali nikako da uspijem da pingujem bazu podataka, dobijam neki cudan error da je EIS unavailable, (EIS - Enterprise Informational System).

E sad kad sam instalirao mysql, govorilo mi je u mysqlmyadmin da ODBC Not Found, i nije mi pokazivalo nikakve rezultate u onim posljima. Za vas koji radite sa mysqlmyadmin znate o cemu pricam. Otisao sam na mysql.com web sajt i instalirao ODBC connectors, zadnju production verziju. Restartovao sam server, mysql, sve i opet nista. Jedina stvar koju sam vidio da se promjenila je sto je polja u mysqlmyadmin su popunjena, znaci komuniciram sa mysql bazom, i sve vidim da radi kako treba, ali jos uvijek govori mi ODBC not found >>>> i kad pokusam da uradim ping sa admintool-a u J2ee dobijem istu poruku da ne moze da uspostavi konekciju. Pretrazio sam cijeli internet i nemam srece, ne znam sta da radim, vec nekoliko dana se jebem sa ovim.

Da li je mozda potrebno da skinem mysql 3.23 ili neku raniju kopiju, jer mozda drajveri ne rade sa novijom kopijom?? I sta je ovdje problem???

Hvala.
[ 01011011 @ 21.04.2004. 00:11 ] @
Problem rijesen :)

davno ja tek sad vidio da mi niko nista nije uspio pomoci :)