[ Chorus @ 20.03.2012. 11:08 ] @
Kako dobro znam HTML i CSS, odlucio sam krenuti sa dinamicnim programiranjem, te se dvoumim izmedju C# i PHPa.
Vidim da je PHP dosta traženiji (barem na freelance siteovima gdje radim), te mi se čini da je ASP.NET-C# dosta teži (moje mišljenje, možda sam u krivu)...
Stoga, vaš savjet sa čime početi te što je lakše je ....
[ Nedeljko @ 20.03.2012. 11:46 ] @
Majkrosoftovo rešenje za dinamički HTML je ASP.NET. Ne kažem da ne može i u C#.NET-u, ali on nije namenjen tome kao ASP.NET.
[ Shadowed @ 20.03.2012. 12:03 ] @
ASP.NET je prezentacioni deo i framework koji ide uz njega. Samo programiranje se obavlja u nekom od .NET jezika (najcesce C# ili VB.NET).

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 06.10.2012. u 16:41 GMT+1]
[ deerbeer @ 20.03.2012. 12:06 ] @
Citat:

Majkrosoftovo rešenje za dinamički HTML je ASP.NET. Ne kažem da ne može i u C#.NET-u, ali on nije namenjen tome kao ASP.NET.

Asp.net je ustvari web framework u okviru .NET( a ne poseban jezik ) pisan u c# ili vb.net-u i za njegovo koriscenje se koristi opet c# ili vb.net.

Moja preporuka je PHP mislim da je rasprostranjeniji i lakse ces naci posao sa njim .

Inace asp.net nije uopste tezi nego dosta toga od http protokola enkapsulira u objektni model pa se dosta razlikuje na prvu loptu od php-a
i ako i jedan i drugi imaju skoro iste funkcionalnosti sto se tice biblioteka i helper funkcija ugradjenih u framework .

Jedina razlika je ustvari u jeziku da li ce ti vise lezati c# ili php a generalno php je laksi za pocetnike .

Kad se jednom savladaju osnovni principi u asp.net posle je pesma a ako dobro naucis c# u asp.net-u lako ce ti biti posle da predjes na winforme tj. desktop aplikacije


[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 20.03.2012. u 13:17 GMT+1]
[ the_tosic @ 20.03.2012. 12:11 ] @
A ako u pricu ukljucimo i javu?
Konkretno mislim na razvoj velikih web aplikacija
[ Boris_ZR @ 01.10.2012. 21:35 ] @
Java je zakon... :) U suštini, mislim da su C# i Java generalno bolje rešenje za velike i složenije projekte, zbog statičke provere, kao i većeg poštovanja OOP principa (aspekt: ponovna iskorišćenost koda).
PHP je malo pogodniji za manje ili osrednje aplikacije. Naravno, sve zavisi od čoveka do čoveka, to su ipak samo alati.
[ Boyka @ 06.10.2012. 12:32 ] @
Možeš i oba. :)

Mada ja bih se skoncetrisao na C#(ASP) jer je teži, kada je nešto teže onda ono lakše je mnogo lakše.
Koliko sam čuo studenti Harvarda rade prvo najteže stvari iz programiranja, matematika i onda samo pročešljaju sve ovo lakše i kažu da se dosta brže uči...
Ja sam posle dve godine C# prešao na php, posle mesec dana php-a sam napravio http://www.webcaffe.rs/ sa programerske strane, naravno nisam zaboravio c#, niti nameravam cilj mi je znati i jedan, i drugi...