[ paskasija @ 20.03.2012. 14:20 ] @
Moja radio stanica "baca" signal do obližnjeg brda par kilometara udaljenog putem Wi Fi mreže. Na brdu je računar koji uz pomoć winampa prima audio signal putem mreže i računar ulazi u predajnik. Sve je OK osim problema sa nestajanjem struje. Naime, prilikom resetovanja kompjutera, winamp se automatski startuje ali ne počinje da svira ovaj mrežni signal. Primer, radio je na adresi 192.168.1.157:8000, ali winamp sam ne ume ili neće da startuje ovaj radio. U plej listi mi ispiše nešto kao nepoznata mreže. Medjutim čim ručno pritisnem Play počinje da radi bez problema. Postoji li negde u opcijama da se prilikom resetovanja računara, osim što se podigne winamp, započne i da svira kroz mrežu? Možda sam smorio objašnjavanjem, ali nadam se da ste me razumeli.
[ cyBerManIA @ 20.03.2012. 14:26 ] @
Napravi playlist fajl (.pls) u kom ce se nalaziti link do streama.
Zatim playlistu ubaci u startup folder. Kad se upali komp, svirace automatski :)
[ paskasija @ 20.03.2012. 16:34 ] @
Malo mi glupo sto pitam, ali može li malo konkretnije? Idem na add URL je li tako? Adresa radija u mreži je 192.168.1.157:8000. Upišem ovu adresu i?
[ cyBerManIA @ 20.03.2012. 17:50 ] @
Evo napravio sam ti ja u m3u ili pls varijanti. Mozes da koristis koji god zelis od ova dva.

Pokreni prvo da proveris da li radi (mozda sam nesto lose uneo).
[ paskasija @ 21.03.2012. 09:06 ] @
Hvala ti druže, proveriću popodne. Javljam odmah rezultat


[Ovu poruku je menjao paskasija dana 21.03.2012. u 13:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao paskasija dana 21.03.2012. u 13:22 GMT+1]
[ paskasija @ 21.03.2012. 16:27 ] @
Evo rezultata, mada je meni prosto neverovatno. na dva racunara koji su umreženi kablom, ovo funkcioniše i nakon restarta počinje da svira winamp. Na ovom koji je povezan uz pomoć WiFi-ja, i dalje ne ide. Podigne se winamp i samo u plej listi dobijem "Help"! (Unnamed server)" i ponovo moram ja da pritisnem play. Prosto neverovatno.
[ reiser @ 21.03.2012. 16:40 ] @
Verovatno zbog toga sto se konekcjia ka internetu na tom racunaru uspostavi nakon sto winamp pokusa da startuje playlistu.

E sad.. kako to da resis :)

Mozes napraviti jedan blanko audio fajl od nekoliko sekundi (recimo 10tak, dovoljno da racunar uspostavi konekciju) i staviti napravis playlistu koja ce se sastojati od blanko fajla i radija, gde ce blanko fajl biti prvi u listi, radio drugi.

To snimis kao playlistu i stavis je u startup. Tako ce se prilikom pokretanja prvo pustiti blanko fajl, a posle 10tak sekundi radio. U Winampu iskljucis shuffle naravno.

Ako prilikom startupa Winamp nece automatski da pusti plejlistu, onda instaliraj ovaj plugin: http://nunzioweb.com/daz/timerestore.html
[ paskasija @ 28.03.2012. 22:03 ] @
E sa ovim radi, hvala puno!
[ paskasija @ 03.07.2012. 06:38 ] @
I da ponovo vratim temu u život. Stavio sam na kompu windows 8 i sad ponovo imam problem sa startovanjem winampa pošto win dodje do onog lista koji morate da sklonite, pa da upišete šifru i onda se podiže metro, pa onda kliknem na desktop. Može li se sve to zaobići, da se win podigne sam komplet i počne da svira winamp?

[Ovu poruku je menjao paskasija dana 03.07.2012. u 08:34 GMT+1]