[ Emco @ 20.03.2012. 18:43 ] @
U EULA-i koja se odnosi na win 8 između ostalog stoji:

You may install and test any number of copies of the software on your premises. You may not test the software in a live operating environment unless Microsoft permits you to do so under another agreement.

Mene interesuje dali ovaj odjeljak znači da nemam prava koristiti ovaj OS kao jedini, odnosno ukoliko inspektori za kontrolu legalnosti softvera zateknu ovaj OS na mom kompu hoću li imati problema vezano za licenciranje.
[ Miroslav Jeftić @ 20.03.2012. 19:21 ] @
Zašto bi uopšte koristio beta OS kao jedini? Elem, iz tog što si napisao proizilazi da zaista takva postavka nije legalna.
[ Emco @ 20.03.2012. 20:35 ] @
Ima određenih nejasnoća u vezi ovoga. U firmi imam jednu mašinu na koju je inst. Ubuntu i na koju sam htio inst. ovaj OS pri čemu bih uklonio pomenuti Ubuntu. Dakle ako je beta (testna) verzija htio sam da ga testiram u radnom okruženju. Ako bih ostavio Linux i imao dual boot dali važi ova klauzula? I kako testirati ovaj OS a da pri inspekcijskom pregledu bude sve OK?
[ Shadowed @ 20.03.2012. 20:51 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Zašto bi uopšte koristio beta OS kao jedini? :)

Zato sto je besplatan :)
[ Miroslav Jeftić @ 20.03.2012. 22:26 ] @
Ok što je besplatan, ali koliko sam čitao iskustva, niti je stabilan, niti sve radi na njemu. A i neće biti besplatan zauvek. Bolje instalirati Win 7 Enterprise trial ili Win server trial ili tako nešto

Citat:
Emco: Ima određenih nejasnoća u vezi ovoga. U firmi imam jednu mašinu na koju je inst. Ubuntu i na koju sam htio inst. ovaj OS pri čemu bih uklonio pomenuti Ubuntu. Dakle ako je beta (testna) verzija htio sam da ga testiram u radnom okruženju. Ako bih ostavio Linux i imao dual boot dali važi ova klauzula? I kako testirati ovaj OS a da pri inspekcijskom pregledu bude sve OK?


Možda da kontaktiraš lokalni Microsoft centar ili onog ko je već nadležan za proveru na tvom području, ne verujem da ovde neko može da dâ 100% tačan odgovor
[ Emco @ 21.03.2012. 15:47 ] @
Kontaktirao MS. Kažu da ne mogu imati Win 8 u biznis okruženju, što znači ukoliko ga koristim za one aktivnosti kojima obavljam određene poslove (pribavljam imovinsku korist) onda kršim uvjete koji su postavljei u EULA-i.
Hvala svima koji su odgovorali na ovu temu...