[ zentriks @ 22.03.2012. 11:19 ] @
Evo ovako, instalirao sam ovu distrubuciju, jer mi nekako najbrze radi na ovoj konfiguraciji.
Problem je nastao kad sam hteo da instaliram drajvere za nvidiju sa sajta. Nasao sam drajver koji odgovara ovoj grafickoj [prastara nvidia vanta]
skino ga u user folder.
Restatovao komp i bootovao system u conzolu. Zatim sam kao root pokrenuo komandu "telinit 3" i sve je proslo ok.
Odatle sam komandom bash instalirao drajvere i sve je proslo ok nije bilo nikakvih gresaka.
Po upustvu iz nvidia Readme fajla sam promenio postavke u xorg.conf fajlu i to delu za Device stavio sam "glx" umesto "dl4" mislim
u delu za drajver "nvidia" umesto "nouveau"
Sad prilikom instalacije nvidia je sama dodala neki fajl kojim je kao onemogucila noveau drajver [/etc/modprobe.d/NVIDIA-installer-disable-nouveau.conf ] a i ja sam sam dodao liniju teksta u [ /etc/modprobe.b/blaclist.conf blacklist nouveau ].
Kad sam sve ovo podesio restartovao sam komp ali X server se nije podigao i izbacio mi je neku gresku i koliko sam ja procito nije mogao naci nvidia drajver.
Sad ne znam kako da povratim na staro stanje, pokusao sam ponovo da podesim X server sa nouveau ali nece.

Molim vas ako neko zna gde sam pogresio i kako ovo isparviti. Nije problem instalirati ponovo ali nije bit u tome...
Sta je poslo naopako sa nvidia drajverima?