[ morgenstern @ 23.03.2012. 15:01 ] @
Da li neko ima program kojim bi mogao da jednostavno (klikom na testera miša ili slično) palim i gasim određeni usb port. Konkretno bi mi ova stvarčica trebala za USB lampu koja nema prekidač - pa sam mislio da ovaj problem rešim softverski...
[ monkeyjob @ 24.03.2012. 15:00 ] @
Nisam te dobro razumeo, ako je lampa direktno priključena na USB, kako onda zamišljasš da ubiješ 5V na USB portu. Jedino je da isključiš kompjuter ili isključiš lampu.
[ morgenstern @ 24.03.2012. 15:18 ] @
Citat:
monkeyjob: Nisam te dobro razumeo, ako je lampa direktno priključena na USB, kako onda zamišljasš da ubiješ 5V na USB portu. Jedino je da isključiš kompjuter ili isključiš lampu.


Mislio sam na fazon da disejblujem rad usb porta... Sad istina je ne znam da li disejblovanje USB porta podrazumeva gašenje struje iz njega ... :(
[ Bathory @ 27.03.2012. 07:11 ] @
USB Safely Remove

Ja koristim ovaj program, (portable verziju) da softverski iskljucim USB bluetooth.
Trebalo bi da ti pomogne.
[ samo_da_pitam @ 27.03.2012. 08:19 ] @
I razlike u podesavanju stavki u Biosu mogu da uticu na razlicito ponasanje USB portova. Bar je to kod mene slucaj. Na laptopu cim software-ski skinem USB flash memoriju ista prestane da svetli (zgodno je tako jer stedi bateriju). Na desktopu i nakon toga le dioda ostaje da svetli, iako je memoriji nadalje nemoguce prikljuciti. Meni je licno ovako odgovaralo pa nisam pokusavao da promenim.