[ Shavgan @ 23.03.2012. 20:27 ] @
Naime, pročešljao sam masu foruma i postova na ovu temu, i na kraju mi je ostao jedan od boljih foruma ;)), da li neko od vas ima neka iskustva i savjete sta instalirati i odakle skinut? Hvala puno unaprijed..,
[ vkoja @ 23.03.2012. 20:35 ] @
Samo IGO najbolji je ubedljivo...
[ Zoran Milovanovic @ 23.03.2012. 20:43 ] @
Pogledaj ovu temu, nisi napisao za koji telefon tako da ne znam da li ti odgovara: http://www.elitesecurity.org/t445839-0#3053179
[ Shavgan @ 23.03.2012. 20:59 ] @
Telefon je Samsung S II..
[ bakara @ 23.03.2012. 21:30 ] @
Igo, Navigon ili Ndrive, mape su skoro iste, prilicno lose.
[ mserifov @ 24.03.2012. 06:17 ] @
I ja na svom telefonu trosim IGO poprilično loše mape bar ovdje za bosnu ako netko ima neku drugu preporuku neka javi.
[ Shavgan @ 24.03.2012. 08:19 ] @
Ja sam uspio install Navigon, update-ovao karte 4-5 zemalja ali nakon završetka install i pokretanja aplikacije imao sam dostupnu samo kartu Vatikana...nakon toga sam se umorio od trazenja najbolejg rjesenja tako da cu danas pokusati install IGO pa cemo vidjeti..Sto se tice karte BiH, tu se nema sta drugo očekivati neko "samo glavne ceste" jer mi smo još uvijek živo blato za razvoj ovakvih korisnih stvari..
Pozdrav
[ mserifov @ 24.03.2012. 08:35 ] @
Pazi nije toliko loša karta BiH ja i moja djevojka samo se vozili putem Čelić Tuzla preko stare Majevice karta je bila po prilično ok.
[ bakara @ 24.03.2012. 10:11 ] @
Citat:
mserifov: I ja na svom telefonu trosim IGO poprilično loše mape bar ovdje za bosnu ako netko ima neku drugu preporuku neka javi.

Napisao sam u postu iznad sta radi pa probaj, ali dok garmin ne izbaci svoju aplikaciju za sve uredjaje ili bar google map napravi valjanu navigaciju slabo je sve ovo.
[ Shavgan @ 25.03.2012. 12:21 ] @
Da li je neko instalirao Sygic navigaciju (odakle download, mape, iskustva..) Hvala i pozdrav..
[ bakara @ 25.03.2012. 12:30 ] @
Instalirao sam je sa marketa, trial 7 dana, mapa beda ziva, nema ni jednu ulicu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2012. 23:08 ] @
Ne bih rekao da je iGO bas toliko los. Uradi posao trenutno najbolje, mada je trom. Znatno mi je lakse upaliti Google Maps i videti gde je ulica koju trazim, a onda potraziti broj zgrade koja mi treba kada udjem u ulicu. A i rutiranje na GM radi. Jedino nedostaju kucni brojevi.
Doduse, ne znam kakva je situacija u Bosni.
[ bakara @ 03.04.2012. 10:26 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ne bih rekao da je iGO bas toliko los.

Nije on los, nego najbolji za android, jer nema garmina.
A garmina nema ko zna iz kog razloga...mozda se boje piraterije.
[ kokoivanja @ 09.04.2012. 11:49 ] @
Imam Navigaciju Bluebarry 432 i na njoj Igo 8,Igo primo,Garmin XT 2009 i Mireo.Na Android mobilnom imam Igo my Way.Garmin jednostavno ne može da pridje Igo ni po kom kriterijumu kao program.E sad,mape su drugo pitanje.Ne znam koja je najbolja za Bosnu,ali za Srbiju koristim Contrast,dok za zemlje EU je uglavnom najbolja Navteq.Igo je jednostavan za instalaciju i ubacivanje mapa(samo nalepiš),Poi i slično.Garmin je mnogo složeniji i na mobilnim može samo na Simbian operativnim sistemima,mada sam ja provalio i kako da ga ubacim na moju navigaciju koja radi sa Windows CE 6 i uopšte nije vredno truda.Uredjaji Garmin su preskupi.
[ Boboje @ 11.06.2012. 23:54 ] @
prvi put sam nabavio Android telefon i trazim navigaciju za LG Optimus Hub iz VIPa. Na koji nacin se telefon povezuje sa GPS mrezom? Da li trosi kredit ili navigacija radi besplatno?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.06.2012. 00:01 ] @
Sa GPS satelitima se telefon povezuje preko GPS čipa/prijemnika koji imaš u telefonu.

Navigacije rade besplatno, ali koštaju. Google Mape ne koštaju ništa, a mogu da troše kredit. Mada, postoji opcija prikeširanja, tj. mogućnost da se deo mape u prečniku od 10km skine na uređaj (dok si recimo u dometu neke Wi-Fi mreže) i da se onda tako koristi. To ne povlači nikakve dodatne troškove. Ponekad lociranje može povući malo mobilnog interneta, ali je to zanemarljiva količina.
[ vesticica011 @ 12.06.2012. 16:19 ] @
Evo ti mog iskustva:

telenor one touch (android 2.2) koristila sam (i jos koristim) iGO sa domacim mapama,
nisam imala problema sa GPS-om (naime mnogi korisnici ovog telefona kazu da tel ne moze da pronadje GPS signal, meni pronadje za oko 10sec)
navigaciju sam koristila od Vrsca do Novog Sada i po NS-u, bez ikakvih problema
[ bossko0109 @ 04.07.2012. 09:50 ] @
Zna li neko , postoji li i koja je GPS navigacija za android 2. 3. 4. LG Optimus Hub , rezolucija mu je 320*480, Radi Igo, ali na malu rezoluciju pa se ništa ne vidi.
Unapred hvala
[ kokoivanja @ 04.07.2012. 11:04 ] @
@bossko0109, Skini Igo My Way for Android za rezoluciju ekrana tvog telefona i biće normalna slika programa.Kod mapa moraš da paziš koje proizvodjače stavljaš kroz nekoliko zemalja,da bi se ruta u programu spojila i da ne bi pisalo da su mape izolovane.Kod mene radi:Srbija-Contrast,Makedonija-Navigo i recimo Grčka-Tom Tom.Ako staviš Grčku Navteq,nećeš moći rutu da povežeš.Kod Igo 8,to nije problem jer on povezuje različite proizvodjače bez problema.
[ vkoja @ 04.07.2012. 11:39 ] @
Samo IGO najaca je , provereno , stigo pre neki dan iz grcke , prvi put sam isao kroz solun i vodila me je fantasticno do halkidikija i nasad. Prezadovoljan..
[ terzic @ 04.06.2013. 22:29 ] @
Koja je trenutna mapa za grcku najpouzdanija ( Igo primo i andriod ) ?
_