[ Don88 @ 24.03.2012. 01:05 ] @
Pozdrav, trenutno imam ADSL brzine 4Mbit/s, provajder Telekom Srbija, koji placam nesto preko 2000 din. Vidim da je kod Orion telekoma, ali i kod kablovskog operatera brzina za te pare mnogo veca, pa me interesuje sta mislite da li se isplati preci kod nekog drugog (znaci Orion ili Masko(tj radijus-vektor))? Najvise me zanima kvalitet njihovog neta, tj da li mogu da se postignu priblizne brzine,i da li ima nekih vecih smetnji u radu(prekida i slicno)....

Najvise pitam zbog toga sto nisam upucen u kvalitet njihovih usluga, jer svi koje poznajem koriste usluge Telekoma Srbija...

Molim Vas za odgovor sto pre,jer ako odlucim da predjem, da raskinem ugovor sa telekomom pre prvog u mesecu...
[ Don88 @ 24.03.2012. 22:36 ] @
sva novija iskustva sa ova 2 operatera su dobrodosla...
[ bane4444 @ 24.03.2012. 22:47 ] @
Koristio sam Telekom i Orion isti paket, 4mbit. Meni su radili indentično, u svim testovima gotovo isti rezultati. Jedino što ćeš morati da kupiš svoj Wireless ruter, jer uglavnom svi provajderi osim telekoma daju jednoportni. To je jednokratni trošak od oko 2000 dinara.
[ Don88 @ 24.03.2012. 22:52 ] @
ok,hvala za orion,jos ako neko moze da mi kaze za masko(tj radius vektor),posto mi je to jos povoljnije nego ova dva...

sto se tice wireless-a, imam tp-link access point,svakako onaj telekomov modem sa usmerenom antenom nije funkcionisao kako treba...
[ Sceka @ 25.03.2012. 11:42 ] @
Mislim da je svaki kablovski bolji od bilo kog ADSL-a. Narocito ako se zna da se vec mozda krajem godine prelazi na brzine koje ADSL kod nas ni u ludilu ne moze da prati. Inace je 2.000 dinara za 4 megabita sumanuto skupo! To je toliko brzobrazno u danasnje vreme da nemam reci! Ja 16/1.5 megabita placam 2.090 dinara (SBB, MIX M paket) a mislim da i ostali "kablovski" imaju slicnu ponudu.


Pozdrav!
[ dulsrules @ 27.03.2012. 01:16 ] @
Svrati na ptt kds da vidis sta je skupo