[ xXx2140 @ 24.03.2012. 13:19 ] @
imam jedan problem sa usb fleskom,u pitanju je transcend 4 gb...
nece svaki uredjaj da je cita...
cd player,mp3 za auto...
a u kompu radi...
formatirao sam je,sve zivo sam pokusao i nece...
sta dalje da radim?
[ sasa022 @ 25.03.2012. 07:42 ] @
Na tim uredjajima nemas USB 2.0,pa se fleska "zaglupi".
I ja imam neki model od 8GB i veoma cesto nece da radi preko USB prikljucaka na prednjem panelu na kucistu nego moram da kacim direktno u USB na maticnoj ploci.
[ calexx @ 25.03.2012. 12:27 ] @
To je drugi problem, na jeftinijim (lošim, tačnije rečeno) kućištima je kabl od prednjih konektora do ploče napravljen ... pa nisam siguran da li od paučine ali je tu negde. Smem da se kladim da će prednji USB konektori na mom Čifteku da rade bez problema sa bilo čime, kabl koji ide do ploče je ko prst debeo.
Beše neko davno pominjao, kvalitetan komplet USB konektor sa dobrim kablom je koštao možda i 20€ i onda ne može da se očekuje od kućišta koje zajedno sa napajanjem ne košta možda ni toliko da sve dobro radi.
[ kristi1 @ 25.03.2012. 12:37 ] @
Citat:
nece svaki uredjaj da je cita...
cd player,mp3 za auto...


Ako si je formatirao u NTFS radice samo na kompu.
[ valerijan @ 25.03.2012. 13:09 ] @
Takođe imam Chieftec kućište i prednji USB portovi normalno rade...
(plavi/1394, žuti/audio i crni kabl/front usb: zajedno debeli kao prst/jedino je crni povezan na MB: svaki kabl je 5mm)

Ali...imam i Transcend od 16GB, koji je takođe kod prethodnog vlasnika pravio slične probleme kao Fleš od 4GB iz teme.

U kolima se npr. nije videlo svih 16GB (iako je uređaj kvalitetan), pa se nakon toga blokira na Računaru itd... a bio je normalno formatiran.

Taj Transcend je toliko brljavio (Desktop/Laptop) da sam na kraju odustao od njega...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 25.03.2012. u 14:44 GMT+1]
[ sasa022 @ 25.03.2012. 14:35 ] @
@calexx

Nismo se razumeli,ali se slazemo u konstataciji "kvara".
Naime flesice stalno nosim sa sobom i "kacim" ih na na razlicite kompjutere.( na mom kompu spomenuti od 8GB radi normalno ).
Ponegde se ni ne usudjujem da ih zabodem u prednji panel, a sve zbog (ne)kvaliteta USB konektora i kablova kojima su prikaceni na plocu.

Modeli od i preko 8GB su cesto "nevidljivi" za kojekakve multimedijalne uredjaje ili nepravilno rade dok su upareni sa njima.
Nije redak slucaj da se deo ili ceo sadrzaj sa flesa izgubi.