[ godoreba @ 26.03.2012. 02:00 ] @
Da se razumemo.... ja programiram iz hobija.

Prvo.
Ima par godina kako sam radio program prodaje karata za pozorište, gde radim kao majstor tona, i rešio sam da ga malo "pritegnem".
Svi znamo da postoji parter i balkon, da postoji levo i desno i postoji broj sedišta, pričam o sali.
U programu imam formu koja predstavlja salu. Imam odredjeni broj objekata koji predstavljaju stolice. Objekti su u array-u tako da koristim index.
Prema poziciji stolice pozivam proceduru koja, u zavisnosti da li je levi ili desni klik, smešta podatke u bazu itd... što podrazumeva (ili ne) da imam proceduru za svaku stolicu u sali.

Ne interesuje me kod, nego postavka stvari u istom? Na koje sve načine može da se reši klik na stolicu?
Program je rađen u VB 6 a baze su access-ove.

Napomena:
U parteru, nema svaki red isti broj stolica, negde je 18, negde 17 a negde 16. Balon takođe, + dve lože :)

Drugo.
Štampu sam rešio kroz crystal report na custom paper size i pozicionirao sam podatke za štampu približno... uvek beži par milimetara što i nije toliko strašno.
Štampač je LX300 a instalirani driver-i su od FX1170 jer LX win driver ne podaržava stranice manje od 10cm a visina karte je 7,7cm.
FX driver podržava manju visinu, mislim da je min. 1,5cm, a LX na tim driver-ima radi :)
Papir ne izlazi do perforacije što mi najviše smeta. Kako to da rešim?
Znam da postoji
Open "LPT1" For Output As #1
ali o tome ne znam ništa a ono što znam je da mi može rešiti problem. Video sam više primera i u ovom, i na drugim forumima. Trebao bi mi "tutorijal for dummies" npr:
kako da podesim font, da li mogu da se koriste naša slova, ćirilica...
šta znači
Print #1, Chr$(&H1B); "@";

Kao što rekoh :) tutorijal for dummies u par objašnjenih primera.

Biću zahvalan ako neko odluči da pomogne :D

[ godoreba @ 06.04.2012. 18:23 ] @
'ajmo drugari, tatatatirci.... nemojte da molim!
[ shpiki @ 07.04.2012. 10:02 ] @
Prvi deo pitanja nisam najbolje razumeo
Citat:
godoreba: Na koje sve načine može da se reši klik na stolicu?

Klik moze levi ili desni (kako si i napisao). Ne znam sta je tu nejasno? Ako si mislio kako da resis pozivanje funkcije za odredjenu stolicu - to je druga prica.

Sto se drugog dela tice
Citat:
godoreba:
Znam da postoji
Open "LPT1" For Output As #1
ali o tome ne znam ništa a ono što znam je da mi može rešiti problem. Video sam više primera i u ovom, i na drugim forumima. Trebao bi mi "tutorijal for dummies" npr:
kako da podesim font, da li mogu da se koriste naša slova, ćirilica...
šta znači
Print #1, Chr$(&H1B); "@";


probaj da Googlas Print From VB To EPSON Printer Using ESC/POS i slicno na tu temu (ESC/POS).

Pozdrav.
[ shpiki @ 09.04.2012. 22:05 ] @
Izgleda da tebi "tataratiricu" ovo nije toliko vazno, cim posecujes forum na svakih "kad mi padne na pamet"...
[ godoreba @ 28.04.2012. 22:13 ] @
Hvala na odgovoru....

Citat:
shpiki: Prvi deo pitanja nisam najbolje razumeo

Da uprostim
Click nije bitan. Pitam da li postoji drugi način osim procedura kojih ima 301.

Citat:
shpiki:
probaj da Googlas Print From VB To EPSON Printer Using ESC/POS i slicno na tu temu (ESC/POS).


Hvala :)

Citat:
shpiki: Izgleda da tebi "tataratiricu" ovo nije toliko vazno, cim posecujes forum na svakih "kad mi padne na pamet"...


Da li je važno? jeste. Da li je hitno? Pa i nije...

Iskreno, nije mi ni padalo na pamet da pogledam ovaj forum zbog ogromnih privatnih problema.
[ BiF @ 01.05.2012. 07:07 ] @
pozdrav. resavao sam slican problem pre par godina i to još uvek lepo radi. mozda te nisam najbolje razumeo, ali visinu papira moras da podesiš iz control panela - printers. klikneš jednom na štampač pa iz file-menu-a izaberes server properties. najbitnije je da podesiš visinu papira, širina i nije toliko bitna. problem može da ti bude što neki štampači ne prihvataju proizvoljne visine papira, ali ćeš to rešiti tako što instaliraš kao neki drugi štampač. ja sam npr imao epson lq-590 ali radi sa drajverom od lq-680, baš zbog toga što 590 nije hteo da prihvati veličinu papira koja mi treba. inače sve štampam sa "printer.print". napominjem ti da štampanje sa Open "LPT1" For Output As #1 fukcioniše samo sa lpt printerom, ako printer zakačiš na usb neće ti raditi. pa bi u tom slučaju morao da menjaš program. nadam se da sam ti pomogao.
[ godoreba @ 02.05.2012. 13:00 ] @
Hvala na odgovoru.

Pa da... to sam i uradio (moj slučaj driver za FX1170 a štampač je LX300+ i radi).
Koristiću Open "LPT1" For Output As #1 u svakom slučaju jer će uvek da se koristi LPT dot matrix. Karte su na perforiranom (continuous) papiru, pa neću morati da definišem visinu/ širinu.... Printam šta treba pa par praznih linija do perforacije.

Računam da je to rešeno :)


Što se tiče:
Citat:
godoreba:U programu imam formu koja predstavlja salu. Imam odredjeni broj objekata koji predstavljaju stolice. Objekti su u array-u tako da koristim index.
Prema poziciji stolice pozivam proceduru koja, u zavisnosti da li je levi ili desni klik, smešta podatke u bazu itd... što podrazumeva (ili ne) da imam proceduru za svaku stolicu u sali.


pokušavam da rešim (ako je moguće) da nemam proceduru za svaku stolicu.

Kako program radi:
Korisnik ubaci novu predstavu. Kreiraju se sva sedišta i u određeno polje u tabeli se unese broj koji predstavlja index stolice (moj sluča od 0 do 300 ili 301 stolica u sali). Levi klik prodaje kartu a desni je rezerviše. Kada klikneš, nađeš stolicu, pozivaš proceduru, edit-uješ recordset, pa ili štampa i prodaja ili rezervacija.

Hvala.