[ HariiX @ 26.03.2012. 17:53 ] @
Evo Vako !

Treba mi kako zastititi Linux , CentOS Platforma .

Sve Kako Treba Instalirat : FireWall , Anti DoSS , i sve ono ostalo za Najbolu Sigurnost .

Ako imate neki Tutorial i tako to moze i Video Tutorial .

Hvala
[ lord_celtic @ 26.03.2012. 18:19 ] @
I meni treba jedno 10k evropskih valuta, zapakovano i uredno slozeno u beloj koverti.
[ maksvel @ 26.03.2012. 19:13 ] @
Jep, nije tek tako lako dati jedinstven recept za sigurnost.
Potraži malo po netu, čim ukucaš centos security, dobićeš puno toga.
Npr. http://www.linux-books.us/centos_0004.php (free knjiga, malo starija doduše)

Postoje neke opšte smernice, iptables i SELinux konfiguracija, dodatni alati...
Tu je i sigurnost pojedinačnih servisa, audit i brdo toga.

Pogledaj i ovo: http://www.bastille-unix.org/

Citat:

Bastille currently supports the Red Hat (Fedora Core, Enterprise, and Numbered/Classic), SUSE, Debian, Gentoo, and Mandrake distributions, along with HP-UX. It also supports Mac OS X. Bastille's focuses on letting the system's user/administrator choose exactly how to harden the operating system. In its default hardening mode, it interactively asks the user questions, explains the topics of those questions, and builds a policy based on the user's answers. It then applies the policy to the system. In its assessment mode, it builds a report intended to teach the user about available security settings as well as inform the user as to which settings have been tightened.
[ nkrgovic @ 26.03.2012. 19:39 ] @
Srediti SE Linux, instalirati neki IPS/IDS, instalirati WAF ako ima web server, srediti iptables, odraditi update - vise manje to je neka osnova. Naravno uz redovno odrzavanje, koje je mozda i najvaznije!

Ako radis da naucis, polako. Ako ti treba komercijalno, razmisli da nekog platis da ti to odradi. Takve stvari, komercijalno nisu previse skupe - a isplate se. Ja kad tako nesto radim cesto npr. ponudim free setup uz obavezu za odrzavanje na godinu dana i to nije retka praksa. Kazem, odrzavanje je obavezno - ne postoji hardened server koji ce ostati takav bez odrzavanja.