[ esnaff @ 27.03.2012. 00:29 ] @
Zdravo,

Dali je moguce na neki nacin poslati e-mail sa sajta koji je radjen u HTML5? (info contact request i slicne poruke)

Sajt je hostovan bez baze podataka pa bih hteo da zatitim e-mail server koji bi slao poruke od upada sa strane.

Cisto kao doobjasnjenje, mislim na neku funkcionalnost kao sto je info request strana radjena u Joomli (tj PHP+MySQL)

Da postavim smtp server name, username+pass u xml fajl a njega u folder na serveru koji se ne moze listati direktno? Kolika je zastita od slucaja da neko izvuce te podatke iz tog foldera? Neko drugo elegantnije i sigurnije resenje?

(btw, prilican sam laik za ove stvari, da mi ne zameri neko ako zvuci smesno ovo sto pitam)
[ Aleksandar Ružičić @ 27.03.2012. 04:45 ] @
Logiku za slanje mejla moras postaviti na serveru, klijentska strana moze eventualno da slanjem AJAX upita pozove serversku skriptu koja ce poslati mejl. Teoretski bi mogao da posaljes mejl i pomocu javascripta, ali u tom slucaju bi smtp podaci bili dostupni svakome, sto jednostavno nema smisla.

Dakle, slanje mejla nema veze sa HTML/CSS-om sto znaci da temi nije mesto u ovom forumu. Reci sta ti je od server-side tehnologija (PHP/ASP.NET/...) dostupno pa da prebacim temu u odgovarajuci forum.
[ esnaff @ 27.03.2012. 11:57 ] @
Govorim napamet ali mislim da je PHP dostupan .....PHP 5.3
Baze podataka nisu dostupne.
[ esnaff @ 29.03.2012. 01:33 ] @
Ok Aleksandre, Hvala.

Ima li ko neki savet kako bi se izvelo ovo?
Predpostavljam da je koncept prilično jednostavan pa i da se široko koristi pa bi konkretni primerni u mom slušaju bili od velike koristi.