[ slobo123 @ 28.03.2012. 18:22 ] @
Pozdrav,
zanima me vasa iskustva u vezi "odesk" poslova,

-koja kartica treba da se poseduje i u kojoj banci treba da se otvori?

-koji su poslovi za pocetak najlaksi?
[ Marcus Naissus @ 03.04.2012. 00:00 ] @
Meni se uopšte ne sviđa kako je oDesk osmišljen, a evo i zašto...

Ne sviđa mi se što poslodavac postavi ponudu za neki posao, pa onda ljudi ostavljaju komentare u kojima svako sebe hvali, a na kraju posao često dobije onaj koji sebe najviše nahvali i ponudi najnižu cenu.

Smatram da je taj sistem izezetno loš i za poslodavca (jer on ne može realno da zna ko koliko kvalitetno radi kad čita komentare u kojima svako sebe hvali) i za radnike (jer zbog onih koji nude da rade nešto jeftino i oni moraju da rade za male pare, čak i ako rade kvalitetnije od većine).

Mnogo mi se više sviđaju sajtovi koji funkcionišu kao prodavnica, to jest sajtovi gde ti ne moraš da juriš poslodavca i da hvališ samog sebe, nego lepo staviš svoje ponude na svoj profil, ljudi vide koliko je to dobro na osnovu primera koji si pokazao u video klipu i na osnovu onoga što su drugi napisali o svakoj tvojoj ponudi, pa onda naruče. Znači, kao na Fiverru što je, samo što je Fiverru mana što radi samo sa PayPal.


A što se tiče toga koji poslovi su najlakši za početak... to zavisi od slučaja do slučaja. Vidi šta se nudi, pa proceni šta je tebi najlakše da radiš i šta bi pristao da radiš za iste pare kao neki Indijac (jer teško da ćeš da dobiješ posao ako budeš tražio više).

Da bi ti podizao pare od zarade preko neta, možeš da izvadiš onu VISA karticu za plaćanje preko neta iz Intese.
[ chale04 @ 17.05.2012. 21:45 ] @
Pa pazi ovako,

ja sam se prijavio za par poslova, vecina su bili za SEO i keyword research,

i naravno bilo je preko 20 ponuda, u 70% slucajeva uzimaju osobe koje iza sebe imaju odlican portfolio, ili stoje iza neke agencije.
Znaci dokazivanje o tome koliko znas da radis je pod obavezno.

Ne bih da te obeshrabrujem ali veoma je tesko probiti se, zato sto je odesk mnogo razvijen i vec ljudi imaju po 100 pa i do 300, 400 odradjenih poslova. U sustini kad te vide da nemas ni jedan odradjen posao ili par, mala je verovatnoca da ti posalju odgovor.

Inace, sto se placanja tice, moneybookers je solidno resenje.

imas jos par sajtova slicnih odesk-u , freelancer.com isto nije los.

Jedino sto je kod Odeska dobro je da mozes da uzmes baner na kome pise hire me on odesk, stavis na svoj sajt i to je odlicno.
[ lala_land @ 22.05.2012. 14:17 ] @
Nedavno sam upoznala lika koji se prijavio na taj sajt jos pre godinu dana, i iz njegovog iskustva njemu se to svidja. On je bukvalno bio duduk za web dizajn i programiranje, ali je uzeo neke knjige i ucio... Posle nekog vremena se tu prijavio i poceo da dobija poslice, sve malo po malo, dok nije nakupio bogat rezime, i sad radi vise poslova istovremeno i zaradjuje dovoljno da izdrzi cetvoroclanu porodicu, bar tako kaze. I meni se svidela ta ideja (s obrizom da je u danasnje vreme naci ok posao sa fiksnom platom i normalnim radnim vremenom skoro nemoguce), pa sam otisla na taj sajt i prostudirala ga. Ima jako puno ponuda, kolko fake tolko i real deal, al sve je to meni nekako nestabilno i sumnjivo. Verujem da moze da se zaradi dosta, ukoliko imas strpljenja da se guras i prijavljujes i radis konstantno kako bi imao dobru podlogu. Ja cu se prijaviti tamo i pokusacu da odradim s vremena na vreme neke poslice koji mi odgovaraju, jer za sad i onako imam dosta slobodnog vremena kao nezaposlena i cisto kao neki back-up, koju kintu i iskustvo. Al ne bih se previse oslanjala na to, ipak...
[ balavi @ 22.05.2012. 17:00 ] @
@lala

kako si upoznala tog lika, licno ili online, ako je pod 1, onda moz lako da proveris da li manda za izdrzavanje porodice i prihode
[ alen nikolic @ 25.07.2012. 07:09 ] @
Kao pocetnik mozes da prekucavas tekstove ili sredjujes tabele.
Mozes i neke copy paste poslove, kopiranje podataka sa jednog sajta na drugi, ubacivanje lokacija na google map...

Kada biras posao pogledaj da bude placen po satu, jedino si tako siguran da ce ti platiti.

Nemam neko pozitivno misljenje o oDesk-u, niti sam nesto tamo zaradio :-)