[ degojs @ 29.03.2012. 15:42 ] @
Over the years, one thing has been very hard to grasp for some people: the fact that people want smartphones with 4.0"+ screens. These 'some people' seem to believe that because Apple chose a 3.5" display, any display size that isn't 3.5" is wrong.

Keep that in mind when you read Samsung's latest little communiqué: the Korean giant has sold (not shipped, sold) more than 5 million Galaxy Notes. Which has a 5.3" screen.

...

Of course, it can't be because people want devices with larger displays. No, that's impossible - Apple hath stated that 3.5" is the optimal display size, and any other size is therefore wrong and deserving of ridicule.

...

http://www.osnews.com/story/25..._it_people_want_larger_screens
[ mulaz @ 29.03.2012. 16:34 ] @
A moj desire HD samo 4.3'' :/
[ Slobodan Milivojevic @ 29.03.2012. 17:06 ] @
Ma šta li ja radim s Nexus S Ima samo 4''

Mada evo gledam Galaxy Nexus s 4.6'' on fizički nije mnogo veći, ali je ekran od kraja do kraja, što mislim da može da mi napravi problem u smislu da ne mogu da dohvatim do vrha ekrana palcem... Ne znam šta drugi misle o ovome?
[ JankoNIS @ 29.03.2012. 18:24 ] @
Od kada koristim Note, primetio sam da mi palac lagano ali neumitno dobija na duzini. Nokte secem redovno. Nameravam da u trenucima kada sam sam za dodirivanje ekrana pocnem da koristim onu stvar, kako bi se efekat i tu primetio.

Sve je stvar navike. Veci ekran zahteva ponekad rad sa dve ruke, ali na to se naviknes posle par sati. Ipak je ono sto se dobija daleko ispred ergonomije. Na kraju krajeva, niko i nije rekao da svi telefoni treba da se koriste jednom rukom.
[ xtraya @ 29.03.2012. 21:16 ] @
Note je keva... sa ICS je prava stvar :) doduse unofficial ali radi

Mada iskreno, klot android mi se vise svidja (neksus je tako cool) , jednostavno stock firmweri samsunga imaju toliko budalastina koje samo trose bateriju
[ bakara @ 29.03.2012. 21:46 ] @
Citat:
degojs: - Apple hath stated that 3.5" is the optimal display size, and any other size is therefore wrong and deserving of ridicule.

...

http://www.osnews.com/story/25..._it_people_want_larger_screens

To je izjava mislim iz 2007. god a za to vreme se puno toga promenilo, recimo danas je 3.5" minimum, ali 5" je po meni stvarno preveliko...

Moj ekran ima 4.3" pa mi cesto isklizne iz ruke kada pokusavam jednom rukom da ga koristim.
[ degojs @ 29.03.2012. 22:04 ] @
^Pa i dalje se oni drze tog pravila, koliko mi je poznato, nisu izbacili modele sa vecim (ili manjim) ekranom, itd, zar ne?


Citat:
recimo danas je 3.5" minimum


Eto vidis. Ko to kaze? Apple. Evo ja koristim telefon sa manjim ekranom, iskreno, nista mi ne smeta. Ne bi mi smetao ni veci ekran (koristio sam kratko telefon sa 4.3" ekranom, isto OK).
[ degojs @ 29.03.2012. 22:07 ] @
Citat:
jednostavno stock firmweri samsunga imaju toliko budalastina koje samo trose bateriju


Ne znam bas. Moj sugavac radi OK, ja nikakvih problema sa baterijom nemam. A za ovaj Note koliko sam gledao prikaze na YT, svi su zadovoljni sa baterijom.
[ xtraya @ 29.03.2012. 22:45 ] @
Degejs, udji top u shellu pa vidi kakvu shumu procesa uvaljuje samsung... na unofficial ICS / Rocket sve je daleko manje, i traje baterija bar 30% duze... naravno ako ne instaliras Skype ubicu baterije :)
[ degojs @ 29.03.2012. 23:28 ] @
Ma sta imam ja to da gledam ako radi OK? A i da ne radi OK, ne bih se tim bavio, vec uzeo nesto sto radi OK, npr. Nokia (sa WP7) posto rade bas OK, a dodatno imaju neke zaista dobre fazone kao offline mape i offline turn-by-turn navigacija (nije potreban uopste data plan), itd.

Ti si kao oni likovi sto uvek teraju neke registry cleanere i ko zna sta sve ne.. i onda na kraju zaxebu celu stvar :-)
[ z@re @ 30.03.2012. 02:46 ] @
Dobro ti govori xtraya. Instalacija nekog "clean" Androida ala CyanogenMod ti ne moze naskodit, ako ta distribucija podrzava tvoj model mobitela. Recimo, moj Galaxy i9000 radi nevjerovatno bolje sa CM 7.1 nego sa bloatwareom koji je Samsung isporucio. Brzina odziva interfejsa, brzina dizanja programa i potrosnja baterije, je jednako bitna i na "sugavcu" kao i na high-end telefonu.
[ degojs @ 30.03.2012. 04:21 ] @
Pa blago tebi tebi onda, a ja nemam nameru da cackam nesto sto mi radi OK.
[ Flo33 @ 30.03.2012. 14:34 ] @
Evo upravo pisem post sa Notea. Iako sam se zgrozio njegovom velicinom kada ga je kolega kupio, i tada sam smatrao da je moj iP4s ne premali, nego da je rezolucija prevelika, i nezgodan je za cestu upotrebu mejlova i brauzera. Jednostavno je jako tesko koristiti za citanje bilo cega duze vreme (od 10akminuta). Uzeh Note, i samo cu reci jedno. Na manje od 5 inca ne idem vise. Eventualno 4.5 ako ostatak hardvera pravi razliku. Note je za mene savrsen. I nije problem koristiti ga, sta vise 70% vremena ga koristim s jednom rukom. Naravno da je brze i lakse sa dve, ali nije neki problem ni jedna. Kao sto napisa neko, mala cena se plati. Poz
[ Ivan Dimkovic @ 30.03.2012. 15:15 ] @
Citat:

The Galaxy Note confirms it: people want larger screens


Potvrdjeno je i da medvedi ke*jaju u sumi - newsflash!

Note je prodat u 5 miliona primeraka, za vreme za koje se neki drugi telefoni prodaju u desetinama i desetinama miliona primeraka.

Sta to pokazuje?

Da odredjeni % ljudi preferira 5" ekran... Taj odredjeni broj ljudi je verovatno nekoliko % uzevsi u obzir broj prodatih takvih telefona u odnosu na manje. Svakako ne mainstream, ali sasvim dovoljno da zavredjuje proizvodnju takvog telefona, sto je Samsung i uradio. Rade ljudi domaci.

Siguran sam da neki % ljudi, verovatno manji od ovoga, hoce 7" ekran na telefonu... neki % ljudi hoce 2" ekran na telefonu... koliko ljudi, toliko i preferenci za velicinu ekrana.

Sve stvar ukusa, kao i skoro sve u zivotu uostalom.
[ cyofee @ 30.03.2012. 15:26 ] @
Treba naglasiti da za Samsung "prodato" znači prodato preprodavcu, a ne mušterijama.

Onomad je bilo 2 miliona "prodatih" Galaxy Tabova, a ustvari su korisnici kupili samo 20 hiljada.
[ bakara @ 30.03.2012. 17:11 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic

Siguran sam da neki % ljudi, verovatno manji od ovoga, hoce 7" ekran na telefonu... neki % ljudi hoce 2" ekran na telefonu... koliko ljudi, toliko i preferenci za velicinu ekrana.

Sve stvar ukusa, kao i skoro sve u zivotu uostalom.

Vrlo tacno receno, eno sony-ericsson gura onu experia mini seriju sa malim ekranima i velikim rezolucijama i to se isto prodaje odlicno, i sad treba da zakljucimo da ljudi hoce manji od standardnih ekrana...
Sigurno da je udobniji surf na 5" ali telefoniranje...sumnjam, cigle su uvek kratko bile u modi.

Izmedju note i s2 ja bih radije uzeo s2.
[ Flo33 @ 30.03.2012. 20:19 ] @
Za telefoniranje i ne treba veci ekran od 2". Kada se setim nokie 8100 ako se ne varam. Koje odusevljenje "velicinom" :)

Samo ne bih se slozio, jedan od najpopularnijih telefona je bio i hd2, zajednica i danas se petlja sa njim, a i cenu drzi. Dok realno bolji htc desire nije uspeo da dosegne taj nivo nikada. Mada je po meni jedan od najergonomicnijih telefona novije generacije.

Kako vreme leti.. kada se setim prvog telefona, erikson 810? Pa sledeci panasonik, trans, 4 boje ekrana :)

Meni trenutno Note odgovara u svakom smislu, kazem, i ako sam mislio da je uzasno veliki. Ko je zainteresovan u svakom slucaju treba da ga isproba po dzepovima, kuckanje, itd..

[ degojs @ 31.03.2012. 02:09 ] @
Citat:
Treba naglasiti da za Samsung "prodato" znači prodato preprodavcu, a ne mušterijama.


Ne, to je ono sto je Apple okrenuo i poceo "shipped" da prikazuje kao "sold", pa su i ostali prihvatili.

Ali u ovom slucaju, Samsung je bas potvrdio da je zaista prodato 5+ miliona Note uredjaja.


Citat:
Za telefoniranje i ne treba veci ekran od 2"


Namece se zakljucak da ljudi onda ne kupuju ovakve telefone da bi samo telefonirali.
[ degojs @ 31.03.2012. 05:57 ] @
Citat:
vrlo tacno receno, eno sony-ericsson gura onu experia mini seriju sa malim ekranima i velikim rezolucijama i to se isto prodaje odlicno, i sad treba da zakljucimo da ljudi hoce manji od standardnih ekrana...


Pa pokusaj bar da ne pobijas sam sebe u 2 poruke na istoj temi, malopre si napisao:

Citat:
recimo danas je 3.5" minimum


Ebi ga, ili je 3.5" minimum (a sto bas 3.5"? :)))) ili se i manji prodaju odlicno..


[ Flo33 @ 31.03.2012. 12:09 ] @
Citat:
degojs: Namece se zakljucak da ljudi onda ne kupuju ovakve telefone da bi samo telefonirali.


Meni licno da. Najvise 20% koristim bas za telefonske razgovore. Tako da primedba da glupo deluje dok se drzi uz uho meni i ne pije vodu. I od tih 20% pola vremena je provedeno u autu, ili stanu/kancelariji gde ga i ne drzim pored glave..

Kada bih telefon iskljucivo koristio za telefoniranje ne bih dao vise od 30 evra za isti..
[ Zoran Milovanovic @ 31.03.2012. 14:48 ] @
Nemate vi pojma. 3.5" je idealno, ne minimalno, ne maksimalno vec idealno i tacka. Rece jedan i milioni ga sledise.
[ bakara @ 01.04.2012. 12:10 ] @
Citat:
degojs: Ebi ga, ili je 3.5" minimum (a sto bas 3.5"? :)))) ili se i manji prodaju odlicno..

Ne znam samo sta nisi razumeo, ili namerno izvrces moje reci...

Sony pravi experiu sa 3.2" ekranom i to je veoma trazen telefon, 3.5" i dalje nije mali ekran vec je i dalje velicina od koje krecu veci modeli, po meni za 800x480 je minimum 3.5" sto je trenutno neki optimum.

Citat:
degojs: Namece se zakljucak da ljudi onda ne kupuju ovakve telefone da bi samo telefonirali.

Naravno da nije samo za telefoniranje, ali dzaba ga bilo ako mu ta primarna funkcija telefona nije jednostavna, ako ga ne mogu lepo smestiti u dzep, lako okrenuti broj, i lepo drzati na uvetu.
[ degojs @ 01.04.2012. 15:06 ] @
Citat:
Ne znam samo sta nisi razumeo, ili namerno izvrces moje reci...

Kako izvrcem, kada sam lepo citirao sta si napisao?

Citat:
Naravno da nije samo za telefoniranje, ali dzaba ga bilo ako mu ta primarna funkcija telefona nije jednostavna, ako ga ne mogu lepo smestiti u dzep, lako okrenuti broj, i lepo drzati na uvetu.

A otkud ti da ne mozes?

Pa pogledaj malo prikaze na YT.
[ bakara @ 01.04.2012. 15:45 ] @
Citat:
degojs: A otkud ti da ne mozes?

Pa pogledaj malo prikaze na YT.

Nisam ni rekao da ne moze, meni u dzep jedva stane ovih 4.3", kada zazvoni ne mogu da ga izvadim iz dzepa, kada vrtim meni jednom rukom i pokusam da dodirnem suprotnu ivicu hoce da ispadne iz sake, koriscenje u kolima je tako da cesto zavrsi na patosu...sa 5.3" je sve to jos gore, i ako priznajem da je surf sa njim bolji, ali tada se koristi sa obe ruke.
[ degojs @ 01.04.2012. 17:54 ] @
Ja sam koristio 4.3" telefon i nisam imao te probleme. Problem izvaditi iz dzepa? Au. Zavrsi na patosu u kolima jer je 4.3"?

Ma vazi..
[ Zoran Milovanovic @ 01.04.2012. 20:07 ] @
Priznajem da sam imao malo problema da se naviknem na ekran od 3.7", ali od kada sam to savladao, nije mi problem da baratam sa 4" niti 4.3", takodje ni sa manjim od 3.7" - osim sto mi je cudan osecaj. Cak sam se bez ikakvih problema snasao i sa G Nexus od 4.65".

Mnogo veci problem je baratati sa 3.2" rezisitivnim ekranom nego sa kapacitivnim ekranima vecih od 4". Samim tim i celim uredjajem.

Iskreno nisam neki fan ogromnih ekrana na mobilnim telefonima, ali mi je drago da imam(o) izbor.
[ bakara @ 01.04.2012. 20:48 ] @
Citat:
degojs: Ja sam koristio 4.3" telefon i nisam imao te probleme. Problem izvaditi iz dzepa? Au. Zavrsi na patosu u kolima jer je 4.3"?

Ma vazi..

Mozda ti imas vece dzepove

ja pricam u svoje ime, ne u tvoje...
[ degojs @ 01.04.2012. 23:58 ] @
Ja ne znam kako neko uopste moze da pravi neku bitnu razliku izmedju 3.5" i 3.7", pa cak i 4.0".. sta je to.. 0.2" ili 0.5" razlike, uh. Pa ni 4.3" nije daleko od 3.5".

Ali uopste, proglasavati 3.5" kao neku "optimalnu velicinu trenutno".. mislim da je jasno otkud takav stav.
[ bakara @ 02.04.2012. 09:34 ] @
Citat:
degojs

Ali uopste, proglasavati 3.5" kao neku "optimalnu velicinu trenutno".. mislim da je jasno otkud takav stav.

To je gore rekao u sali @Zoran, a ne ja, ali je tvoja mrznja tolika da ni to nisi video...

Citat:
degojs: Ja ne znam kako neko uopste moze da pravi neku bitnu razliku izmedju 3.5" i 3.7", pa cak i 4.0".. sta je to.. 0.2" ili 0.5" razlike, uh. Pa ni 4.3" nije daleko od 3.5".

Ja i ne pravim razliku izmedju 3.5 i 3.7, galaxy note ima 5.3" (o njemu je valjda tema) sto dodje 13.5cm sto je preveliko za bilo ciji dzep.
[ Nedeljko @ 02.04.2012. 11:38 ] @
Citat:
bakara: To je gore rekao u sali @Zoran, a ne ja, ali je tvoja mrznja tolika da ni to nisi video...


Izvini, a gde je to degojs napisao da si to ti napisao, a ne Zoran. Koliko vidim, degojs samo komentariše tuđe poruke.

Citat:
degojs: Ja ne znam kako neko uopste moze da pravi neku bitnu razliku izmedju 3.5" i 3.7", pa cak i 4.0".. sta je to.. 0.2" ili 0.5" razlike, uh. Pa ni 4.3" nije daleko od 3.5".


Ako u bus/ttramvaj/trolu može da stane n putnika, onda može i n+1. Što je veće n, to je manje, tako da "ima mesta".
[ z@re @ 02.04.2012. 13:26 ] @
Citat:
bakara: Ja i ne pravim razliku izmedju 3.5 i 3.7, galaxy note ima 5.3" (o njemu je valjda tema) sto dodje 13.5cm sto je preveliko za bilo ciji dzep.


To jel preveliko ili nije pusti na odluku vlasniku djepa.
[ Flo33 @ 02.04.2012. 17:03 ] @
Sada da ne zvuci da branim svoju investiciju, ne, jer sam investirao takodje i u iPhone, iskreno, one bumpere i ostala s**** ne bi davao na onako lep telefon, ali njegova krhost zahteva zastitu, tako da sam imao neki pouch, koji ima svrhu upijanja udaraca. na noteu ne drzim nista jer je na bateriji plastika koja se jako tesko slomi, grebe se, ali to mi nije ni bitno toliko. Tako da u dzep od farmerki priblizno isto dodje. Ok, mogao bih i iphone drzati naked, ali govorim o nekoj svakodnevnici kod mene. I jedna bitna stvar, sa manjeg sam lako otisao na veliki ekran. Suprotno.. ne znam kako bih. kada uzmem iphone, desire.. smesni su mi.

Dovoljno je to sto sam uz iphone nosio i htc, i koristio ga za sve vantelefonske aktivnosti. Sada ne znam ni gde mi je.

Stvar ukusa, meni to odgovara..