[ programerns @ 30.03.2012. 13:21 ] @
Posto zelim da krenem da ucim C jezik (necemo o tome zasto bas C), a nemam pojma ni kako da dodjem do "alata" Kontam da je glupo da pitam kako da skinem i instaliram najnovijju verziju C jezika, posto se valjda jezik ne skida.. E sad, ne razumem sta je to sto treba da se skine? Pominju se neki kompajleri, razvojna okruzenja, notepad ++...Kako ja da znam sta mi treba, koje su aktuelne verzije, sta se najvise koristi, jer hocu sto pre da krenem sa ucenjem? Hvala unapred na toleranciji rekao bih..
[ the_tosic @ 30.03.2012. 13:25 ] @
Mislim da ti je najbolje da uzmes Visual Studio express ( http://www.microsoft.com/visua...10-editions/visual-cpp-express )
Prost je za koriscenje, a ima gomilu mogucnosti koje ces koristiti kad pocnes nesto ozbiljnije da radis.
Visual studio je verovatno najrasprostranjeniji IDE za C/CPP na Windowsu.

[ programerns @ 30.03.2012. 13:36 ] @
Ok, hvala na konkretnom odgovoru. Ja sam mislio da je taj Visual C++ 2010 express samo za C++, a da nije i za C. Znaci instaliram to, uzmem knjigu, tutorijal i krenem? To je sve sto mi treba?
[ the_tosic @ 30.03.2012. 14:04 ] @
Da, skines, instaliras Visual Studio.

Za "pisanje koda"
New project -> Win32 console application -> Application Settings -> Empty project -> finish
Onda na Source Files desni klik -> Add New Item -> c++ file (.cpp) -> imenuj novi fajl sa extenzijom C i to je to

Za "pokretanje koda"
Debug -> Start Debugging

Ovo ti je za sam pocetak, posle nadji i neko uputstvo za VS, znacice ti dosta!
[ programerns @ 30.03.2012. 14:09 ] @
OK, hvala puno.. Pozdrav!