[ Dno @ 28.02.2004. 00:03 ] @
pozdrav svima
pruzila mi se mogucnost da otvorim igraonicu ovde kod mene u Banja Luci i izganjao sam kredit kod jedne firme pa bih zamolio vas da mi sastavite konfiguraciju u vrijednosti oko 1000 km (50 km manje vise)

ovde je cjenovnik te firme (imaju mali izbor komponenata ali su zato povoljni za kredit, sta da se radi) http://www.ze-com.net/cjenovnici/cjenovnik.htm

ne treba mi flopy, cd rom, modem

moja konfiguracija bi izgledala ovako:

SAMSUNG SyncMaster 753dfx Flatron
DDR 256MB PC 2700 kingmax
CPU AMD Athlon XP 2200+ 256k cache fsb 266
GlacialTech Igloo 2510 Pro
HDD 40 GB WESTERN DIGITAL, 7200 RPM, 2MB
MB MATSONIC MS8167C, KT333, SckA
VGA ASUS V9200SE ATI RADEON9200, AGP 8X,TVOUT 128MB
D-LINK Mrežna kartica 10/100

interesuje me da li ova graficka moze podrzati sve igrice, da li je CPU dovoljan i sto se tice ove maticne kakve su njene performanse, je li skroz losa, koju biste mi vi preporucili a da se uklapa u cijenu
[ sasa022 @ 28.02.2004. 00:35 ] @
Ploca je sasvim OK ako radi sa DEFAULT podesavanjima.( Kolega mi ima 10 komada u igraonici )
Uzmi malo jace graficke da bi mogle da " guraju" i najnovije igre (sa jacim setovanjima ).Nemoj kupovati SE verziju kartica ( pogledaj malo forum ima objasnjenje )

I HDD bi mozda trebli da budu veci,ako planiras vise igara ( treba dosta virtuelnih CD-ova )

Monitori ... dovoljni su i 753s.
[ Mad_mangod @ 28.02.2004. 07:32 ] @
Konfiguracija je OK
ali ti ne treba TV-out na frafickama!!
[ BeastMaster @ 28.02.2004. 10:42 ] @
Sve novije kartice imaju na sebi TV Out, tako da to baš i nije stvar izbora.
[ pctel @ 28.02.2004. 14:30 ] @
Konfiguracije su dobre. Ne treba ti mrezna karta DLink, na ploci je mrezna koja se pokazala kao bolje (jeftinije) resenje.
[ dzezer @ 28.02.2004. 16:02 ] @
Konfiguracija ti je uredu samo mogao si uzeti bar jos 128 MB memorije vise.
Bolje ce raditi a povisit ce ti cijenu za 50-tak KM
[ sasa022 @ 28.02.2004. 19:12 ] @
Citat:
pctel:
Ne treba ti mrezna karta DLink, na ploci je mrezna

Super primedba pctel,ja stam to prevideo.Integrisane mrezne rade bez problema.

I da dodam - misevi neka budu opticki.Svi modeli sa kuglicom se veoma brzo uprljaju,pa ih je neophodno cistiti svaki dan.
[ Dno @ 28.02.2004. 20:35 ] @
nisam siguran u to da rade bez problema tako da cu ipak uzeti poznato ime D-link kartice
da li su ove graficke pouzdane
VGA MANLI GF FX5200 128MB DDR TV-Out
ja sam cuo da ove 5200 nisu nesto pouzdane
[ BeastMaster @ 28.02.2004. 20:50 ] @
Nije fx5200 ne pouzdana kartica, samo nije uopšte "jača" od mx440 kartica, s tim da kao ima dx9 podršku.
[ pctel @ 28.02.2004. 21:22 ] @
Citat:
nisam siguran u to da rade bez problema tako da cu ipak uzeti poznato ime D-link kartice

Kupi jednu pa proveri. Neka iskustva govore da su integrisane kartice pouzdanije od PCI. Ako to prekasno primetis, mozes samo da ih izvadis i bacis, jer ih ne mozes nikom prodati zato sto sve novije ploce imaju integrisanu mreznu. Mozda su tako tvom prodavcu ostale visak, pa ne zna sta ce sa njima... Bolje za sada bez njih, kasnije ako mislis da treba dodaj.
[ Dno @ 28.02.2004. 21:33 ] @
onda cu uzeti fx 5200 128 mb
CPU AMD Athlon XP 2200+

jel moze to ova matsonic ploca da podrzi ???

a sto se tice mreznih kartica, ako budem imao problema sa integrisanom onda moram 10 racunara da vozim da ugrade ove d-linkove, samo zato sto ne smijem otvarati kuciste dok je komp pod garancijom
ali ova ploca je totalno losa tako da je onda sigurno i mrezna kartica takva
[ au3pm.deda @ 29.02.2004. 12:58 ] @
Ploca ce izdrazati i to valajno!... ALI PRE SVEGA..
OBAVEZNO SKINI NAJNOVIJE DRAJVERE ZA PLOCU SA MATSONIC SITE-A!!!!!! Razlog: drajveri koje dobijesh na CD-u nisu najbolje napisani, tako da ce ti praviti mnogo problema sa XP-om i posle svake zahtevnije igre komp ce ti se resetovati (primer GTA:VC, NFS UG, Unreal 2003 itd...). Sa Win2000+SP4 necesh imati takvih problema, jer sve radi savrsheno.... Elem, ja imam 20 kompova sa MS8167+ plocama i GF FX5200 128DDR (Eagle), 256DDR NCP, HDD Maxtor DiamondMax9 80Gb, i za sada rade kako treba vec 4 meseca.... Sad sam uzeo na probu MS8188+ plocu koja takodje radi odlichno (ima AGP 8x podrsku, shto je pametniji izbor, a razlika u ceni je oko 5-6eu).... ako imash problema sa plocom javi....

Savet: uzmi 80Gb i 512DDR, ako mozesh jer ce sve da ti mnogo bolje radi i OBAVEZNO podeli disk na 3-4 particije (C: 4Gb*NTFS "System", D: 35Gb*NTFS "Igre", 30Gb*NTFS "VCD+IGRE", 10Gb NTFS "Backup") i stavi Win2000+SP4 radice mnogo bolje....
[ Dno @ 29.02.2004. 13:20 ] @
havala na savjetima i da te pitam
1. jel koristis ti integrisanu mreznu ili si kupovao PCI kartice
2. koji je procesor kod tebe
3. zar nije bolje da ja onda uzmem p4 celeron 2.0 Ghz koji je samo 5 eura skuplji od athlona XP 2200+ koji radi na 1.8 Ghz
[ VRider @ 29.02.2004. 13:21 ] @
Citat:
a sto se tice mreznih kartica, ako budem imao problema sa integrisanom onda moram 10 racunara da vozim da ugrade ove d-linkove, samo zato sto ne smijem otvarati kuciste dok je komp pod garancijom

Ne smes otvarati kuciste dok si pod garancijom?! Menjaj prodavca. Zasto bi ti bilo gde vozio bilo sta? Ja odrzavam dve igraonice i mogu da radim sa kompovima sta hocu. Ako komp ne funcionise mogu celog da ga rasturim, da menjam pojedine komponente, a ako je neka neispravna, mogu samo nju da posaljem i za dan mi salju ispravnu.
A integrisane mrezne rade perfektno. Jos ako uzmes sa integrisanim gigabitnim karticama, gde ce ti biti kraj!
[ Vertygo @ 29.02.2004. 17:28 ] @
Citat:
Dno:
3. zar nije bolje da ja onda uzmem p4 celeron 2.0 Ghz koji je samo 5 eura skuplji od athlona XP 2200+ koji radi na 1.8 Ghz


Nije bolje.Potraži par tema ispod bilo je više reči o ovome.
[ sasa022 @ 29.02.2004. 19:20 ] @
Citat:
Dno:
ali ova ploca je totalno losa tako da je onda sigurno i mrezna kartica takva

zar nije bolje da ja onda uzmem p4 celeron 2.0 Ghz koji je samo 5 eura skuplji od athlona XP 2200+ koji radi na 1.8 Ghz

onda moram 10 racunara da vozim da ugrade ove d-linkove, samo zato sto ne smijem otvarati kuciste dok je komp pod garancijom

onda cu uzeti fx 5200 128 mb
CPU AMD Athlon XP 2200+

jel moze to ova matsonic ploca da podrzi ???

Ako tako smatras sto onda kupujes MATSONIC-a ? Na osnovu cega tvrdis da je ova ploca bas toliko losa ?

AMD je bolji izbor.

Kompjutere ces onda voziti cesto do servisa,ako sam ne smes da ih otvaras.
Razloga je dosta zbog kojih nije moguce drzati komjutere zapecacen godinu dana.
Moras napraviti neki sporazum da imas garanciju,a da smes da otvaras kompjutere kada za tim imas potrebu.

MS8167c ce podrzati ovu kombinaciju,ali graficka kartica mozda nece ispoljiti svu snagu jer na ploci je 4xAGP. ( www.matsonic.com/ms8167c.htm )
I kod FX5200 kao i kod ATI-ja postoje verzije sa 64-bitnom i 128-bitnom magistralom,pa imaj i to u vidu.
[ Dno @ 29.02.2004. 20:24 ] @
Citat:
sasa022:
I kod FX5200 kao i kod ATI-ja postoje verzije sa 64-bitnom i 128-bitnom magistralom,pa imaj i to u vidu.


mislim da nisam najbolje razumio
[ Dno @ 29.02.2004. 22:57 ] @
ipak sam se odlucio za maticnu plocu ASUS A7N8X-X i interesuje me da li ona ima integrisan lan i ako ima kakav je i interesuje me da li ona da podrzi samo DDR PC 3200 ili moze do PC 3200

graficku koju imam u ponudi je
VGA MANLI GF FX5200 128MB DDR TV-Out
MANLI je iz hong konga
jel iko cuo za njega i kakva je razlika izmedju pojedinih brand-ova

[ sasa022 @ 29.02.2004. 23:31 ] @
Procitaj sledece clanke ( da ja ne pametujem mnogo ) pa ce ti mozda biti jasnije.

http://www.sk.co.yu/2003/07/sktd01.html
http://www.sk.co.yu/2003/09/sktd01.html

Pogledaj pisano je i ovde na forumu....
Pogledaj i neke druge uporedne testove pa ces videti razliku u performansama.

Ili da skratim... 64-bitni modeli ( SE,Light... ) imaju losije performanse i sporije su
od 128-bitnih modela.
Sto se tice ploce mislim da gresis i da ces samo dati vise novca ( Ne tvrdim da ASUS nije bolji,ali tesko ces primetiti neke bitne razlike !!! )
MANLI-jevih kartica nema u Srbiji,ili ja nisam cuo.Ima ih u Hrvatskoj i tamo ih bas i ne hvale.( www.forum.hr )
[ sasa022 @ 01.03.2004. 00:21 ] @
Izvinjavam se na omaski- pomesao sam ASUS A7N8X-X ( nForce2 ) i A7V8X-X ( VIA ).

http://yu.asus.com/products/mb/mbindex.htm

ASUS A7N8X-X jeste dosta bolja,ali pitanje je da li performanse koje dobijas njenom ugradnjom opravdavaju duplo visu cenu u odnosu na Matsonic.

( Prihvatam kritiku i zelim da cujem one koji su testirali ovakve "masine" ( doticne ploce ) da daju poredjenje o brzini i performansama )
[ neca @ 01.03.2004. 05:03 ] @
Imam dosta iskustva sa igraonicama i po meni ti je najbojle(nisam siguran da je najjeftinije)
A7V8X-X i G-Force Mx 440(eagle) 64mb ddr-a. To provereno radi i na ovim asusovim plocama,imas integrisane mrezne koje isto lepo rade(koliko me pamcenje sluzi,kartice su realtek)

Inace uglavnom masine koje sam ja radio su sa athlonima na 2000+ sa po 256 ddr-a i samsung 753s (vec uveliko standardizvoanim u SiCg)

Ja sam sa ATI-jevim karticama imao silnih problema,bas su u pitanju te 9200 SE koje nisu htele da rade u kombinaciji sa Asus a7v8x-x cak i pri smanjenju brzine agp-a na 4x.
Sve 4 sam ih vratio.
Sto se tice particionisanja za c: ti ne treba vise od 5 giga.tu neka stoji samo system a na d: stavi 35. tu neka stoje igrice i images od igrica koje ne rade bez cd-a (mada za sve se da naci no cd crack)
Ja na serveru drzim images od svih igrica i programa potrebnih za rad igraonice tako da kroz mrezu sve instaliram.Koristim nero image drive.
Da i sto se tice garancija to ti se nikako ne isplati. Nadji neki kompromis da mozes da otvaras kucista. Na kraju krajeva stedi posao pri instalaciji (uradis jednu mashinu i kloniras na ostalih 9,problemi sa cd key-evima se resavaju u registri bazi).
Pozdrav i srecno!

P.S.
Sto se tice programa za igraoncu obrati paznju na Easy Caffe i Handy caffe,mnogo su mi lepsi nego Cyber Caffe pro...
[ au3pm.deda @ 01.03.2004. 11:02 ] @
Sto se tice Matsonic ploca, ona rade savrsheno u najloshijim uslovima (citaj. treskanje lupanje itd....). Kriticna su prva 2-3 dana dok se ne naviknu. Elem, integrisana mrezna VIA Rhine II se pokazala stabilnom i korektnom. Kao i da napomenem, necesh dobiti neke vidljive razlike u performansama ako uzmesh jacu (skuplju) ASUS plocu. Inace kod mene su procesori AMD Athlon XP 2000+, 2100+ i 2200+, znaci malo sharenila, ali to ne smeta. Javi ako ti treba josh neshto. Pozdrav
[ Dno @ 01.03.2004. 12:54 ] @
Citat:
au3pm.deda:
Ploca ce izdrazati i to valajno!... ALI PRE SVEGA..
OBAVEZNO SKINI NAJNOVIJE DRAJVERE ZA PLOCU SA MATSONIC SITE-A!!!!!! Razlog: drajveri koje dobijesh na CD-u nisu najbolje napisani, tako da ce ti praviti mnogo problema sa XP-om i posle svake zahtevnije igre komp ce ti se resetovati (primer GTA:VC, NFS UG, Unreal 2003 itd...). Sa Win2000+SP4 necesh imati takvih problema, jer sve radi savrsheno.... Elem, ja imam 20 kompova sa MS8167+ plocama i GF FX5200 128DDR (Eagle), 256DDR NCP, HDD Maxtor DiamondMax9 80Gb, i za sada rade kako treba vec 4 meseca.... Sad sam uzeo na probu MS8188+ plocu koja takodje radi odlichno (ima AGP 8x podrsku, shto je pametniji izbor, a razlika u ceni je oko 5-6eu).... ako imash problema sa plocom javi....


zasto uzimas plocu MS8188+ koja ima samo 2 PCI slota kada je bolje uzeti MS8147C koja je 10 eura skuplja os MS8167+ a isto ima AGP 8x podrsku

za tu cu se ja najverovatnije odluciti
[ pctel @ 01.03.2004. 15:34 ] @
Nece ti trebati ni jedan PCI slot. Bolje uzmi Matsonica, A7V8X je dosta problematicna ploca, osim toga ako vec hoces nesto skuplje uzmi NForce2 EPOX 8RDAE, kosta 50-55 i vredi svaki EUR-o... Ako nemas dovoljno para - onda Matsonic, nista drugo.
[ Red Ace @ 01.03.2004. 16:49 ] @
"Sto se tice Matsonic ploca, ona rade savrsheno u najloshijim uslovima (citaj. treskanje lupanje itd....). Kriticna su prva 2-3 dana dok se ne naviknu."

Jel ti to ozbiljno?A kako se ponašaju ta prva 2-3 dana dok se ne naviknu?
Jer baš sam u subotu složio jedan komp sa Matsonic MS8147C+ i par puta mi se resetirao a i XP se malo čudno ponašao - dok mi se čini da danas malo normalnije radi.
[ au3pm.deda @ 01.03.2004. 19:10 ] @
Pazi... Kao shto sam vec napomenuo, najbolje je da prvo skinesh najnovije drajvera sa Matsonic site-a, jer bash nisu najbolje napisani... Meni je puno problema zbog toga pravila MS8167+ pod XP-om, svaki cash reset i sl. (ne)zgode... Cak nije XP hteo da se reinstalira (poznati plavi ekran na pocetku install-a, kao problem sa memorijom). Skinuo sam najnovije drajvere i sve je za sada ok. Ako nishta drugo barem kod Matsonica znam shta su boljke, sklopio sam ih ko zna koliko... Hm, svi srecno rade sa Win2000+SP4, ali shta cesh... Inace prvih par dana se bash cudno ponashaju, ozbiljno... Posle rade odlicno (ako se misli na odnos ulozen novac/performanse).
[ Dno @ 01.03.2004. 22:02 ] @
Citat:
pctel:
Nece ti trebati ni jedan PCI slot. Bolje uzmi Matsonica, A7V8X je dosta problematicna ploca, osim toga ako vec hoces nesto skuplje uzmi NForce2 EPOX 8RDAE, kosta 50-55 i vredi svaki EUR-o... Ako nemas dovoljno para - onda Matsonic, nista drugo.


niko nije spominjao A7V8X vec A7V8X-x koju uzimam sada definitivno ako neko ima nesto lose o njoj da kaze neka kaze
a smece od matsonica necu da uzimam sta god da vi govorili, ova asusova kakva je takva je sigurno je bolja od matsonica
[ Dno @ 01.03.2004. 23:29 ] @
koliko racunara povezujete na jednu uticnicu?
koji program koristite za internet, wingate ili sta vec?

hvala
[ sasa022 @ 02.03.2004. 00:27 ] @
Ja samo vidim da ti stvarno ni sam nisi siguran sta ces da kupis.
Prvo si bio za MS8167,pa ASUS A7N8X-X,pa MS8147,a sada A7V8X-X. pctel je u pravu,ili uzmi MS8147 ili pravu nForce2 Dual DDR plocu ( Epox ili ABIT ) ili posto tvoj diler ima samo
ASUS onda A7N8X ( bez -X jer A7N8X-X nije Dual DDR )
Koju si graficku izabrao ?

Ako pocnemo da ti delimo savete o programima sigurno ce biti ista situacija kao sa plocama....
[ VRider @ 02.03.2004. 01:34 ] @
Zasto ne bi otisao u neku od firmi koje su se specijalizovale za igraonice i ne prepustis sve njima (ako zelis, mogu ti preporuciti neke sa kojima sam radio)? Oni sve sklope, dodju, montiraju, imas popust, servis, mozes da radis sta hoces (otvaras, zatvaras, sklapas, rasklapas), jedan dan angazovanja njihovog strucnog lica koje bi doslo kod tebe nije mnogo skuplji nego lokalni momci koji bi to odradili. Sistem "kljuc u ruke".
[ Dno @ 02.03.2004. 11:38 ] @
ma na par foruma sam postavio ovo pa svi govore drugacije tako da je sada definitivno odluceno i danas kupujem


o programima cemo kasnije kao i o igricama

i jos nesto ja cu sam da povezujem
[ Dno @ 02.03.2004. 16:10 ] @
imam u ponudi dva switcha koji da uzmem

COMPEX 16-port switch
CANYON 16 port switch
[ neca @ 02.03.2004. 17:46 ] @
Ja ni za jedan od ta dva nisam cuo.
Ja u dve igraonice koristim D-link DES-1016D i skroz dobro rade. U beogradu ih ima po ceni od 75 eura.
[ Dno @ 02.03.2004. 19:50 ] @
e ljudi doslo je do novog obrta
ovaj dobavljac kod koga sam izganjao kredit je poskupio komponente tako da mi je to propalo, ali sam vec nasao drugog
i on naravno ima bolji izbor ploca
i sad se dvoumim izmedju ABIT NF7 i SOLTEK 75FRN2-L
razlika u cijeni je 4 eura
koja je bolja ?
[ VRider @ 02.03.2004. 20:19 ] @
Prestani da se dvoumis i poslusaj moj savet iz prethodne poruke!
[ neca @ 02.03.2004. 21:08 ] @
Abit NF7 bez razmisljanja.... Meni su to predlozili u firmi sad kad sam sastavljao novu konfiguraciju za kuci,kao adekvatnu zamenu za epox 8kra2.
Ja na svojoj mashini trenutno imam prastaru Abit Zm6 ;) i ekstra sam zadovoljan abitom iako ga u zadnje vreme nesto nema...
[ Dno @ 02.03.2004. 22:35 ] @
Citat:
VRider:
Zasto ne bi otisao u neku od firmi koje su se specijalizovale za igraonice i ne prepustis sve njima (ako zelis, mogu ti preporuciti neke sa kojima sam radio)? Oni sve sklope, dodju, montiraju, imas popust, servis, mozes da radis sta hoces (otvaras, zatvaras, sklapas, rasklapas), jedan dan angazovanja njihovog strucnog lica koje bi doslo kod tebe nije mnogo skuplji nego lokalni momci koji bi to odradili. Sistem "kljuc u ruke".


1. nema se para
2. ja sam iz banjaluke
3. kakvo strucno lice ja sam strucan koliko i oni
4. lokalni momci, pa ja sam taj
[ Dno @ 02.03.2004. 22:40 ] @
Citat:
neca:
Abit NF7 bez razmisljanja.... Meni su to predlozili u firmi sad kad sam sastavljao novu konfiguraciju za kuci,kao adekvatnu zamenu za epox 8kra2.
Ja na svojoj mashini trenutno imam prastaru Abit Zm6 ;) i ekstra sam zadovoljan abitom iako ga u zadnje vreme nesto nema...


ok
onaj cova sto radi tamo odmah mi je predlozio ovu soltekovu, kaze da on ima iskustva sa igraonicama i da je ta najbolja za igraonicu, a i sva je u boji sa zutim slotovima
ali kad sam vidio da u ponudi imaju i ovu abitovu ponovo sam neodlucan

a sto se tice graficke neko me je pitao GF FX5200 128 mb
[ VRider @ 02.03.2004. 23:29 ] @
@Dno:
1. Nista nije skupo kao losa kupovina
2. Ako je dobra kupovina nije daleko otici i u neki drugi grad (ja sam zavrsio u BG a zivim u Pirotu - 307km)
3. O tome koliko si strucan, ne mogu reci pouzdano, ali to sto stalno menjas misljenje, dovoljno govori koliko ti imas poverenja u sebe i svoje znanje
4. Ti si lokalni momak. Proceni koliko vredi sat tvog rada, pa pitaj u firmama koje se bave time (igraonice) koliko kosta angazovanje (dodatno) njihovoh ljudi. Iznenadices se.
[ Dno @ 03.03.2004. 09:26 ] @
stalno mjenjam misljenje
moram menjati misljenje kad cujem druga misljenja (to je samo u vezi MB)
jedan dan cujem nesto u vezi te ploce kako je dobra, pouzdana dok drugi dan neko drugi kaze da je ta ploca "smece"
ne mogu shvatiti da ljdi kazu preporucio bih ti matsonica meni se desava da mi se stalno sistem resetuje sam od sebe, ali ja ti preporucujem tu
kao da ljudi pravdaju sebe sto su kupili to smece

nista me ne moze iznenaditi
ja sam po struci elektrotehnicar racunara ali nemam gde da se zaposlim sto implicira da vec sutra ako bude prilike mogu da se zaposlim u nekoj od tih firmi sto dalje implicira da je cijena moga i njihovog rada ista
[ _Neo_ @ 03.03.2004. 13:44 ] @
Sad ću ja da ti odgovorim na ono gore pomenuto pitanje. Uzmi MSI KT4V 266 i na nju stavi 384MB DDR 266 (256+128), uzmi Radeona 9200 ali nikako SE, HD su ti dovoljni od 40GB ali uzmi na 5400rpm pošto se manje greju, a pošto su igraonice uglavnom zagušljive i nemaju neku ekstra ventilaciju to ti treba. Napravi jedan server na kom će ti stojati svi VCD-ovi uz naravno program VirtualDrive ali nađi verziju 7.1.1. ako nemožeš da nađeš daču tio ja link, pošto taj program radi sa diskovima preko mreže. Ovo sve ti kažem iz iskustva pošto radim u jednoj igraonici u Sremskoj Mitrovici i to je dobitna kombinacija. Jedini problem je gde naći Radeona 9200, pošto ih u poslednje vreme ima sve manje i manje. A što se tiče tin nForce2 ploča, batili ih pošto tebi treba nešto što je prvenstveno jeftinu i pouzdano. A kod nas za godinu dana nijedna ploča nije vrisnula kao ni procesori. E da taj XP 2200+ je sasvim ok.

P.S. Nadam se da sam ti pomogao što sam više mogao.
[ Dno @ 03.03.2004. 15:54 ] @
hvala na pomoci
i daj link
[ Dno @ 03.03.2004. 23:09 ] @
racunari su kupljeni pa bih vas sada zamolio da mi kazete, iako ovo nije mjesto, koje sve igrice da instaliram, za koje trebam neke patchove skidati i odakle

ja uglavnom imam ove sve igrice sto se igraju po igraonicama, ali da vidim sta mi nedostaje pa da dignem u cd klubu i narezem

jel se fiifa 2004 i nba live 2004 ne mogu igrati u lanu
[ BeastMaster @ 04.03.2004. 07:10 ] @
Mislim da igrice ipak nisu tema u Hardware forumu.
[ Dno @ 08.03.2004. 20:24 ] @
e ovako danas su mi isporuceni racunari
i umjesto onih manlijevih stavili su asusove graficke geforce fx5200
ja kada sam kupovao pitao sam da li su one manlijeve sa 128-bitnom magistralom i cova je rekao da jesu
a sada ove asusove se tacno zovu
ASUS V9520 Magic GeForce Fx5200 with TV-out 128 MB

da li je ova sa 64-bitnom magistralom ???

evo nasao sam ovaj tekst na netu ali me zbunjuje to sto ovde pise Magic /T

Model iz „Asusa” nosi oznaku v9520 Magic /T 128 MB. Kartica je „niskog profila” i urađena vrlo kvalitetno. Na sebi ima VGA i dva konektora za video izlaz – kompozitni i S-VHS. Naravno, samo jedan je moguće koristiti istovremeno. DVI nije prisutan, a i „niski profil” ne obezbeđuje prostor za to. Inače, ovo je najslabiji FX 5200 model ovog proizvođača, „Magic” u njegovom imenu označava isto što i „Lite!” kod „Gainwarda”, pa i ova kartica koristi samo 64 bita memorijske magistrale. Memorija je nešto brža i radi na 333 MHz, što je opet manje od predviđenih 400. I „Asusu” je ugradio svih 128 MB memorije na karticu kojoj to nikako ne treba. Grafički čip radi na standardnih 250 MHz i opremljen je samo hladnjakom. Kutija je mala, a sadržaj oskudan kao i kod „Gainwardovih” modela. Iako je „Asus” obično vrlo izdašan kada je u pitanju dodatna oprema, ovog puta je očigledno konačna cena bila primarni faktor pa se u kutiji dolaze samo neophodne stvari.
[ BeastMaster @ 08.03.2004. 20:29 ] @
I meni se čini da je to 64-ovro bitna kartica, skini sa neta RivaTune i instaliraj na jednom računaru, RivaTuner prikazuje informacije i o širini memorijske magistrale.

Pozdrav.
[ sasa022 @ 08.03.2004. 22:31 ] @
Dzabe sam se ja trudio i lepo te savetovao da izbegavas SE,Light,Magic.... verzije.
Dobio si karticu koja koristi 64-bitnu magistralu ka memoriji.
Kod GF FX5xxx modela T znaci TV-out,D je DVI, VIVO je VideoIN+VideoOUT
Proveri programom AIDA podatke o grafickoj kartici ( memoriju i gr.procesor GPU )
[ Dno @ 08.03.2004. 23:22 ] @
ma savjetovao si ti mene i ja sam te poslusao
trazio sam sam 128-bitnom i platio za tu, a oni meni ubacili ovo s***** i sada cu da im vratim, pa nek vide sta ce

skinuo sam ovaj RivaTuner ali su mi kompjuteri u igraonici, a ja postujem od kuce
[ sasa022 @ 09.03.2004. 08:03 ] @
Ako si ugovorio i platio za 128-bitni model onda samo napred.Vrati im kartice
pa nek oni misle...
[ Dno @ 09.03.2004. 09:47 ] @
e ovako zvao sam ih zamjenice za par dana dok ih nabave
znaci sada imam
ASUS V9520Magic GeForce Fx5200 128 MB (64-bitna magistrala)
a zamjenice mi sa
MANLI GeForce Fx5200 128 MB (128-bitna magistrala)

kaze cova mi smo na gubitku sto smo ti stavili ove asusove

jel bolje onda asusova sa 64-bitnom mag. ili manlijeva sa 128-bitnom
[ Kodar83 @ 02.05.2004. 12:33 ] @
Moja preporuka za VGA je Saphire ATI RAdeon 9600se,sluzem me vec 6-7 meseci bez problema,a za mrezni switch mogu ti preporuciti Aliyed Telesyn AT8326GB sa 2
GB porta,takav i ja imam.Podji od toga da moras ali pazi moras na prvom mestu imati mnogo dobru i izdrzljivu mrezu.Sve ti ovo govorim iz iskustva.A ploca,procesor...sve ima da ti istera 2200XP,256-512mb DDR,ploca moja preporka MSI jer ja nju koristim,40HDD(Virtual drive ti i uopste ne treba jer za sve igre moze se nalaziti Crack noCD)i to ti je to.