[ miff @ 28.02.2004. 02:18 ] @
Molim vas da mi pomognete,jer vidim da svi vi dobro baratate AS i jos...
Nekih sest meseci se bavim flash-om i napredovao sam!???
Hteo bih da preko Flash-ov exe. S N I M A M i otvaram recimo txt. dokumenta
molim vas pomoc.
Vazno MORA DA BUDE LOKALNO ironija je to sto PHP znam i to funkcionise na net-u ali ja hocu lokalno
[ Nikola Denić @ 28.02.2004. 04:27 ] @
Ok,ok ... lepo je sve to,a bili ti lepo nama malo lepse objasnio nacin na koji ti mislis to da uradis... tj daj ti lepo nama explicitan problem.. pa da diskutujemo ... ;)
[ Ivan Stanojevic @ 28.02.2004. 15:36 ] @
za to sluzi director
[ Nikola Denić @ 28.02.2004. 16:36 ] @
Ma moze i Flash,opet zavisi sta mu tacno treba .. :)
[ miff @ 01.03.2004. 02:44 ] @
Ama ljudi,dobri ljudi hocu da:
napravio sam mali knjigovodstveni prog.tj.kasa i hocu jednostavno da unose
snimim u neku txt.datoteku(koja nije postojeca),ili pak kako da komunicira sa recimo MS Access ALI LOKALNO
[ Ivan Stanojevic @ 01.03.2004. 10:06 ] @
mislim da ne moze direktno naaccess, ali nisam siguran, googlaj..

flash connect access database locally
[ miff @ 01.03.2004. 11:49 ] @
Citat:
Ivan Stanojevic:
za to sluzi director

Sta je sa DIRECTORom
[ Ivan Stanojevic @ 01.03.2004. 18:24 ] @
sa directorom (macromedia director) mozes da uradis to sto ti treba... tj mozes da se kacis na bazu...
[ noviKorisnik @ 02.03.2004. 07:55 ] @
Citat:
Ma moze i Flash,opet zavisi sta mu tacno treba .. :)

Nikola - evo da pretpostavimo da imam u Flashu jednu string promenljivu čiju vrednost hoću da upišem u textualni fajl - objasni i meni i vascelom svetu jednom za svagda šta tačno činiti da se to i postigne!


http://www.macromedia.com/supp...ctionscript_dictionary372.html

Naravno, i ovde se radi o famoznom fscommand - evo jedan detalj
Citat:
Usage 4: In Visual Basic, Visual C++, and other programs that can host ActiveX controls, fscommand sends a VB event with two strings that can be handled in the environment's programming language.

... štogod mu ovo značilo... jer vidim da se umire od želje da Flash radi ono za šta nije predviđen...
Pisanje po disku ne može da obavi sam - nikad nisam probao da napravim rešenje koje to obezbeđuje - sve je posao DOMAĆINA.
.swf nije izvršni fajl (to nije .exe ili slično) - da bi se puštao mora da postoji host koji ga prima u svoje okrilje - bio to browser, strandalone player, director ili neki specijalizovan program koji mu omogućava rešenje zahtevanih operacija.
[ miff @ 02.03.2004. 23:36 ] @
ma bacicu na freeserver,pa vidite(za nekih 3-4 sata),
Nikola tu string promenjljivu treba da sacuvas na hdd recimo kao test.txt
a ksnije to isto da azuriras itd.
[ Nikola Denić @ 03.03.2004. 02:14 ] @
Pazi ne moze to da se uradi preko standalone playera,ali ako koristite screanwaever ili swf studio moze to da simulira....

E sad....ako se to radi za web...onda mora da ide u konbinaciji SWF to php i obratno.... ;)

[ noviKorisnik @ 03.03.2004. 07:42 ] @
Ako se radi za web... kombinacija swf i php može da piše isključivo u fajl sistem na serveru, a nikako na lokalni hdd (osim ako nije u pitanju isti računar).

Slična tema je bila aktualna ovde pre par nedelja: http://www.elitesecurity.org/tema/42912

... jedno rešenje koje koristi Internet Explorer na lokalnom računaru - ako to nije problem - može se doterati do funkcionalnosti (naravno - zaboravi na bazu podataka).
[ miff @ 04.03.2004. 00:15 ] @
Pa kako cu bez baze da sacuvam(SAVE),upisem(EDIT) i ponovo ucitam parametre?
[ noviKorisnik @ 04.03.2004. 08:12 ] @
... pominjanje baze podataka odnosi se na primer koji možeš da pronađeš praćenjem linka teme koji je naveden u mom prethodnom postu.

Znači - to je primer - koji omogućava snimanje teksta iz Flasha u fajl na lokalnom hard disku.
Znači - radi se o snimanju fajla u fajl sistem - što je različit pojam od povezivanja s bazom podataka.

Ovaj primer radi samo ako se Flash poziva iz Internet Explorera - u prevodu - isključivo Internet Explorera, ne iz nekog drugog browsera.


Baza podataka nije neophodna za čuvanje i manipulaciju podacima.

Snimanjem teksta u fajl se čuvaju neki podaci.
Podaci iz tekstualnog fajla mogu da se pročitaju - čak i iz Flasha.
Ovim je omogućena i dinamika jer se u Flashu mogu da se obrađuju i menjaju učitani podaci i potom snimaju ažurni podaci u tekstualni fajl.

Da ponovim - baza podataka nije neophodna za čuvanje i manipulaciju podacima. Iz ovoga ne treba da se izvuče neki zaključak - jednostavno ne.


Ako želiš da ti pomogne prepiska u ovoj temi - preporuka je da učiniš sve da pomogneš sam - da lokalizuješ, izoluješ, jasno predstaviš problem. Uopštavanje problema smanjuje verovatnoću da dobiješ odgovor. Ove napomene već stoje u pravilniku foruma - i zasnovane su na realnim pretpostavkama.

Evo recimo - koje informacije smo dobili:

1. Flashov EXE - snimanje i otvaranje tekstualnog dokumenta.
2. Postoji program i access baza - snimanje unosa u tekstualni fajl ili povezivanje s bazom.

Sada se postavlja pitanje - koji je to odgovor koji bi te mogao zadovoljiti? Probaj makar da odgovoriš na sledeća pitanja:

- Mora li to biti EXE? Ako da - mora li to biti Flashov EXE? Može li to možda da bude Directorov EXE? Ako ne - zbog čega ne?
- Ako ne mora da bude EXE - jedan primer već postoji - da li zadovoljava? Ako ne - zbog čega?
[ Nikola Denić @ 04.03.2004. 17:23 ] @
Ma bre,sta se cimas toliko ... vidis da i on nezna sta hoce i zbog cega to hoce ... ;)
[ noviKorisnik @ 05.03.2004. 09:59 ] @
Čuj - dobije odgovor "možeš to lepo s Directorom" - a onda pita "a bez diše?"

To što sam se upecao da ga ispratim do kraja je već moj problem - a sada je dobio lepa pitanja pa ako se ne usudi da odgovori mogu mirno da spavam.
[ miff @ 05.03.2004. 23:17 ] @
Izvinjenje ES'forumu
Ja vas molim da se ne ljutite,jer sam tek malocas procitao pravilnik ESforuma,sto se tice preoblema resio sam ga pomocu sharedobj. u flashu.
sve jedno hvala vam na trudu i pomoci jer vase sugestije su mi pomogle da pronadjem resenje koje meni treba.
HVALA!
[ Nikola Denić @ 06.03.2004. 14:22 ] @
Molim!