[ plus_minus @ 02.04.2012. 19:50 ] @
Konačno sam (privremeno) stavio tačku povodom izrade već nekoliko puta (s' moje strane) pominjanog sistema za komentarisanje koji se ne oslanja na sql - ni malo.
Samim tim je došao na red moj mali doprinos ili poklon svetu pehapea.
ES članovima, prvenstveno.

Dakle, radi se o besplatnoj verziji sistema za komentarisanje.
Postoji dosta solidan opis samog sistema i šta, gde i kako, u sklopu istog.

Trebalo mi je dosta vremena da sve sklepam i skockam i da budem 99.99% zadovoljan.
Da je neko naručio ovako nešto za neku paru, bilo bi skroz drugačije (brže, jel'te), ali pošto je čista lična volja u pitanju..
Dabome. Niko me nije jurio niti je bilo ko žurio.

Komercijalna varijanta je već u pripremi, a najbitnija razlika između X_adb PRVENCA (besplatne, trenutno gotove verzije) i komercijalne,
jeste u tome što sa besplatnom varijantom, ne postoji CMS niti bilo kakav login ili panel i tome slično.

Sve se edituje ručno.

Omiljeni text editor, pa onda obriši ili dodaj par karaktera - i toliko.
Uz pomoć email obaveštenja, znaćete kada je i potrebno izvršiti interakciju.

Osim te veoma drastične razlike, biće još par sitnica pridodatih, kao što je email subscribe.. itd.
I naravno, od sql-a, ni u komercijalnoj varijanti neće biti ni 0% traga. D:

Da ne pišem ponovo sve ( doduše ne na ingliš lengvidžu, al' nema veze ) kada preuzmete zip i raspakujete, onako kako je i opisano u MUST_READ_ME text fajlu,
imaćete prilike da zađete u svašta nešto opisano povodom sistema i kako se koristi.

Ono što vam nije jasno, a ja zaboravio da udenem u /instructions/ dir, pitajte, ne ustručavajte se.

Nemojte mi zameriti ako naiđete na par gramatičkih ili sličnih grešaka.
Sve u svemu, cenim ga da će svako moći da se snađe.

Počev od php juniora sa malenim predznanjem, pa sve do ludog "Grill Majstora, koji zatvorenih očiju štanca poduže kobaje u razvojnom okruženju"...

Za sve one koji su voljni da probaju, sistemče ili aplikacija se nalazi u prilogu poruke.

I naravno, svako mišljenje/kritika je dobrodošla.

Ona "lošija mišljenja" ili oštre kritike - su više nego dobrodošle.

Dankešen, inFront.

[ plus_minus @ 02.04.2012. 21:10 ] @
I eto, ne onda kad je trebalo, već onda kada je već 99.99% gotovo i započeto sa prezentacijom .. ja uvidim par malih propusta ..
Hoće mene takva sreća odvajkada..

Da ne pridodajem ponovo celi zip..

Oni koji su se kojim slučajem odlučili da probaju sistem, kako bi izbegli e-warning povodom output bufferinga,
neka otvore /x_adb/x_ss.php i neka uklone sledeće (linija 4, na samom početku linije):

Code (php):


else { if(!ob_start('ob_gzhandler')) { ob_start('ob_gzhandler'); }

/* obrisati između prvog singlquota.. ob_gzhandler */

else { if(!ob_start()) { ob_start('ob_gzhandler'); }

 


I to je to..

Ovo gore inače neće praviti probleme, ako ostavite kako jeste,niti će biti bilo kakve informacije o greškama ako je u pitanju test (samo X_adb) u lokalu ili sajt gde nije prethodno pozvan gzhandler.
Sve u svemu, treba izmeniti.

Druga sitnica je vezana za X_adb dogovor između mene i onoga koji koristi skriptu.
To se nalazi na intro stranici u sklopu instrukcija, ako neko proba i taj deo.

Nije linija 422 već 424....