[ samir tursunovic @ 02.04.2012. 19:51 ] @
HDMI kabal prenosi sliku sa mog monitora od racunara ,ali ne prenosi film kada kada pustim vec pokazuje samo crno polje na mjestu playera. Slike prenosi kao i youtube sadrzaje.Radi se o panasonic plasmi fullhd.
Molim za pomoc ako se neko razumije.
[ ladan_burek @ 04.04.2012. 01:05 ] @
Mislim da je do podešavanja izlaza na grafičkoj karti, tvoj problem imaju najviše oni koji koriste klon opciju (vidiš i ikonice sa desktopa). Preporučujem promenu u extended monitor (vidiš samo pozadinu, bez ikonica), ima da proradi..! Moraćeš da prevlačiš mišem player (i sve ostalo) na tv, ali će raditi. Rasteretićeš grafičku i nećeš morati da se smaraš sa raznim overlay podešavanjima u playeru (neophodno ako ostaneš na klon varijanti). Ako nisi u gamerskom fazonu sa jakom grafičkom, obavezno extended monitor. U extended varijanti možeš recimo, da pustiš film na tv da gledaju ukućani a ti da radiš nešto drugo na kompu (gledaš drugi film u drugom playeru, surfuješ po netu itd.)! Nadam se da sam bar malo pomogao.
[ samir tursunovic @ 07.04.2012. 08:32 ] @
Hvala na savjetu,uspio sam,ne pise mi extend monitor, ali je nesto u tom smislu, uglavnom radi bas kako si opisao, ja radim sta hocu na racunaru, a minimiziram film koji se gleda na tv u drugoj sobi. Zvuk mi doduse ne prenosi, jer je Nvidia graficka i ima samo DVI, ali iskombinovacu nesto sa RCA kablom sa zvucne na TV bitno je da je slika prenesena.

Pozdrav i puno hvala za dobar savjet.