[ sttevann @ 02.04.2012. 20:02 ] @
Ne znam da li iz naslova moze da se provali sta me zanima, pa cu probati da ukratko objasnim.

Ovako, moj zet je u Nemackoj rodjen, roditelji su Srbi, on ima dvojno drzavljanstvo, tamo zivi, ozenjen je mojom sestrom, i imaju dvoje dece.
Iz nekog glupog razloga je njemu poceo da stize poziv za vojsku ovde, tamo negde devedesetih (zato sto se jednom iz glupiranja prijavio da brani Srbiju ako nesto prigusti, ili tako nesto, pa su ga evidentirali, inace mu ne bi ni slali), i niko nije primao te pozive, posto je on tamo. Medjutim, jednom je njegova sestra debilka to potpisala, i od tog trenutka on nije smeo vise da dolazi. To je bilo negde 2001, kad je poslednji put i bio ovamo.
E sad, vojska je ukinuta, nema obaveze, ali je on valjda sad prebacen na vojni sud, zbog neodazivanja na poziv.
Da li se zna kakva je sad procedura, da li ja negde mogu da proverim da li on sme da dodje u Srbiju (da mu ne uzmu pasos na granici, i da ispusi za posao tamo, i sve), da li ih i dalje jure, terete po necemu, ili kako vec to ide?
Inace, on vise nije mlad, ranije je bila fora da te jure do 28god valjda, i posle cao cao, a on je 1973. god, tako da ga nece terati u vojsku sigurno.

Znam samo da nije jedini, ima ih dosta, sto u Nemackoj, sto u drugim zemljama, i od nekih sam cuo da oni sad mogu nesmetano da putuju, kao od kako je ukinuta vojska vise ih ne terete, ali su to sve one price - znam coveka, blabla - pa on ne bi smeo da rizikuje.

I nije bilo bas ukratko, ali nije moglo krace.

Hvala unapred.
[ cika dacha @ 02.04.2012. 20:30 ] @
moze da dodje bez problema jer prosle godine sve vojne obaveze su ukinute/izbrisane!
[ sttevann @ 02.04.2012. 22:03 ] @
Jel ima neke zvanicne informacije na nekom sajtu/oglasnoj tabli?
Ja sam sad na sajtu nasao neke gluposti o tome, i u principu sve je po starom, kao da se tereti, sem sto pise da su neki slucajevi zastareli, koji su bili pre 2006.god, osim ako nisu ponovo iskulirali nove pozive.
Ne kapiram ja ono nista.
[ cika dacha @ 03.04.2012. 20:30 ] @
bilo u svim novinama!
[ sttevann @ 04.04.2012. 08:37 ] @
Našao sam i ja tek sad.
Hvala!

Ako nekog slučajno zanima
http://www.mzd.gov.rs/lat/download/dokumenti/zakonoanestiji01.pdf