[ timmy @ 03.04.2012. 12:49 ] @
Vise od godinu dana koristim HTC Desire Z, i u nekoliko navrata sam primetio da fotografije
koje napravim posle nekog vremena nestaju sa spiska slika u Gallery. Nisam uspeo da uocim
zakonitost jer se ovo zapravo ne desava uvek. Fotke su zapravo i dalje na kartici, mogu da
im pristupim pomocu File Explorer-a ali se u Gallery ne pojavljuju. Takodje, primetio sam da
se neke od starijih fotki sada volsebno, naknadno pojavljuju.

Buduci da mi ovo nije predstavljalo neku vecu smetnju, bilo mi je dovoljno da prekopiram sa
kartice na kompjuter, a da me sada zaintrigiralo da li se to samo meni desava - zapanjio sam
se kada sam video da se zapravo radi o dostao masovnijem slucaju i da se ne radi samo o
mom modelu telefona tj. da je HTC 'nesto zeznuo' ili da sam problem izazvao nekom instalacijom...

Mislim da sam prvi put problem uocio kada sam dodao podrsku za Sync Picasas albuma, a
vidim da neki to navode kao moguc problem ali nije resenje skinuti Picasu. Uostalom evo linka
ka Google Android Project-u gde i drugi korisnici prijavljuju isti problem vec vise od godinu dana!!!

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=13419

Brisanje .thumbnails foldera izaziva ponovno generisanje svih slicica i albumi konacno izgledaju
kako treba, ali se problem ponavlja posle nekog vremena.

Da li je jos neko ovo primetio? Da li je ovo problem samo na Android 2.3.3?


Pozdrav


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2012. 13:00 ] @
I meni se to desavalo, da li na 2.3.3 ili na 2.3.4...na 2.3 svakako. Nisam na kraju problem ni resio, a stigao je ICS i non-HTC telefon.