[ respectzr @ 03.04.2012. 13:19 ] @
Da li je ikako moguće da ovu tastaturu i miša od PC-a koristim na svoj Galaxy S2 ? Naisao sam na neku aplikaciju ali mi treba WiFi na kompu, a ja nemam... imam samo Bluetooth i USB.. Video sam da na SGS2 moze miš da se priključi ali ne znam kako..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2012. 13:23 ] @
Treba ti ili bluetooth mis i tastatura ili OTG kabl. Ovo drugo je znatno jeftinije, a posle preko tog konektora/kabla mozes da kacis i druge stvari, poput fotoaparata i USB diskova.

http://bit.ly/HQQDYM
[ respectzr @ 03.04.2012. 15:16 ] @
zanimljiva stvar.. to mogu i ja da napravim :D heh.. znači jedan kraj ide u telefon a na drugi samo priključim npr miš ? ne treba ništa od aplikacija itd? A miš i tastatura troše struje, onda će da vuče bateriju?
[ JankoNIS @ 03.04.2012. 17:39 ] @
I mis i tastatura imaju svoju bateriju. Ne koriste napajanje iz telefona.
A kad pravis USB OTG kabl, pogledaj koji pinovi se kratkospajaju. Mislim da su 4 i 5, ali nisam 100% siguran.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2012. 18:14 ] @
Bluetooth uredjaji imaju svoje napajanje, ali USB periferije nemaju, mada mislim da je njihova potrosnja zanemarljiva.
[ respectzr @ 03.04.2012. 19:02 ] @
Citat:
JankoNIS
A kad pravis USB OTG kabl, pogledaj koji pinovi se kratkospajaju. Mislim da su 4 i 5, ali nisam 100% siguran.

Potražiću šemu na inetrnetu, mislim da neće biti teško.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Bluetooth uredjaji imaju svoje napajanje, ali USB periferije nemaju, mada mislim da je njihova potrosnja zanemarljiva.


Znači da ne brinem oko toga :) Hvala ljudi

Ako uspem javim i postavim neko uputstvo kako sam uradio
[ bakara @ 03.04.2012. 20:41 ] @
Sa kojom aplikacijom ces koristiti misa i tastaturu...neka igra?
[ Miroslav Cvejić @ 03.04.2012. 21:47 ] @
Ortak upario BT tastaturu sa touchpadom sa S2 i pojavio se kursor. Surf u browseru je dobio novu dimenziju. :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2012. 22:07 ] @
Da, kursor stvarno daje novu dimenziju surfu :D

Isti se na nekim ROM-ovima moze dobiti smanjivanjem gustine ekrana (dpi), na 200 ili manje :)
200 je lep odnos velicine i kolicine sadrzaja.
[ bakara @ 03.04.2012. 22:30 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Da, kursor stvarno daje novu dimenziju surfu

Staru dobru dimenziju
[ Miroslav Cvejić @ 03.04.2012. 22:31 ] @
Kad poprave selektovanje teksta u tabeli na androidu, složiću se da je miš/kursor zastareo.
[ respectzr @ 04.04.2012. 13:37 ] @
Citat:
bakara: Sa kojom aplikacijom ces koristiti misa i tastaturu...neka igra?

pa cim se upari preko OTG kabla trebalo bi da automatski radi, zar ne? Tako je i sa BT-om ?
[ JankoNIS @ 04.04.2012. 13:45 ] @
Da.
[ stdlib.h @ 04.04.2012. 14:55 ] @
@respectzr: ako te bude mrzelo da pravis, imas jeftin otg ovde - 2 komada za dva dolara ~ 80 dindzi komad

cak i da ne radi, nije neki gubitak
[ respectzr @ 04.04.2012. 19:07 ] @
Citat:
stdlib.h: @respectzr: ako te bude mrzelo da pravis, imas jeftin otg ovde - 2 komada za dva dolara ~ 80 dindzi komad

cak i da ne radi, nije neki gubitak


e hvala za link ali nemam kako da kupim (nemam karticu itd) a i ne verujem online kupovini. Videcu kod mene u gradu da li ima negde, a sigurno ima. Samo, sad sam se setio da nemam USB miš nego PS/2 -.- Ali kupiću i miš i OTG kabel zajedno :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.04.2012. 19:52 ] @
Ako naidjes na dve vrste prikljucaka, onda uzmi onaj koji ima kablic izmedju dva konektora, jer ce ti tako konektor tastature vrsiti manji pritisak na konektor u telefonu.

[ respectzr @ 04.04.2012. 21:25 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ako naidjes na dve vrste prikljucaka, onda uzmi onaj koji ima kablic izmedju dva konektora, jer ce ti tako konektor tastature vrsiti manji pritisak na konektor u telefonu.

da to sam i ja bas gledao, na onom linku nema kablic a na vecini koje sam gledao na netu, ima.
[ Pajica Ristic @ 21.04.2012. 21:51 ] @
ako kupim ovakav kablić, da li on radi na svakom androidu ? konkretno, imam telenor one touch.
i imam wireless tastaturu i miš za računar, koji se spajaju na jedan usb prijemink na računaru.. da li bi trebalo da mi radi i tastatura i miš na telefonu kada priključim taj usb prijemnik na telefon?
može li još nešto da prepozna, npr fleš memoriju ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.04.2012. 22:30 ] @
Mora biti 2.3 ili novija verzija Androida. Možeš da skineš sa Play Storea app USB Host Diagnostics pa da proveriš kada nabaviš taj kabl da li ti ROM podržava OTG/USB host mode.

To sa wireless tastaturom i mišem već može biti pitanje. Može se desiti da ti ne rade, jer možda traži neki drajver koji Android u startu nema. Mada dok ne probaš nećeš znati. Fleševi bi trebalo da rade, kao i eksterni diskovi koji imaju svoje napajanje.
[ Pajica Ristic @ 09.09.2012. 14:09 ] @
da li je neko probao sada da prikljuci na telenor one touch npr nastaturu, sada kada radi na android 2.3.4 verziji... ? da ne trazim kabal za dzabe ako nece funkcionisati ..