[ tihok123 @ 06.04.2012. 09:42 ] @
Poštovani

Imam model Philipsa 26PFL3403/10 star par godina.Naveče sam ga ugasio,ujutro kada sam htio upaliti ništa samo je škljocnuo,i ponovno se vrati u stend bay.Signalna lampica(crvena) je upaljena.Nema ni slike ni tona.
[ Jordan Čebron @ 06.04.2012. 11:39 ] @
Kvar na power modulu-trebat če na servis
[ tihok123 @ 06.04.2012. 20:42 ] @
Znam i ja za SERVIS,malo sam ćaćkao po forumima,koliko sam skužio da mu je otšao smt osigurać od 200 mA na power modulu.
[ alexa_pg @ 06.04.2012. 23:09 ] @
Citat:
koliko sam skužio da mu je otšao smt osigurać od 200 mA na power modulu

Neces valjda nositi aparat u sevis radi jednog obicnog osiguraca?
[ zmajtv @ 07.04.2012. 02:28 ] @
Staviš licnu, pa ako ne izdrži onda staviš dve

ovo sa licnom NIKAD ne pokusavajte kod kuce

Kada osigurač ode, nikada se to nije desilo bez razloga. Svaki pokusaj zamene osiguraca bez prethodne provere elektronike moze biti pogubno po aparat. U elektronici osigurač je nužna zaštita koja ima efekta samo u momentu pregaranja. Ako se posle toga ubaci osigurač, moze se unistiti i stepen koji je prethodni osigurac zastitio. Nemojte da brkate funkciju kucnog osiguraca i ovog u elektronici. Posledice mogu biti veoma skupe. Ako vec hoces sam da ga popravis, nemoj nikad to pokusavati samo zamenom osiguraca. Dok ne nadjes kvar, ne stavljaj drugi osigurac. U elektronici se osigurac zadnji postavlja.

Ovo je bio prijateljski savet.
[ tihok123 @ 07.04.2012. 12:40 ] @
Malo se kužim oko toga,naravno da neću stavljati licnu ona je puno jača od dotićnog osiguraća,nije to osigurać za napon na power modulu nego za dva integralna kola.U svakom slućaju hvala na savjet.
[ tox master @ 06.01.2021. 14:36 ] @
Kod punca danas isti slucaj na istom tv kao iz naslova.
Kada se ukljuci skljocne, ugasi crvenu lampicu i nakon par sekundi opet skljocne relej i vrati na crveno.
Zamenio sam elektrolite 3x1000mf 16v na 5v grani posto su naduvani bili i totalno bez kapaciteta ali se ista stvar desava.
Osiguraci u ploci napajanja su ok i ima napona na velikom elektrolitu preko 300v.
Elektronika mi nije strana ali se bas i ne bakcem sa televizorima pa ako neko ima ideju sta da probam jos ili da ga bacam, ionako je staro ko Grcka.
[ fangorn @ 06.01.2021. 16:49 ] @
Cek cek, ako crkne osigurac onda ne bi trebalo nista da svetli na uredjaju, treba da bude skoroz mrtav?
Ovo bas lici na elektrolite.
Imao sam neki monitor, slicno se ponasao, elektroliti su bili na oko uredu.
Tek kad sam ih zamenio sve (8 komada), monitor je proradio.
[ yt3mm @ 06.01.2021. 17:37 ] @
ako ti pomaze
[ yt3mm @ 06.01.2021. 17:38 ] @
Evo shema
[ tox master @ 06.01.2021. 19:26 ] @
Semu sam vec nasao pa evo sad malo razgledam a mislio sam da neko zna neku "caku" za ovaj model posto u vecini slucajeva svaki model zna da ima neku slabu tacku koja uvek pravi problem na odredjenom modelu.