[ herzog @ 07.04.2012. 10:18 ] @
Prvo je lansirana vest o onoj tkzv tuci olimpijca u streljastvu i njegovog komsije a
sad ovo :

http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...ad-pet-novosadskih-lokala.html

Citat:
Marić je najavio da će vanredna inspekcijska kontrola ugostiteljskih objekata trajati do 4. maja, nakon čega na red dolaze dečije igraonice, vrtići, hoteli, tržni centri...

[ Shadowed @ 07.04.2012. 12:32 ] @
Sta zapravo hoces da kazes?
[ etjen @ 07.04.2012. 12:43 ] @
verovatno da je smešno i žalosno - u stvari, više nije ni žalosno već samo jadno, to što čekaju da se ovakvo nešto desi da bi oni tobože nešto preduzeli.

Umesto da odmah par nekih glavnih u inspektorijatu momentalno daju otkaz nakon što pokrenu par disciplinskih postupaka, oni samo gledaju kako da prebace odgovornost (mada je i to smešno jer za par dana će svi kao da je lobotomija izvršena., da zaborave šta se desilo)

Onaj gradonačelnik NS-a pojavi se istog dana na TV-u i prva rečenica mu je bila da je odgovornost na republici valjda(ne znam nisam ni obratio pažnju, zanimljivo mi je bilo da je odmah okrivio neku drugu službu)
Da je čovek, momentalno bi dao otkaz pa makar i nemao nikakve veze sa tim, čisto primera radi.

Ova zemlja je jedno DNO. Odgovornost ne postoji uopšte i dok ljudi ne počnu d+stvarno da odgovaraju za svoja dela i dok zakon i kazne ne počnu STVARNO da se primenjuju, bićemo gori od septičke jame pa makar 40 puta bili kandidovani i/ili primljeni u EU.

Zlo mi je od ovakvih tema - sve se na kraju svodi na totalno nepoimanje odgovornosti. Što su ljudi na višim položajima, ta reč im manje znači...
[ vladd @ 07.04.2012. 12:59 ] @

Kafici klubovi i kojekakve zone zabave su oduvek bili mesto za pranje odredjenih kolicina novca. Mali jeprocenat objekata koje ne drze kriminalci, bivsi ili "u toku".

Niko se javno i ne pita zasto je to tako. I koji su to likovi, koji su u solidnoj vezi sa drzavnom upravom, lokalnom ili sa visim instancama.

Sada se zamazuje cela prica smesnim akcijama, pro forme, tek da se nesto radi..


Poz
[ Jovan 1988 @ 07.04.2012. 14:25 ] @
Zatvoreni su neki lokali...vau,ajde ti ljudi koji su ih zatvorili da se kandiduju na izborima,osvajaju preko 80% glasova,minimum!
Smesno,ja se pitam kako su ti ljudi uopste dobili potrebne dozvole,ako nisu ispunili kriterijume za rad?
Nas problem nije u EU,Rusiji,NATO-u,Sesalju,Tadicu ili Nikolicu,ovde se ne postuju osnovni propisi,a snose odgovornost samo oni koji su to iskoristili,a ne i oni koji su im to omogucili i tu je nas problem.
[ milivoje t @ 07.04.2012. 15:02 ] @
vikend razonoda pitanje: da li su novinari i svi mediji u srbiji po prirodi 102% pi6ke, pa danima nisu smeli da objave identitete uhapsenih vlasnika nocnog kluba iz novog sada koji su odgovorni za smrt 6 mladica i devojka
ili
su ti novinari i mediji zaplaseni od vlasnika tog kluba "kontrast" ili "teatro", posto oba naziva pisu na tarabi ispred spaljenog kluba?
ko su uopste vlasnici tog kluba i preduzeca ?
isto vazi za strah da se napise clanak u kome se postavlja pitanje odogovrnosti inspekcijskih sluzbi koje su im dozvolile rad.

par dana kasnije komsijska svadja ispred zgrade u novom sadu postaje youtube hit. svadja, nekoliko psovki i jedan agresivni komsija klepi drugog, nista posebno, bezveze... ali da bi istog dana svi mediji koji su cutali o vlasnicima klubova koji su spalili i ubili tu decu, objavili ime, prezime, adresu stanovanja, datum diplomiranja (?!) i radno mesto i firmu tog komsije koji je klepio drugog.

pateticno.
[ Bojan Basic @ 07.04.2012. 15:56 ] @
Citat:
milivoje t:
vikend razonoda pitanje: da li su novinari i svi mediji u srbiji po prirodi 102% pi6ke, pa danima nisu smeli da objave identitete uhapsenih vlasnika nocnog kluba iz novog sada koji su odgovorni za smrt 6 mladica i devojka
ili
su ti novinari i mediji zaplaseni od vlasnika tog kluba "kontrast" ili "teatro", posto oba naziva pisu na tarabi ispred spaljenog kluba?

A?

Evo nekoliko novinskih članaka, objavljenih dan ili dva posle događaja, s punim imenima i prezimenima, pa čak i fotografijama vlasnika i zakupaca.

http://www.telegraf.rs/vesti/1...zrok-pozara-kablovi-ispod-bine
http://www.politika.rs/rubrike...nstalacije-u-Kontrastu.sr.html
http://www.24sata.rs/vesti/akt...diskoteke-kontrast/35229.phtml
http://www.smedia.rs/vesti/ves...ke-Kontrast-na-saslusanju.html
[ vladd @ 07.04.2012. 16:13 ] @
Eto, dobili smo, uz par dana natezanja, "formalno pravno" odgovorna lica, a ono sto necemo saznati je koje pravi vlasnik "posla".

Slicno kao kod afere Saric, samo se u tom slucaju krenulo sa vrha, pa su nastradali i "formalno pravni" vlasnici firmi, direktori kojekakvih preduzeca...koji se naravno nisu bavili transportom i manipulacijom sa drogom, vec sa novcem...


Poz
[ jnk @ 08.04.2012. 15:43 ] @
Pretpostavljam da je ovo odgovor na 'ko je glavni' ?

[ marko37 @ 09.04.2012. 13:10 ] @
Men's'čini da je onaj električar što su ga uhapsili pravi mastermind iza cele te ekipe, a verovatno i vlasnik tog i drugih lokala po NSu.

Interesantno kako se relativno malo pominju go-go plesačice koje su koristile prskalice i druga pirotehnička sredstva. Hmmm... šta bi pre moglo da izazove požar, kablovi za struju ili otvoreni plamen u rukama retardiranih ćurki...
[ Java Beograd @ 09.04.2012. 13:13 ] @
Citat:
marko37: ... u rukama retardiranih ćurki...
Zašto misliš da su retardirane ćurke ? Devojke zarađuju za život pošteno, onako kako znaju i umeju.
[ gigamg1 @ 09.04.2012. 14:24 ] @
Meni je najzanimljivije sto skoro svi mediji kada se dese neki incidenti u kojima su ukljuceni civili umesto punih imena, koriste inicijale iako su ti isti civili punoletni.
A kad neko od vecih faca zasere nesto i dospe na vesti onda mu izgovaraju puno ime i prezime sa sve nadimkom.
Izgleda kao da to iz moranja javljaju i da oni tu samo sluze da bi neko kome je posao da bude u medijima imao zaradu i profit.
[ Shomi Li Jones @ 11.04.2012. 15:08 ] @
Citat:
Java Beograd: Zašto misliš da su retardirane ćurke ? Devojke zarađuju za život pošteno, onako kako znaju i umeju.


Zato što tako i znaju i umeju da zarađuju za život a ne na neki prikladniji način...

Zvučao sam previše kako nisam hteo ovom rečenicom ali mi smara da ublažav sad.
[ Emmy @ 11.04.2012. 16:43 ] @
Kakva ironija da se ovakva tragedija desi bas u klubu imena KONTRAST. Da, Kontrast izmedju nasih pink mastanja i nase tmurne realnosti.
[ herzog @ 16.04.2012. 13:32 ] @
-Vest o zakupcu , nekom Alojzu (koji ima, veoma vazno, Licnu kartu izdatu na podrucju Bgd-a)
se pojavila negde treceg dana nakon pozara.
-Nekako u isto vreme su se "potukla" ova 2 stanara ( o kome, kao i o svakoj "vesti" pisu paralelno
svi mediji)

@Shadowded - valjda je i tebi jasno da gradonacelnik nece podneti ostavku (a licno mislim da mu
je to itekako moglo biti korisno, licno njemu...obzirom na osionost njegove svite, drago mi je
da to nisu uradili ni on ni "sadam" iz zelenoplavozute stranke)
[ herzog @ 24.05.2012. 11:25 ] @
Opet se , prema obicaju, nadovezujem na svoj prethodni post

Gradonacelnik ne samo da nije podneo ostavku, nego sam i ja pogresio
u proceni da ce ga njegova odluka da ostane na funkciji kostati bilo cega.
Trebalo bi da poslusam mudre reci koje je "Vasa Stajic" uputio ljubitelju
grobareve svite, gosn Slavisi. Novosadjani ovog skota naprosto obozavaju
a moram i ja sa njima : http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...cija-obisla-tek-15-kafica.html
[ anakin14 @ 24.05.2012. 20:37 ] @
Citat:
herzog: Opet se , prema obicaju, nadovezujem na svoj prethodni post

Gradonacelnik ne samo da nije podneo ostavku, nego sam i ja pogresio
u proceni da ce ga njegova odluka da ostane na funkciji kostati bilo cega.
Trebalo bi da poslusam mudre reci koje je "Vasa Stajic" uputio ljubitelju
grobareve svite, gosn Slavisi. Novosadjani ovog skota naprosto obozavaju
a moram i ja sa njima : http://www.021.rs/Novi-Sad/Ves...cija-obisla-tek-15-kafica.html


A zašto bi gradonačelnik podneo ostavku zato što neko krši zakon?
Da li to znači da gradonačelnik treba da podnese ostavku i u slučaju svake pljačke banke, svakog silovanja, svakog ubistva?
Treba da odgovaraju ljudi ukoliko im objekat nije bio uredno obezbedjen po propisima, ali i da jeste bio opet je moguće izbijanje požara i neke druge nesreće i vi bi opet tražili nečiju odgovornost (npr predsednika ili gradonačelnika) iako je to smo nesrećan slučaj. Poenta mog odgovora je da sam primetio da postoji neka komunistička zaostavština o kojoj sam već pisao u ranijim temama u kojoj svako traži da neko bude odgovoran za sve.. ono u fazonu partizan nije ušao u ligu šampiona - ostavka, Srbija izgubila od argentine 6:0 - ko je odgovoran?

Odgovorni za ovu nesreću su isključivo vlasnici objekta, ali pošto nisam u toku kako se sve ovo završilo i u kakvom je stanju bio objekat (iako sam čuo da je redovno bio pregledan i imao sve potrebne uslove za rad) kažite mi vi šta bi bilo da je sa objektom sve u redu, i da vlasnici nisu kršili zakon? Da li bi po vama licemerima i dalje trebali da idu u zatvor, ili još bolje dajte gradonačelnika u zatvor, i to jednu godinu više svaki put kad neka pijana bidala na ulici ubije nekoga. Živimo u realnom svetu, probudite se.
[ Tyler Durden @ 24.05.2012. 20:42 ] @
Ti si jedan drski bezobrazni sebični mali miš-trol koji je odavno zaslužio ban.
[ bakara @ 24.05.2012. 20:51 ] @
Ne znam kako je u NS, ali po beogradu inspekcija aktivno obilazi objekte, ali to je samo zbog uzimanja para, pravljenja nebuloznih elaborata i sl...umesto da se insistira konkretno na merama zastite (PP aparati i panic lampe)
U ostalom isto tako je bilo i pre par godina (isto je nesto gorelo pa su se angazovali) samo sada trebaju neki novi elaborati.
[ anakin14 @ 24.05.2012. 20:54 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ti si jedan drski bezobrazni sebični mali miš-trol koji je odavno zaslužio ban.


ma kako god, zakon mase uvek pobedi. Ispade da je troll svako ko se ne slaze sa vecinom.
[ Braksi @ 25.05.2012. 02:22 ] @
toooooooo anakine !
[ fanfon @ 25.05.2012. 06:23 ] @
U vecini evropskih zemalja normalno je da posle ovakvih dogadjaja neko ko nije direktno kriv podnosi ostavku iz moralnih razloga. To cesto mozemo da procitamo u medijima. Jedino u Srbiji se to ne desava jer u Srbiji ne postoji moral...
[ Java Beograd @ 25.05.2012. 06:36 ] @
Što se tiče ostavke, nije baš sve tu tako kako zamišljate. Najčešće se ponudi ostavka, pod uslovom da zaista postoji moralna odgovornost.

Inače, zanimljivo je čuti vaše mišljenje: gde prestaje moralna odgovornost ? Pogledajmo lanac odgovornosti:

1. Vlasnik lokala - nije poštovao propise
2. Načelnik gradske inspekcije - nije valjano pazio da li vlasnici kafića poštuju propise
3. Gradonačelnik i gradska vlada - nisu kontrolisali kako svoj posao obavlja gradska inspekcija
4. Ministar i ministarstvo lokalne samouprave - nisu spazili da lokalna samouprava u Novom Sadu loše obavlja svoj posao
5. Predsednik vlade - nije pazio kako radi ministarstvo lokalne samouprave
6. Predsednik države - nije pazio šta radi vlada.

Dakle, ko ovde treba da podnese ostavku ? Gde prestaje lanac moralne odgovornosti i ko ne treba da ponudi ostavku ?



Inače što se tiče broja kafića, pa malo li je ? Dva meseca to je oko 44 radna dana. Dakle, oko 5 kafića dnevno ! Jel neko zaista misli da je moguće pregledati 50 kafića na dan ?
[ fanfon @ 25.05.2012. 08:22 ] @
Pa ova tragedija definitino nije tolikog nivoa kakva moze da bude da bi predsednik drzave podneo ostavku. U ranku je lokala. Gradonacalnik Novog Sada i gradska vlada moraju biti moralno odgovorni. Sto se tice ministarstava, mislim da je u 90% njih gomila lelemuda koji ne rade bas nista...
[ Miroslav Jeftić @ 25.05.2012. 08:36 ] @
Citat:
Java Beograd

Inače što se tiče broja kafića, pa malo li je ? Dva meseca to je oko 44 radna dana. Dakle, oko 5 kafića dnevno ! Jel neko zaista misli da je moguće pregledati 50 kafića na dan ?


Makar neka pregledaju mesta gde može da stane >50 ljudi, oni kafići sa 5 stolova manje više
[ Java Beograd @ 25.05.2012. 10:55 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Makar neka pregledaju mesta gde može da stane >50 ljudi, oni kafići sa 5 stolova manje više :)
Pazi, zaista ne znam koje kafiće obilaze, samo kažem da je broj od oko 5 lokala dnevno više nego dobar.
[ Braksi @ 25.05.2012. 19:25 ] @
niko nije dao ostavku, a i zasto bi ? Srpski narod je uvek bio narod partijasa pa zasto se onda cudimo sto imamo takve politicare kakve imamo ?

Npr Srbin ako je za X partiju on ce reci sve je ok pa cak i ako ministar iz X partije opljacka 100 miliona. Za Srbina ce to uvek biti borba mi vs oni, krbanje, nadqrcivanje i dr. Zato npr onaj koji je za vlast kaze da posle tragedije u Kontrastu nema potrebe za ostavkom, a onaj koji je protiv kaze OSTAVKA OSTAVKA, a sutra bi vikao suprotno da su njegovi na vlasti.

Jel tako ? Tako je. Idemo dalje.

Neko se pita zasto bi sad ministar ili neki gradski sekretar trebao da da ostavku, pa nije on kriv sto su planuli kablovi, reci ce neko ? Iako znamo da takva praksa postoji u zemljama sa duzom demokratskom tradicijom. Ali evo:

zamislite gradski sekretar za bezbednost dolazi prvi dan na posao. I vidi jednu debelu fasciklu gde pise: GODISNJE KONTROLE OBJEKATA. Sad, da ima kulture podnosenja ostavki on ce ovako misliti: Daj da ja malo posaljem inspektore da oni to malo procesljaju, a ne da mi plane neki objekat pa da moram da zavrsim karijeru pre nego sto sam je poceo. A gde ne mora da da ostavku reci ce: ma sve je ok, sta ima sad da se cimam, uostalom ako bas krene nesto po zlu nacemo nekoga da razapnemo. Nekog elektricara, sofera, cistacicu...
[ since1986BC @ 29.05.2012. 11:53 ] @
Grade kapelu u studentskom gradu?!?

Citat:
Kada će početi izgradnja spomen parka u Studentskom gradu?

NOVI SAD -
Studenti novosadskog univerziteta koji su pokrenuli inicijativu za podizanje kapele i spomen-parka u Studentskom gradu u znak sećanja na tragično nastradale u požarima u klubu "Kontrast" i kafeu "Laundž" podržalo je više od 15 i po hiljada građana, ali još je neizvesno da li će i kada početi izgradnja.
...

Tuga i nemir u srcima roditelja tragično nastradale dece ne mogu da iščeznu. Mnogo je lepih uspomena na sve ono što su oni postigli, ali osmesi su ostali samo u mislima i na fotografijama. Bez spomen-obeležja tih mladih sećaće se samo njihovi najbliži.

Osim što su gradski čelnici obećali roditeljima da će iz budžeta Novog Sada za izradnju biti izdvojeno deset miliona dinara, što je trećina potrebnog novca, ostatak će između ostalog biti donirano iz budžeta Fonda Renato Vuković.

Izgradnja kapele biće ne samo spomen-obeležje nego i opomena da se takva tragedija ne ponovi. S tim ciljem su i novosadske inspekcije vanredno kontrolisale ugostiteljske objekte, a prioritet su bila 236 objekata u kojima se okupljao veći broj gostiju.

Od sedam zatvorenih novosadskih objekata dva su otvorena kada su su ispunili uslovi dati nalogom inspekcije, dok su vlasnici dva lokala uložila žalbu koje su prosleđene Sektoru za vanredne situacije u drugostepenom postupku.


link ka vesti - rtv.rs

Da se takva tragedija ne ponovi ne treba kapela vec mozak.
[ Braksi @ 29.05.2012. 15:30 ] @
ali kad nema mozga dobra je i kapela.
[ gigamg1 @ 29.05.2012. 18:11 ] @
A gde je kapela, tu su i visemilionski troskovi i neciji puni dzepovi.