[ Milos911 @ 09.04.2012. 22:23 ] @
Guglao sam, nasao brdo saveta, ali nista sto mi se bas svidelo. Pa reko da pitam i ovde za savet.

Elem, treba da uradim chat, da kazemo kopiju fb chat-a. Znaci korisnik ce imati vise konverzacija, a u jednoj konverzaciji ce moci da budu samo dve osobe u isto vreme.

Nisam siguran kako da resim pitanje cuvanja podataka (da napomenem, nije meni problem programiranje, nego me zanima organizacija svega).

Mogu da koristim:
a)Bazu podataka
b)Text fajl

Ako nije bas velika greska, koristio bih bazu, jer sam mnogo vise slobodniji sa koriscenjem iste. Dalje objasnjenje nastavljam sa njom, a ako se ispostavi da je bolje koristiti tekst fajlove, napisacu i za njih.

Ako koristim bazu, jedna tabela za chat_poruke, jedna za conversation_overview, i jedna za active_conversations(korisnike i sve ostalo imam vec reseno)?

E sad, sa ajax-om (jquery) saljem poruke i dovlacim podatke. Ono kako ja zamisljam sistem je da prilikom prvog ucitavanja ucitam js array sa brojem konverzacija (active conversations->conversation overview), brojem poruka u konverzacijama (conversation overview), i svim porukama u svim konverzacijama.

Posle toga, ajax-om svaki sekund saljem request u kome saljem broj poruka u svakoj konverzaciji, i poredim ga sa brojem poruka iz conversation overview(a update istog radim kad korisnik posalje poruku u toj konverzaciji), pa ako je broj poslat ajax-om manji, uzimam razliku iz tabele chat_poruke. Ako nije vracam false.
Ili, radim direktan upit prema tabeli sa porukama, samo sto stavim donji limit da bude broj poruka poslat iz ajax-a? Mislim da je ovo gore resenje, jer kad ima vise konverzacija, upit ce prolaziti kroz sve poruke nepotrebno (umesto da jednostavno vidi broj poruka iz conversation overview-a).

Uglavnom, jesam li ovo dobro zamislio, i ima li neki brzi/bolji pristup?

Pozdrav
[ ivan.a @ 12.04.2012. 12:35 ] @
Pogledaj ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/t443317-0#3026608