[ Aleksandar Klickovic @ 11.04.2012. 08:27 ] @
Dobih danas zanimljivu informaciju sa Fejsbuka da instaliram njihov desktop messenger

http://www.facebook.com/about/messenger

Zanimljiv prelazak na destop sa brovsera.. Da li to Fejsbuku udeo u Skype kompaniji vise ne treba?

Vise o njemu i mogucnostima na

http://www.facebook.com/help?faq=250188951702271

[ ByteCode @ 11.04.2012. 09:14 ] @
Generalno nista novo, to je bilo i ranije moguce. Recimo pidgin je dosta dugo imao plugin koji se konektovao na FB chat.
[ Aleksandar Klickovic @ 11.04.2012. 09:54 ] @
Ma dobro, naravno, bilo je uvek pluginova i mogucnosti da se napravi i licni fejsbuk chat.

Ali sad ga fesjbuk direktno reklamira, tj forsira da se instalira.

Mozda je dopisivanje preko Skypa previse "sigurno", pa na ovaj nacin zele da dobiju jos informacija o interesovanjima clanova?

(Ubise me ciljani oglasi, kako pogledam nesto ili potrazim na istom, sledece dve nedelje vidjam oglase samo iz te oblasti)
[ Nabukodonosor @ 11.04.2012. 11:33 ] @
Koliko sam shvatio ovo je samo za komunikaciju sa FB clanovima, tako da to i nije bas konkurencija skajpu.
[ bachi @ 11.04.2012. 12:50 ] @
A ja sa Skypeom mogu da zovem tebe koji si na ICQu, šta? :D I Skype je samo za članove. Naravno, možeš preko njega da zoveš fiksne i mobilne, ali to nije besplatno, besplatno je samo između članonova.
[ Vic @ 11.04.2012. 13:04 ] @
Poredjenje Skype-a i FB nikako ne ide. FB je drustvena mreza, a Skype to nije. Takodje mesanje chat servisa i VOIP-a isto tako ne ide.
[ mokelet @ 11.04.2012. 17:24 ] @
Skinuo, instalirao i evo posle 15 minuta zauzeće memorije je 125 MB.
[ bachi @ 11.04.2012. 17:34 ] @
Citat:
Vic: Poredjenje Skype-a i FB nikako ne ide. FB je drustvena mreza, a Skype to nije. Takodje mesanje chat servisa i VOIP-a isto tako ne ide.
Skype je i chat servis i voip. all in one. :D Samo što i on postaje bloatware, pogotovo sa ovom facebook integracijom koju u poslednjim verzijama forsira.

Takođe, od verzije 4 (čini mi se), odavno ne možete da pretražujete članove po zemlji, gradu, polu, godinama, jeziku, a od verzije 5 morate da znate tačno korisničko ime, broj telefona da bi mogli da dodate nekog. Samim tim, izgubio je dušu, a Skpe do verzije 4 je jedini imao dušu pokraj ICQa.
[ Aleksandar Đokić @ 11.04.2012. 21:58 ] @
Citat:
Ubise me ciljani oglasi, kako pogledam nesto ili potrazim na istom, sledece dve nedelje vidjam oglase samo iz te oblasti


instaliraj "Dsconnect" chrome extension, opis:

"Stop third parties and search engines from tracking the webpages you go to and searches you do."

pravio je lik koji je radio u Google, i pricao na DefCon 19 o tome, mislim da se zove Brian Kennish
[ mulaz @ 12.04.2012. 01:25 ] @
facebook chat je odavno xmpp ("jabber"), i radi u vise-manje svim IM clientima, koji potrose dosta manje od 125mb memorije :)
[ bachi @ 12.04.2012. 07:13 ] @
Da, ali ta priča pada u vodu ako facebookov messenger podržava audio/video chat, ako je text only, onda ne vidim smisao njegovog postojanja. :D
[ Aleksandar Klickovic @ 12.04.2012. 17:12 ] @
Citat:
guslac: instaliraj "Dsconnect" chrome extension, opis:

"Stop third parties and search engines from tracking the webpages you go to and searches you do."

pravio je lik koji je radio u Google, i pricao na DefCon 19 o tome, mislim da se zove Brian Kennish


Hvala, hocu :)

Poredjenje je bilo vise za fejsbukovu integraciju u sam Skype.. Ali da, ako ubaceo video pozive i slanje fajlova (koje je moguce preko poruka sada), verujem da ce biti dosta zanimljivo..

Nego mi je malo cudno, obzirom da drže 15% skypa, da kreću u ofanzivu na tom polju?